Części oryginalne czy zamienniki

• ahmad
    01.05.2012, 00:23 | Zgłoś nadużycie

Jakie jest wasze zdanie na temat części samochodowych? Jakie firmy polecacie, jakie nie? Jakie macie z tym doświadczenie? Dlaczego?

• ~ricki21
    06.04.2016, 15:11|Zgłoś nadużycie

Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów temu kupiłem wahacze do Subaru - produkowane przez Master Sport, no i muszę powiedzieć, że dalej są w bardzo dobrym stanie.

• ~mensah
    08.04.2016, 23:51|Zgłoś nadużycie

~Dyrk
    Osobiście nie mam zaufania do zamienników, kilka razy się na tym przejechałem i wystarczy. Dlatego Antorce się nie dziwię podejścia.
    A tak swoją drogą to w ASO już dawno nie byłem ze swoim Focusem, przydałoby się tam podjechać. Raz na ruski rok tam zaglądam to sprawdzają mi co i jak. Ostatni raz jak byłem to robiłem u nich kompletny przegląd pojazdu. Trochę się zdziwiłem bo zapłaciłem jakieś 270 złotych.

Hej, a co to za oferta? Co jest w tej cenie przeglądu?

• ~Dyrk
    11.04.2016, 11:43|Zgłoś nadużycie

Ten przegląd, o który pytasz jest kompletnym przeglądem. Masz tam między innymi wymianę filtru powietrza, oleju etc. 270 złotych za przegląd samochodu to nie jest dużo, na prawdę. Zwłaszcza, że pytałem tu i tam w różnych serwisach prywatnych to powiedzieli mi, że za tę cenę mi nie zrobią bo im się nie opłaca. Dlatego wszelkie opowieści o ASO o tym jak tam drogo wsadzam między mity i bajki.

• ~mensah
    13.04.2016, 10:19|Zgłoś nadużycie

~Dyrk
    Ten przegląd, o który pytasz jest kompletnym przeglądem. Masz tam między innymi wymianę filtru powietrza, oleju etc. 270 złotych za przegląd samochodu to nie jest dużo, na prawdę. Zwłaszcza, że pytałem tu i tam w różnych serwisach prywatnych to powiedzieli mi, że za tę cenę mi nie zrobią bo im się nie opłaca. Dlatego wszelkie opowieści o ASO o tym jak tam drogo wsadzam między mity i bajki.

No cena jest naprawdę atrakcyjna. Czytałem na stronie Forda tę ofertę i chętnie skorzystam z niej.

• anndrzej
    anndrzej
    15.04.2016, 13:34|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Ja zazwyczaj oryginalne, chyba że wiem, że u jakiegoś kumpla sprawdza się zamiennik, to wtedy też wybieram alternatywę ;)

-- 

Dobra auto giełda nie jest zła :)

• ~zając
    27.04.2016, 10:57|Zgłoś nadużycie

Chyba nie ma takiej opcji, żeby jakiś zamiennik był lepszy od oryginału. Ja z moim galaxy na wszelkie przeglądy i naprawy jeżdżę do ASO, wiec wiem, że części są najwyższej jakości i oryginalne.

• ~Rondel
    25.02.2017, 17:31|Zgłoś nadużycie

Jak dobry zamiennik, to nie wiem po co stosować oryginalne, szczególnie w starszych autach, które już ani nie mają gwarancji, ani nie są serwisowane w ASO.

• ~filip
    13.03.2017, 17:38|Zgłoś nadużycie

zgadzam się z tobą. Ja stosuje tanie i sprawdzone zamienniki w swoim aucie. Przeważnie montuje części firmy Delphi. Niczym nie ustępują oryginalnym częściom a są tańsze.

• ~Kamil
    23.03.2017, 11:56|Zgłoś nadużycie

Ja uważam, że lepiej kupić oryginał i cieszyć się nim latami, niż zamienniki, który być może i jest tani, ale czy warto za rok znów go zmieniać?
    Ja kupuję oryginalne cześci w Koma Auto Serwis i nigdy się na nich nie zawiodłem, poza tym mam zawsze gwarancję producenta.

• Adamila021
    Adamila021
    29.03.2017, 12:11|Zgłoś nadużycie

Wszystko zależy od auta do jakiego mają to być części, do nowego nie dałabym raczej zamienników, a do starego grata oryginalnych. Polecam wam zajrzeć na portal https://imoto.zone/ jeżeli szukacie części. Tam po rejestracji, która jest bezpłatna możecie uzyskać dostęp do ofert sprzedaży niezbędnych części dla waszego pojazdu, które system sam wyszukuje, na podstawie numeru VIN. Super opcja jak dla mnie:)

• Cegiel
    Cegiel
    18.04.2017, 14:30|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Zgadzam się, dużo zależy też od tego w jakim stanie jest auto. Ja zdecydowanie stawiam na oryginalne części, nawet te używane. Jeśli zna się dobre miejsce, to jest to idealne rozwiązanie. Jednym z takich miejsc jest dla mnie firma Lisplus, która oferuje oryginalne części do samochodów ciężarowych.