Części oryginalne czy zamienniki

• ahmad
    01.05.2012, 00:23 | Zgłoś nadużycie

Jakie jest wasze zdanie na temat części samochodowych? Jakie firmy polecacie, jakie nie? Jakie macie z tym doświadczenie? Dlaczego?

• ~ricki21
    06.04.2016, 15:11|Zgłoś nadużycie

Kilkadziesiąt tysięcy kilometrów temu kupiłem wahacze do Subaru - produkowane przez Master Sport, no i muszę powiedzieć, że dalej są w bardzo dobrym stanie.

• ~mensah
    08.04.2016, 23:51|Zgłoś nadużycie

~Dyrk
    Osobiście nie mam zaufania do zamienników, kilka razy się na tym przejechałem i wystarczy. Dlatego Antorce się nie dziwię podejścia.
    A tak swoją drogą to w ASO już dawno nie byłem ze swoim Focusem, przydałoby się tam podjechać. Raz na ruski rok tam zaglądam to sprawdzają mi co i jak. Ostatni raz jak byłem to robiłem u nich kompletny przegląd pojazdu. Trochę się zdziwiłem bo zapłaciłem jakieś 270 złotych.

Hej, a co to za oferta? Co jest w tej cenie przeglądu?

• ~Dyrk
    11.04.2016, 11:43|Zgłoś nadużycie

Ten przegląd, o który pytasz jest kompletnym przeglądem. Masz tam między innymi wymianę filtru powietrza, oleju etc. 270 złotych za przegląd samochodu to nie jest dużo, na prawdę. Zwłaszcza, że pytałem tu i tam w różnych serwisach prywatnych to powiedzieli mi, że za tę cenę mi nie zrobią bo im się nie opłaca. Dlatego wszelkie opowieści o ASO o tym jak tam drogo wsadzam między mity i bajki.

• ~mensah
    13.04.2016, 10:19|Zgłoś nadużycie

~Dyrk
    Ten przegląd, o który pytasz jest kompletnym przeglądem. Masz tam między innymi wymianę filtru powietrza, oleju etc. 270 złotych za przegląd samochodu to nie jest dużo, na prawdę. Zwłaszcza, że pytałem tu i tam w różnych serwisach prywatnych to powiedzieli mi, że za tę cenę mi nie zrobią bo im się nie opłaca. Dlatego wszelkie opowieści o ASO o tym jak tam drogo wsadzam między mity i bajki.

No cena jest naprawdę atrakcyjna. Czytałem na stronie Forda tę ofertę i chętnie skorzystam z niej.

• anndrzej
    anndrzej
    15.04.2016, 13:34|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Ja zazwyczaj oryginalne, chyba że wiem, że u jakiegoś kumpla sprawdza się zamiennik, to wtedy też wybieram alternatywę ;)

-- 

Dobra auto giełda nie jest zła :)

• ~zając
    27.04.2016, 10:57|Zgłoś nadużycie

Chyba nie ma takiej opcji, żeby jakiś zamiennik był lepszy od oryginału. Ja z moim galaxy na wszelkie przeglądy i naprawy jeżdżę do ASO, wiec wiem, że części są najwyższej jakości i oryginalne.

• ~Rondel
    25.02.2017, 17:31|Zgłoś nadużycie

Jak dobry zamiennik, to nie wiem po co stosować oryginalne, szczególnie w starszych autach, które już ani nie mają gwarancji, ani nie są serwisowane w ASO.

• ~Kamil
    23.03.2017, 11:56|Zgłoś nadużycie

Ja uważam, że lepiej kupić oryginał i cieszyć się nim latami, niż zamienniki, który być może i jest tani, ale czy warto za rok znów go zmieniać?
    Ja kupuję oryginalne cześci w Koma Auto Serwis i nigdy się na nich nie zawiodłem, poza tym mam zawsze gwarancję producenta.

• ~tiki0101
    09.05.2017, 22:13|Zgłoś nadużycie

ja jestem takim dłubaczem samochodowym. nie zawodowo ale dla przyjemnosci wieczorami cos tam dzialam czy to przy swoim samochodzie czy znajomym. przewaznie jak nowe czesci montuje to zamienniki z delphi uzywam. sprawdzona juz firma, nie zauwazylem zeby czesci odstawaly jakoscia od producenta