Jak pomalowac rower?

• ~jamfarga
    25.12.2012, 12:28 | Zgłoś nadużycie

wiem, ze to forum samochodowe ale moze bedziecie potrafili mi pomoc ;] chcialbym pomalowac rower na kolor matowy. znalazlem nie jedna oferte takiej puszki z farba do 10zl. dobre to bedzie? jak to zrobic? wyszlifowac, odtluscic i co dalej? podklad, kiedy i jak... pomozcie ;D

• Lucky_Boy
    Lucky_Boy
    25.12.2012, 21:51|Zgłoś nadużycie

Malowałem kiedyś rower tak po domowemu w stylu: na stary lakier na ramie wyczyszczonej spirytusem wylądował na żywca nowy lakier taki z puszki w spraju za 9 zł (właśnie czarny mat). Nie wytrzymał długo - każdy kamyczek, każdy odprysk, każda przycierka czymkolwiek i lakier po prostu złaził. Jak masz czas to trochę więcej kaski to zrób to porządnie: ściągnij stary lakier, walnij podkład, walnij nowy lakier i na to bezbarwny, inaczej będzie dupa jak u mnie

• ~jamfarga
    25.12.2012, 23:12|Zgłoś nadużycie

malowalem keidys sprayem jakis stary rower pare razy tylko przelecialem tym i kazdy odcisk palca zostawal ;D czyli w tej kolejnosci co podales? jak malowac to chyba ze 2 warstwy nie? to jedna na druga czy pomiedzy tez jakis bezbarwny idzie?

• Piotrek Chlewicki

Zwykłym lakierem z puchy kupionej "w markecie" szkoda malować - powłoka jest miękka i łatwo ją uszkodzić (nawet jeśli położysz na solidnie zagruntowane podłoże).
    Jeśli chcesz żeby było zrobione to solidnie, to najlepiej gdybyś dorwał dostęp do jakiegoś kompresora. Kup porządny akrylak z utwardzaczem, porządnie przygotuj podłoże i maluj.
    Oczywiście nie będzie to tanie rozwiązanie (na pewno wyjdzie drożej niż puszka spraya), ale, szczególnie jeśli malował będzie ktoś z wprawą, będzie bardzo estetycznie wyglądało, no i powłoka będzie dużo trwalsza.
    Możesz zapytać jakiegoś lakiernika - jeśli gość będzie w porządku to za flaszkę ci to pryśnie (oczywiście sam będziesz musiał wszystko przygotować pod malowanie) ;)

• ~mikado
    26.12.2012, 11:34|Zgłoś nadużycie

Dokładnie, za taki element jak rama to Ci pryśnie za dobrą flaszkę ;)

• Dziekan
    Dziekan
    01.01.2013, 21:59|Zgłoś nadużycie

Jeśli zależy Ci na jakości wykonania to poszukaj lakierni proszkowych. Pewnie trochę kasy to pochłonie, ale będzie zrobione porządnie. Najpierw ramę Ci oczyszczą w kąpieli chemicznej, a potem porządnie pokryją proszkiem.

• ~michal_andy
    02.01.2013, 17:42|Zgłoś nadużycie

Jeśli ma być tanio, można pomalować hammeraitem lub podobną farbą antykorozyjną. Patrząc na rower z odległości 0,5 metra wygląda to naprawdę nieźle (pomalowałem tak 2 rowery i efekt mnie zadowala).

Profesjonalne malowanie może kosztować grubo ponad 100 zł, ale jeśli ma być pięknie, nie ma innego wyboru.

• Ziemniak
    Ziemniak
    03.01.2013, 00:19|Zgłoś nadużycie

Przede wszystkim, jeśli to ma wyglądać jakoś w miarę, to farbę trzeba napylić. Nie da się tego zrobić ładnie pędzlem lub wałkiem.

• Stary Szofer
    Stary Szofer
    04.01.2013, 20:02|Zgłoś nadużycie

Hammereit może być dobrym rozwiązaniem jeżeli ten rower jest mocno eksploatowany w terenie. Jeżeli nie to dobry pomysł z lakiernikiem - będzie zrobione porządnie, pod warunkiem, że dobrze zetrzesz starą farbę/lakier.

• ~mr wiśnia
    29.11.2013, 17:58|Zgłoś nadużycie

ja malowałem rower bmx sprayem za 36 zł i wytrzymał zime