Olej silnikowy półsyntetyczny - warto wybrać droższy?

• Maniak
    17.06.2012, 13:20 | Zgłoś nadużycie

Niedługo wymiana oleju więc stoję przed dylematem czy wybrać standardowy olej GM - 60 zł czy np. Valvoline Maxlife - 130 zł. Do tej pory był półsyntetyk

Opel Omega B - 220 tys. przebiegu
    Olej 10w40

• Adam Szczęsny

Mogę szczerze polecić olej Mobil 10w40. Wymieniam co 8 tys. km i nie mam z nim żadnych problemów. Po zalaniu Castrola miałem problem ze stukającymi szklankami zaraz po odpaleniu silnika. Teraz na mobilu wszystko jest ok.

• Majster
    Majster
    17.06.2012, 13:34|Zgłoś nadużycie

czasem chyba istotniejsza jest regularna wymiana oleju. Ja zalewam olej Selenia 20k i mam spokój na 20 tysięcy kilometrów :)

• Zulik
    Zulik
    17.06.2012, 13:59|Zgłoś nadużycie

Opierając się na opinii ludzi z forum VU, dużo osób leje olej GM i raczej nikt nie narzeka ;) Trzeba przyznać, że dobra cena.

• ~Jacek
    17.06.2012, 15:41|Zgłoś nadużycie

A ja polecam oleje Liqui Moly z siarczkiem molibenu jak rozbieraliśmy silnik zalany tym olejem to widać, że siarczek zostawia bardzo fajny filtr olejowy a odradzam Castrole syf jakich mało

• RaptoR
    RaptoR
    17.06.2012, 16:07|Zgłoś nadużycie

Na VectraKlubPolska bardzo polecają oleje Motula. Wiele osób twierdzi, że ich autka po zmianie oleju na Motula stały się cichsze i mniej palą oleju.

• Zulik
    Zulik
    17.06.2012, 16:13|Zgłoś nadużycie

Dokładnie tak. Następnym razem sam mam zamiar spróbowac Motula, skoro tak wszyscy chwalą ;) Problem w tym, ze Castrol GTX ma co chwile takie promocje, że aż ciężko się nie skusić ;)

• ~Panek
    17.06.2012, 16:59|Zgłoś nadużycie

Polecam oleje Motula i Miller Oils (szczególnie jeśli chodzi o pełną syntezę) oleje naprawdę dobre. Trzeba się co prawda nieco zagłębić w temat ale tak naprawdę tylko na zachodzie można dostać w pełni syntetyczny olej np. Mobila czy Castrola u nas sprzedają "drugą kategorie" tych olejów. Osobiście Motul ;)

• Zulik
    Zulik
    17.06.2012, 17:11|Zgłoś nadużycie

Piszesz o "Drugiej kategorii". Ogólnie to ciekawe pojęcie. W markecie ASDA u mnie w Dundee często Castrol GTX jest na half price, tzn np. 5w30 4 litry kosztuje tylko 10 funtów. Takie promocje są częste i nie mam pojęcia z czego wynikają... I również często ta cena u mnie wygrywa, bo ciężko jest mi kupić inny olej taki np. o 15 -20 funtów droższy niż ten. A niby Castrol to porządna marka :D Podobno...
    Ale następnym razem na banka wleje już Motula ;)

• GT350
    GT350
    17.06.2012, 18:57|Zgłoś nadużycie

oleju marki GM szczerze nie polecam, silnik go spala a jak się spuszcza już przed wymianą to jest jak smoła, a i słychać drobną różnicę w pracy silnika, w starszych samochodach mogą stukać zawory i szklanki zaworów

• rwakpl
    rwakpl
    17.06.2012, 19:00|Zgłoś nadużycie

Jeździłem na Valvoline MaxLife i nie było źle, ale dużo bardziej polecam niewiele droższy Liqui Moly Super Leichtlauf, naprawdę świetny olej o niskich oporach, który w ogólnych rozrachunku pierdołowatych różnic naprawdę według mnie prowadzi.

• Krzychu
    Krzychu
    18.06.2012, 00:26|Zgłoś nadużycie

Nie polecam firm komercyjnych chociaż powinienem , a takie jak valvoline, Liqui Moly, Motul polecam z czystym sumieniem bo oni robią oleje ,a nie reklamę.Ich olej Sam w sobie jest reklamą.

• ~Piotr9541
    18.06.2012, 01:00|Zgłoś nadużycie

Ją już kilka lat używam shell rimula do samochodow ciężarowych i b.dobrze sprawdzą się w silniku 1.9d 64KM

• Majster
    Majster
    18.06.2012, 09:07|Zgłoś nadużycie

W sumie chyba dużo zależy od tego jakim samochodem się jeździ - z jakim silnikiem. Jedne są bardziej wymagające co do oleju, a drugie nie.

• marcin.lobodzinski

Moim zdaniem na punkcie oleju ludzie mają za dużo fioła. Owszem na pewno są lepsze i gorsze, są też takie, których używa się w sporcie motorowym, ale jakoś nie przekonują mnie niektóre argumenty.

Chłopaki od Hond zakochali się w Motulu. Podobno nawet wycieraczki lepiej chodzą po zalaniu silnika Motulem. Jednak po 3-4 wymianach na Motul nie zauważyłem żadnych różnic, poza ceną, bo Motul był cholernie tani. Ale już nie jest bo ostatnio za flaszkę zapłaciłem 57 zł, a wcześniej 36 zł. Więc z Motula raczej zrezygnuję. Będę kupował inny, mało popularny (czyt. tani) olej, dopóki nie zdrożeje np. Liqui Moly, Elf, albo jakiś tam Petronas czy Valvoline. Unikam olejów z grupy Mobil, Shell, Castrol, bo zwykle słychać o nich kiepskie opinie i są koszmarnie drogie w porównaniu z mniej znanymi.

Tak czy inaczej mam teorię, że nie warto się na to spinać. Jak ktoś wcześniej powiedział warto częściej zmieniać, niż skupiać się na marce.

Jest jeszcze taka uwaga. Ludzie za szybko chcą lać półsyntetyki moim zdaniem. Dziwią mnie zdania/opinie, że po 200 tys. trzeba lać półsyntetyk. Po co?

• ~SteGos
    19.06.2012, 10:12|Zgłoś nadużycie

pacjent : fiat seicento 1.1 rok 1999 przebieg ~330kkm od ok 120kkm lata na oleju Liqui Moly dzieki temu olejowi przetrwał całkowite przegrzanie i zatarcie silnika - po wymianie uszczelniaczy i zrobieniu głowicy śmiga dalej - przy tym przebiegu na cylindrach dalej są ślady po honowaniu!!
    tak więc dobry olej oraz regularna wymiana to podstawa oraz olej powinien się sam reklamować a nie w TV - te reklamowane w TV są o kant d...y roztrzaść
    pozdrawiam

• Adam Szczęsny

Ostatnio bańka Elfa 4l 10w40 była do kupienia za 60 zł (Auchan). Już chyba lepszy taki zakup niż podróbki z allegro. Szczególnie dużo jest podrabianych baniek motul i valvoline. Poczytajcie w internecie różnią się bańką, kolorem oleju itd

• marcin.lobodzinski

A skąd wiemy, że w sklepie nie jest podrabiany? Tak samo jak i na Allegro

• ~autofan
    29.06.2012, 11:13|Zgłoś nadużycie

Jednak większe prawdopodobieństwo istnieje w przypadku Allegro, gdzie pojedynczy użytkownik może zabrać się za sprzedaż podróbek. W przypadku sieci handlowych jak np. wymieniony Auchan informacja o sprzedawaniu podróbek poszłaby w świat i odbiła takim echem, że pewnie Auchan zrezygnowałby na stałe z działu motoryzacyjnego w swoich hipermarketach. Dlatego właśnie warto kupować produkty od sprawdzonych producentów. Jeżeli chodzi o konkretny olej to ja u siebie leję olej syntetyczny Shell Helix i jestem zadowolony. A wiele mitów na temat olejów Shella słyszałem...

• Majster
    Majster
    29.06.2012, 23:37|Zgłoś nadużycie

Wystarczy porównać zdjęcia. A poza tym w sklepie widzisz co kupujesz, a na aukcji może być zdjęcie oryginału, a co przyjdzie to już niespodzianka :P

• ~Tomi
    25.07.2012, 08:19|Zgłoś nadużycie

Ja tam leję Lotosa i jestem zadowolony. Trzeba tylko pamiętać o regularnej wymianie