Ile może kosztować naprawa turbosprężarki?

• ~Maro
    12.03.2014, 17:09 | Zgłoś nadużycie

Witam!

Niedawno przejąłem od teścia Volkswagena Borę (1999 rok) z dieslem 1,9 115 Km. Fura ma prawie 200 000 km na ODO. Wczoraj w mieści straciłem moc. Podejrzewam że poszła turbina.

Teściu to raczej mocno przecietny kierowca i niecierpliwy gosciu, wiec podejrzewam, że nie zawsze chciało mu się odczekac az po zatrzymaniu turbo się uspokoi ;)

Wcześniej jeździłem wolnossącymi benzyniakami i mam pare pytań. Ile może kosztować naprawa turbosprężarki? Opłaca się to w ogóle robić? Kupować nową czy da się ją zregenerować czy coś w tym guście?

• ~Abor
    12.03.2014, 22:20|Zgłoś nadużycie

Regeneracja wyjdzie pewno około 1000 zł, zakup nowej? Nie wiem jak z zamiennikami lub wymianą na regenerowaną, ale w ASO za nówką zapłacisz pewno ponad 3000 zł.

• ~Maro
    13.03.2014, 08:17|Zgłoś nadużycie

Dzięki Abor. No pięknie, 1/3 wartości auta przy nówce.

• ~Jerzy
    13.03.2014, 08:37|Zgłoś nadużycie

Jeśli będziesz regenerował to dobrze wybierz firmę, która Ci to zrobi.

• ~Michał79
    15.03.2014, 19:17|Zgłoś nadużycie

Zdecydowanie do naprawy turbiny warto odwiedzić Bosch Service. Robiłem turbinę do VW Passat b5 i jest super zrobiona. Turbosprężarka dział bardzo cicho i auto dużo mniej pali. To chyba jeden z lepszych turbo serwisów w Polsce. Maja dużo oddziałów w całym kraju. Znajomy też u nich wykonał regenerację i jest zadowolony. Ja zapłaciłem 550 zł to super cena.

• ~Maro
    17.03.2014, 12:44|Zgłoś nadużycie

Git, dzięki serdeczne.

• torreador
    torreador
    18.04.2014, 21:05|Zgłoś nadużycie

Witam, polecam turbosprężarki firmy Turbor. To firma z kilkuletnim stażem, zaś właściciel posiada 20-letnie doświadczenie. Ofertę firmy Turbor wyróżnia 8-miesięczna gwarancja na zregenerowane turbiny do wielu marek aut. Firma posiada duże zaplecze zregenerowanych turbosprężarek. Siedziba firmy znajduje się w Mielcu (woj. podkarpackie)

• ~Radka
    28.04.2014, 18:23|Zgłoś nadużycie

Regeneracja turbosprężarek to koszt już od 500zł*

*nie dotyczy turbin z modulami elektronicznymi; podstawowa regeneracja 500zl, wymiana calego srodka - 700zl netto

Zapraszamy: ul. Polna 3b, 39-300 Mielec

• ~mlody
    07.07.2014, 16:14|Zgłoś nadużycie

Reklamujący koledzy mają rację, firma Turbor jest naprawdę niezła jeśli chodzi o "odżywianie" turbosprężarek ;) Goście faktycznie są fachowcami i robią to porządnie, a ta ośmiomiesięczna gwarancja okazuje się kompletnie niepotrzebna ;)

• smoku
    smoku
    10.07.2014, 12:07|Zgłoś nadużycie

Ja miałem podobne przejścia z turbiną w moim Golfie V i te same wątpliwości. Na szczęście kolega polecił mi specjalistów spod Poznania. Okazało się, że turbosprężarka była w stanie do odratowania i przeliczając koszta, patrząc na to z perspektywy czasu - opłaciło mi się ją regenerować. Osobiście polecam mechaników z polturbo.pl. Mają najnowszy sprzęt i specjalizują się głównie w tej dziedzinie.

• marcin.lobodzinski

Ja nikogo nie polecę bo nie naprawiałem turbosprężarek, ale polecę Ci po regeneracji pojechać na hamownię i sprawdzić moc. Jeśli hamowania pokaże 90 KM to nie daj się nabrać, że to co innego. Turbosprężarkę ze zmienna geometrią bardzo trudno dobrze zrobić. A z tego co się orientuję, taką masz.

Nie martw się tym, że nowa kosztuje 1/3 auta, to nie ma znaczenia. Tak naprawdę jeśli miałbyś to zrobić porządnie to powinienes wymienić przewody olejowe, intercooler, zrobić płukanie kanałów olejowych... a prawdopodobnie zakończy się na samej wymianie turbo

• ~dem-oon
    21.07.2014, 13:01|Zgłoś nadużycie

Trafiłem jakiś czas temu na tę stronę, a że jestem z okolic Mielca to stwierdziłem, że za Waszą namową sprawdzę tę firmę Turbor. Po regeneracji zero dymu z rury, mocy przybyło, wszystko jest w jak najlepszym porządku - tak więc i ja mogę ją polecić, jakby ktoś potrzebował fachowców ;)

• ~bizzare
    29.07.2014, 13:23|Zgłoś nadużycie

to i ja się wypowiem bo jestem po udanej regeneracji. Zapłaciłem w Ab turbo na modlińskiej cos ponad 800 zł ale już pamięć zawodzi bo to ponad półtora roku już mija od naprawy. Nic nie trzeba było wymieniać na szczęście więc jakaś tragiczna awaria to to nie była. Taka kasa piechotą nie chodzi ale to i tak lepiej niż ponad 3 koła w jakimś ASO za nówkę... spokojnie można tam podbijać bo chłopaki wszystko wytłumaczą i wiadomo w czym problem i jak to w ogóle działa i co się psuje;)

• autorun
    autorun
    18.08.2014, 11:16|Zgłoś nadużycie

Cena wydaje się przyzwoita, więc zapamiętam na przyszłość

• mechanikPL
    mechanikPL
    18.08.2014, 11:41|Zgłoś nadużycie

Nikt ci nie powie ile kosztuje naprawa turbosprężarki , zależy co jest uszkodzone, co jest do wymiany itp. . Przyczyny to min. :
    zanieczyszczenia w zasysanym powietrzu (brud, kurz, piasek i itp.),
    zanieczyszczenia w spalinach (ciała obce pochodzące ze zbiornika paliwa, bądź odłamki zaworów ),
    zanieczyszczenia oleju,
    zbyt niski poziom oleju,

• ~JanM.
    25.09.2014, 21:21|Zgłoś nadużycie

Skorzystaj z rady fachowca, bo nie ma co ryzykować. Polecam taką firmę jak www.autoserwis.co Mają ofertę dla każdego suta, wymieniają turbosprężarki . Dobra oferta,warto sprawdzic

• ~Nataniel
    27.10.2014, 13:06|Zgłoś nadużycie

Trafiłem na dobrego magika od turbosprężarek w Pruszkowie ul. mostowa 7a podam tel może komuś się przyda 53 53 53 100 warty polecenia . chłopak mi wszystko wyjaśnił rozkręcił tutbo przy mnie i ze szczegółami wyjaśnił problem nie musiałem czekać bo miał już taką na wymianę zapłaciłem 700zł polecam gość jest uczciwy.

• ~Kuc
    28.11.2014, 11:41|Zgłoś nadużycie

Własciwie jeśli masz zacięcie techniczne mozesz to zrobić sam. Ja zaciagnałem do roboty brata. Koszty? Ok 600-700 zł z czego 470 zl wkład do turbo (obudowa cała i zdrowa to po co wymieniać?) i reszta to nowy olej + filtr i co łaska dla brata za robociznę. Opel Combo C 2005, przejechał tak już ok 7000 km.

• ~Syk
    18.12.2014, 09:39|Zgłoś nadużycie

Ja trafiłem ostatnio na bardzo dobry serwis, znają się na rzeczy, wszystko zostało wymienione w niedługim czasie a co najważniejsze, w korzystnej cenie. Regeneracja turbosprężarek w Warszawie - turbo-rentgen, wystarczy zadzwonić i dowiedzieć się o cenę, ja płaciłem około 800 zł z gwarancją na rok.

• ~gtjtjt
    18.12.2014, 11:39|Zgłoś nadużycie

a to zalezy od warsztatu, ja naprzyklad regenerowalem jakis czas temu w turbo-max i musze przyznac, ze zaplacilem naprawde niewiele jak na turbine...

• ~dżeremaja
    23.12.2014, 12:20|Zgłoś nadużycie

To wsyztsko zależy na pewno od rodzaju uszkodzenia i od marki. Wydaje mi sie, że taki koszt są w granicach przyzwoitości, szczególnie jeśli się zna właściciela serwisu ;) Ja korzystam z pomocy turbotech.pl bo tam mam kilku znajomych mechaników.