Żarówki samochodowe - jakie wybrać?

• Maniak
    12.06.2012, 21:01 | Zgłoś nadużycie

Zastanawiam się czy jest sens dopłacać do żarówek droższych. Jest jakaś różnica w jakości światła czy żywotności porównując do tańszych żarówek?

Opel Omega B - światła mijania - H7

• Artur Kuśmierzak

Według mnie warto dopłacić dlatego, że tańsze żarówki często mają krótszy zasięg i szybciej się wypalają. Ja bym Ci zdecydowanie radził dopłacić i mieć bardziej przejrzyste światło. Jak będziesz wymieniał żarówki i miał trochę wolnego grosza to polecam też regenerację reflektorów, po latach matowieją i nie świecą już tak dobrze jak kiedyś, a regeneracja potrafi skutecznie je uzdrowić. Zastanów się popytaj i przekalkuluj. :)

• Adam Szczęsny

Z żarówkami mam na razie takie doświadczenie:
    - tungsram blue 40 zł - 2 miesiące
    - unitech gold 40 zł - 2 miesiące
    - żarówki z allegro po 4,50 - jeżdżę już ponad rok

• Majster
    Majster
    13.06.2012, 09:16|Zgłoś nadużycie

Ja np. nawet nie wiem jakie mam żarówki, bo przez 7 lat nie wymieniałem jeszcze ani razu...

• ~mutra
    13.06.2012, 10:51|Zgłoś nadużycie

IMO nie warto za żarówkę dawać więcej niż 25zł. Topowe żarówki faktycznie dają lepsze rezultaty ale przepalają się koszmarnie szybko (u mnie Philips night guide po 3 miesiącach) Kup zwykłą żarówkę renomowanego producenta: Osram, Philips, Bosch, Narva, GE

• Adamus
    Adamus
    13.06.2012, 13:16|Zgłoś nadużycie

Ja wyznaję zasadę złotego środka, czyli nie ma co wybierać najtańszych ani też najdroższych. taki środkowy pułap jakości.

• Rzmudzior
    Rzmudzior
    13.06.2012, 13:30|Zgłoś nadużycie

Ja pojechałem po bandzie - Philips Blue Vision, w zasadzie droższych nie było - 67zł w zestawie razem z postojówkami. Z czystej ciekawości założyłem i są naprawdę dobre, dają jasne, czyste światło. Co do trwałości - ciężko powiedzieć, mam je dopiero pół roku.

-- 

Z Alfą jak z kobietą - żyć trudno, zabić szkoda.

• Zulik
    Zulik
    13.06.2012, 19:23|Zgłoś nadużycie

Ja używałem Philips Blue Vision, światło ładne, ale faktycznie wytrzymały niecałe 5 miesięcy i jedna padła ( światła używałem tylko jak się ściemniało). Teraz Używam Osram Nightbreaker Plus, póki co 5 miesiąc i wciąż działają, a światło troszkę lepsze niż w Philipsie ;)

Mowa o H7

• szczepan129
    szczepan129
    16.06.2012, 09:19|Zgłoś nadużycie

często zmienisz auto :P

• Maniak
    Maniak
    16.06.2012, 15:37|Zgłoś nadużycie

Z mojego doświadczenia wynika, że pół roku to już całkiem nieźle. A bluevision są o tyle dobre, że do zestawu są postojówki. W moim samochodzie nie mogę podłączyć ledowych, bo wywala błąd przepalonej żarówki. Problem rozwiązują właśnie blue vision.

• Zulik
    Zulik
    17.06.2012, 02:15|Zgłoś nadużycie

Kto często zmienia auto ? :D

• Krzychu
    Krzychu
    18.06.2012, 00:48|Zgłoś nadużycie

chyba aby Ci współczuć, bo w nocy musisz ślepki wytrzeszczać bo światło żółte jak w żuku, załóż jedną nową i zobacz różnice

• ~Adrian
    18.06.2012, 11:22|Zgłoś nadużycie

Ja także polecam OSRAM NIGHT BREAKER PLUS. Jeżdżę już na jednej parze ponad rok. Pokusiłbym się nawet o opinie ze świeca lepiej niż PHILIPS, no i zdecydowanie dłużej.

• Adam Szczęsny

Wychodzi, że najmniej trwałe są pseudo ksenonowe żarówki. Jeśli chodzi o jakość światła to żarówki unitec pozytywnie mnie zaskoczyły...ale zmieniać co 2 miesiące? zwłaszcza, że aż tak tanie nie są ~40 zł

• ~foka
    20.06.2012, 14:14|Zgłoś nadużycie

nie polecam philipsa, świecą nie aż tak jasno jak osramy i już 2x trafiłem na buble..

• Adam Szczęsny

Podzielam tą opinię. Kupiłem same postojówki blue vision, ponieważ nie mogę założyć Ledowych - błąd przepalonej żarówki.

• Black Point
    Black Point
    12.07.2012, 22:05|Zgłoś nadużycie

Jestem co prawda od razu po kupnie, ale widać znaczną różnicę w świeceniu. Polecam żarówki Osram night braker Plus. Naprawdę lepiej świecą od innych.

• Adam Szczęsny

Również mam takie żarówki. Widać różnice. Barwa też nie jest żółta a bardziej biała.

• Adam Szczęsny

Różnica w barwie światła:

• th_zarowki-samochodowe-jakie-wybrac_719.jpg
    • th_zarowki-samochodowe-jakie-wybrac_720.jpg
  • ~Roberto86pless
    02.01.2013, 18:08|Zgłoś nadużycie

Potwierdzam że te żarówki są bardzo dobre. Świecą bardzo jasno i żywotność jest genialna (jak narazie rok mija a żarówki dalej pięknie świecą)

• ~Roberto86pless
    02.01.2013, 18:11|Zgłoś nadużycie

~Roberto86pless
    Potwierdzam że te żarówki są bardzo dobre. Świecą bardzo jasno i żywotność jest genialna (jak narazie rok mija a żarówki dalej pięknie świecą)

Mowa oczywiście o żarówkach Osram Night Breaker Plus :D