Części oryginalne czy zamienniki

+ rozpocznij nowy wątek
  • ahmad
    01.05.2012, 00:23 | Zgłoś nadużycie

Jakie jest wasze zdanie na temat części samochodowych? Jakie firmy polecacie, jakie nie? Jakie macie z tym doświadczenie? Dlaczego?

• ~qwerty1
    01.05.2012, 13:30|Zgłoś nadużycie

Nie ma sensu kupowania oryginalnych części - W OGÓLE - producenci nie robią ich sami, tylko kupują u innych producentów części, wrzucają swoje logo i pchają do aut. Np. do BMW całe zawieszenie robi chyba nadal SACHS - nie ma sensu kupowania więc części z logo BMW za 30-40% ceny więcej, skoro można kupić odpowiednik z logo SACHS i mieć dokładnie to samo.

Nieco inaczej sprawa wygląda przy najtańszych zamiennikach, najczęściej to zwykłe ścierwo nie warte pieniędzy...

• Adam Szczęsny

Niestety z reguły te tańsze okazują się gorsze.

np. sworzeń wahacza Kamoka - 30 zł po roku się wytłukł
    sworzeń TRW - 90 zł daje rade 5 lat

przeważnie nie opłaca się kupować części oryginalnych, ale kupując zamienniki lepiej wybierać lepszych producentów.

• ~Adam
    10.05.2012, 19:47|Zgłoś nadużycie

Jeszcze zależy od marki, bo oryginalne części do Fiatów są często tańsze niż zamienniki.

• ~Auteczko
    18.05.2012, 10:20|Zgłoś nadużycie

Polecam autoszrot.pl- ogromny wybór części do wielu marek i modeli samochodów, naprawdę warto, bo działają na rynku już 16 lat. Polecam.

• Adam Szczęsny

do mojego samochodu:

Ilość znalezionych towarów spełniających zadane kryteria: 0

Ale nawet do bardziej popularnych nie za tęgo. Lepiej zaopatrywać się u prywatnych ludzi rozbierających samochody na części np. powypadkowych albo bez prawa rejestracji, albo chociaż na szrotach wyspecjalizowanych w marce.

• Artur Kuśmierzak

Do niemieckich marek w tym na przykład do VW warto kupować jest dobre zamiennik, bo tak naprawdę często są to te same produkty tylko bez znaczka VW. Do Fordów i Fiatów jeżeli chodzi o zawieszenie to lepiej brać podzespoły oryginalne.

Oczywiście łączniki stabilizatora można kupować tańsze, choć ja kupuje do Forda ze średniej półki i co roku trzeba je praktycznie wymieniać. Inne części lepiej brać oryginalne, bo często są naprawdę tanie. Często zamienniki do takich aut są (oczywiście nie wszystkie) tak gówniane, że to strata pieniędzy. A oryginały są znacznie lepsze przy niewiele wyższych cenach.

Z kolei do japończyków nawet niektórych starszych z tego co wiem czasem jest trudno znaleźć zamiennik i wtedy nie ma wyjścia trzeba słono płacić za oryginał.

• Lucky_Boy
    Lucky_Boy
    21.05.2012, 20:47|Zgłoś nadużycie

nigdy, ale to nigdy już nie kupię chińskiego gówna za 1/3 ceny normalnego zamiennika:
    kupiłem amortyzatory i elementy zawieszenia chińszczyzny SRL i wszystko po roku poszło w kosz...

• ~Kamil
    23.05.2012, 11:01|Zgłoś nadużycie

Zgadzam się z przedmówcami. Nie ma sensu kupować oryginalnych części samochodowych, ale nie ma się również co decydować na tanie zamienniki. Części zamienne od znanych firm niekiedy spisują się lepiej od tych na tzw. "pierwszy montaż". Nie warto również kupować używanych części oryginalnych, gdyż pewnie w podobnej cenie znajdziemy bardzo dobry zamiennik z gwarancją. Tylko skąd biorą się tak kosmiczne ceny oryginałów, skoro na rynek co chwila wpierają coraz lepsze zamienniki? Po Polsce jeździ bardzo dużo VW, zwłaszcza Passatów. Wahacze Febi Bilstein po cenach promocyjnych są doskonałą okazją dla każdego, kto musi te części wymienić. A ile trzeba byłoby zapłacić za oryginały?

Pozdrawiam

• ~mosfet29
    20.07.2012, 18:21|Zgłoś nadużycie

Swojego czasu bylem wspolwlascicielem sredniej wielkosci sklepu oferujacego czesci samochodowe
    Tak jak ktos juz wyzej napisal -generalnie oryginalnych czesci raczej nie ma .Prawie wszystko wykonuja poddostawcy i spora z nich czesc oferuje te same czesci na rynku detalicznym pod swoja marka

Generalnie warto kupowac czesci ktore oferuja wysoka jakosc a takie robia renomowani producenci

• Maniak
    Maniak
    20.07.2012, 18:47|Zgłoś nadużycie

A co powiecie o częściach Kamoka czy Fast?

• ~mhm
    21.07.2012, 09:07|Zgłoś nadużycie

Nie ma sensu przepłacać za oryginalne czesci.Najlepiej kupić zamiennik o jakość PJ,PT,PC.

Zawieszenie->Sachs/Kayaba
    Filtry->Knecht który idzie na pierwszy montaż w Audi

Oryginał jest nie warty swojej ceny

• Adam Szczęsny

Amortyzatory rok po wymianie.

Z przodu - Kayaba
    lewy 85% , prawy 88%

Z tyłu wymienione przez mechanika - GH
    lewy 72% prawy 61%

To mówi samo za siebie...

• Maniak
    Maniak
    21.07.2012, 18:26|Zgłoś nadużycie

Sworznie wahaczy - tylko TRW...sprawdzone już w kilku autach.

• ~Lukas
    24.07.2012, 22:28|Zgłoś nadużycie

Z tego co mi wiadomo amortyzatory Sachs mają lepszą trwałość od Kayaby.

• ~MECHANIK SAMOUK
    03.09.2012, 19:23|Zgłoś nadużycie

witam. macie racje jedni i drudzy zamienniki kupując liczymy się tylko z oszczędnościami i mamy nadzieję ze będą tak samo pracować ,oryginały niekiedy są bardzo drogie jak np. Lukas ale i do niego dobrałem zamiennik . ogólnie kupując towar mimo wszystko lepszy i droższy mamy gwarancje a przy taniej chinczyznie to ci dadzą jedz do chin.pozdrawiam , a jaby kto chciał info . mogę pomóc w zamienniku lukas NP002RA.

• Adam Szczęsny

Ja na Kayaby nie narzekam. Coś pomiędzy sportowymi, a serią. Trwałość bardzo dobra. Tak przynajmniej jest w moim modelu.

• ~Marianex
    04.09.2012, 20:22|Zgłoś nadużycie

Byle nie GH...

• ~Jurek
    23.05.2014, 13:09|Zgłoś nadużycie

Od ponad roku wraz z mężem jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami BMW X1. Niepotrzebne nam jeszcze oczywiście części zamienne, ale z doświadczeń z poprzednim samochodem wiem, że nie warto oszczędzać na częściach. Tylko oryginalne. Szkoda pieniędzy na tańsze zamienniki. Kiedy kupowaliśmy nasze auto, rozmawialiśmy z handlowcem w Premium Arena i wypytaliśmy również o to. Wiadomo, lepiej wcześniej się dowiedzieć o takie rzeczy, choć póki co nasze X1 sprawuje się rewelacyjnie. W każdym razie zostaliśmy poinformowani bardzo profesjonalnie również o możliwości zakupu części zamiennych, cenach (OK, nie są niskie, ale są rzeczy, na których nie warto oszczędzać). W razie czego wiem, że właśnie u tych handlowców z Premium Areny będziemy szukać części do naszego auta. Nigdzie indziej.