Felgi stalowe - jak pomalować?

• Adam Szczęsny
    23.09.2012, 21:44 | Zgłoś nadużycie

Na odnowienie mam dwa pomysły. Na pewno chcę użyć niebieski metalik, tylko nie wiem czy malować całość czy sam rant. Skłaniam się na razie do rantu. Tak mniej więcej ma to wyglądać. Jak myślicie?

• th_felgi-stalowe-jak-pomalowac_779.jpg
    • th_felgi-stalowe-jak-pomalowac_780.jpg
  • ~Maciek
    24.09.2012, 11:37|Zgłoś nadużycie

sam rant :)

• ~Tuner
    24.09.2012, 20:42|Zgłoś nadużycie

a jaki kolor auta?

• Adam Szczęsny

Samochód jest srebrny.

Felgi będą tylko na sezon zimowy. Trochę są skorodowane, więc tak czy owak muszę je odnowić. Zamówiłem już farby, także pewnie w przyszłym tygodniu będą już polakierowane :)

• ~Piotrek
    25.09.2012, 11:08|Zgłoś nadużycie

wrzuc jak bedziesz mial efekt koncowy, cos podobnego mam w zanadrzu do zrobienia

zdejmujesz opny i piaskujesz felgi przed?

• ~Mario
    25.09.2012, 11:59|Zgłoś nadużycie

Sam myślałem o czymś podobnym, z tym że chciałem srebrny środek i kolorowy "rant". Pokaż zdjęcie jak już pomalujesz;)

• Adam Szczęsny

Opony właśnie zdjęte. Zakładałem opony na alufelgi i za zdjęcie nic nie wzięli :) Do czyszczenia mam wiertarkę, do szczelin multiszlifierkę i myślę, że tak da rade.

Myślę, że opisze wszystko krok po korku tak jak w poprzednich przypadkach - 1 i 2. Z tym, że właśnie praktyka pokazała, że lepiej - łatwiej i bardziej profesjonalnie - robić to na zdjętych oponach.

• Adam Szczęsny

aluminiowe na aucie. Musze coś z tym przodem zrobić, bo jest wyraźnie wyżej niż tył...na zdjęciu w bagażniku są felgi, ale i tak na równym jest różnica.

na zdjęciu załapała się jeszcze początkująca modelka - Saba :p

• th_felgi-stalowe-jak-pomalowac_781.jpg
  • ~zxc
    25.09.2012, 21:45|Zgłoś nadużycie

Mnie się bardziej podobają dwu-barwne felgi. A co myślisz o zastąpieniu niebieskiego pomarańczowym?

• Adam Szczęsny

Farba już kupiona także zmiana nie wchodzi w grę ;)

Zamiast szczotką, szlifuje felgi papierem ściernym. Idzie powoli, ale do gołego metalu. Jest sporo korozji, dlatego szlifuje do metalu, na to pójdzie podkład reaktywny i dopiero pozostałe lakiery. Myślę, że to da zabezpieczenie na parę lat.

• th_felgi-stalowe-jak-pomalowac_782.jpg
  • eleonora
    eleonora
    27.09.2012, 17:06|Zgłoś nadużycie

Mi się kolorowe felgi kojarzą wyłącznie z dojazdówkami :P Także jestem bardzo ciekawa efektu, czekam na fotkę :)

• Adam Szczęsny

Wyszło tak:
    1) sam podkład
    2) całość

• th_felgi-stalowe-jak-pomalowac_801.jpg
    • th_felgi-stalowe-jak-pomalowac_802.jpg
  • P.Bojar
    P.Bojar
    21.10.2012, 17:33|Zgłoś nadużycie

jeszcze wrzuć jak się prezentuje na kappie? w całości!

• Adam Szczęsny

próbowałem zmienić zdjęcie profilowe ale i tak jest stare...teraz jest już Clio..kappa się sprzedała :(

felgi są na zimówki więc pewnie na aucie znajdą się za 2-3 tygodnie..

• P.Bojar
    P.Bojar
    21.10.2012, 22:15|Zgłoś nadużycie

ciekawy przeskok z kappy na clio
    ja w swoim na zimę tez robiłem moda felg ale bardziej low kostow i na odwal wiec nie ma sie czym chwalić ale tez jestem ciekaw efektu koncowego
    pozdro

• Adam Szczęsny

na aucie

• th_felgi-stalowe-jak-pomalowac_805.jpg
    • th_felgi-stalowe-jak-pomalowac_806.jpg
  • ~mroczek
    04.11.2012, 21:54|Zgłoś nadużycie

Niebieskie się ładnie prezentują :)

• Kamil Kobeszko

Na pewno ładniej niż całe czarne. Jak przygotowywałeś powierzchnię przed podkładem, że wyszło tak równo?