Serwisy polecane w Waszych miastach

• rwakpl
    14.11.2011, 14:13 | Zgłoś nadużycie

Każde auto trzeba regularnie serwisować, jedni robią to samodzielnie, inni oddają auto w "obce ręce". Jakie są sprawdzone przez Was miejsca, gdzie pracują ludzie, którym ufacie?

Ja mam to szczęście, że możliwości wjechania raz na jakiś czas na podnośnik niemal całą mechanikę przy aucie robię sobie sam swoimi narzędziami, jednak nie wszyscy mają tyle szczęścia. Jakie serwisy polecacie, jakich nie, dlaczego i co w nich zlecaliście.

• rwakpl
    rwakpl
    14.11.2011, 14:15|Zgłoś nadużycie

i od razu zadam pytanie o dobrego lakiernika w Warszawie. Mój znajomy niestety ma teraz ostre zawalenie robotą i nie bardzo mam jak wstawić do niego swoje auto, a potrzebuję zrobić dolny rant drzwi, bo mi powoli ruda wyłazi przy odpryskach.

• Mateo
    Mateo
    14.11.2011, 14:45|Zgłoś nadużycie

w takim miejscu to można ćwiczyć własne umiejętności blacharsko-lakiernicze :)

• Dziekan
    Dziekan
    14.11.2011, 22:36|Zgłoś nadużycie

Dwa serwisy Hondy w Warszawie:

Autowest - polecam gorąco - odstawiasz tam auto i widzisz, że jesteś traktowany zgodnie z zasadą "klient nasz pan". Obsługa na bardzo dobrym poziomie.

Autowitolin (chyba jakoś tak to się pisało) - nie polecam. Nie ze względu na to, że coś mi zepsuli, czy nie naprawili, ale ze względu na ich stosunek do klienta. Prosty przykład - zmiana opon na zimowe. Założyli mi kapcie okręcone szarą taśmą, na której flamastrem było napisane które koło gdzie powinno siedzieć. Zapytałem się, czy ktoś przy okazji zakładania kół mógłby zdjąć te taśmy, w odpowiedzi dostałem: "panie, to samo zejdzie jak trochę się pojeździ". Niby drobiazg, ale nie jeden, a to wkurza, kiedy człowiek jest tak "obsrywany".

• rwakpl
    rwakpl
    14.11.2011, 23:35|Zgłoś nadużycie

@Mateo, ćwiczyłem - wyszło nieźle, bo na oko z bliska nie było widać różnicy, a na mierniku cyfrowym było 170 mikrometrów, ale po roku znowu wyszło i już nie mam tyle zapału, żeby klęczeć przy drzwiach, tym bardziej, że na dworzu teraz mi lakier nie wyschnie ;)

• Adam Szczęsny

Jeszcze nie trafiłem na taki. Na pewno kończę z podwórkowymi warsztatami, bo to szkoda samochodu...

• ~Maciek
    20.08.2012, 20:28|Zgłoś nadużycie

macie może doświadczenia z tym warsztatem?
    moto-partner/

• Ziemniak
    Ziemniak
    21.08.2012, 12:53|Zgłoś nadużycie

Ja mogę potwierdzić wcześniejszą wypowiedź odnośnie AutoWestu. Porządni ludzie. Natomiast Autowitolina nie znam.

• ~Oburzony28
    21.08.2012, 22:23|Zgłoś nadużycie

Odradzam "Twój Serwis" w Warszawie przy ulicy Wrocławskiej na Bemowie!

-Koledze "ukradli" katalizator (zlecił wymontowanie i chciał go zabrać, powiedzieli, że wyrzucili - tak, na pewno, tym bardziej, że one na allegro chodzą nawet zapchane po 200-300 zł)
    -Porysowali mu listwy progowe, bo nie umieli dobrze ustawić samochodu na podnośniku, potem się wypierali, że tak było.
    -Ustalili pewną cenę naprawy, konkretne części, termin oddania itp., a potem jak przyszło do odbioru, bez wcześniejszego uzgodnienia żądali więcej kasy bo inaczej nie chcieli wydać auta.
    -Innemu koledze zdejmując koła rzucili jedno z nich gdzieś na zasyfioną podłogę, także w oponę wszedł wkręt i ją przedziurawił, bezczelnie założyli jakąś łatkę na chama, nawet jej dobrze nie dokleili, bo zanim kolega dojechał do domu - odpadła, zeszło powietrze, potem w innym serwisie okazało się, że była łata i to przyklejona jakimś butaprenem - żałość...

Ogólnie w niesprawdzonym miejscach patrzyć na ręce, patrzeć na wszystko przy aucie, bo często w wielu miejscach pracują przypadkowi ludzie i niestety krętacze!

• ~przemko
    21.08.2012, 22:52|Zgłoś nadużycie

jeżeli chodzi o aso vw, skoda, audi itp. to z czystym sumieniem polecam 'seat kometa' ma płowieckiej w warszawie. niby mam za soba dopiero pierwszy przeglad mojego seata leona wiec nic nie powinno sie psuc ale o wszystko wypytaja, czy moze mi to nie przeszkadza czy moze cos innego, "a bo niedawno klient zglosil jedna taka usterke i u pana to nie wystepuje?" jakos dobrze sie czuje zostawiajac u nich auto ;) mialem rowniez kolizje z mojej winy i zglaszalem szkode z AC to u nich umowilem sie z rzeczoznawca i ludzie z komety tak go przycisneli, ze zrobia mi mankamenty na lakierze z poza kolizji na koszt ubezpieczyciela :)

• ~Beetle
    22.08.2012, 00:51|Zgłoś nadużycie

Ja osobiście polecam Auto-Edmar w Lublinie. Naprawdę jestem zadowolony z usług, szybko, tanio i miła obsługa z którą można pogadać na wszystkie tematy. Bardzo dobra i fachowa naprawa za niewygórowaną cenę. Nie pożałujecie :)

• Adam Szczęsny

Jeśli chodzi o serwisowanie Lancii, to w Warszawie był lekki problem. Większość warsztatów na sam widok auta kręciło nosem i w sypało ceny z sufitu.

jest dwóch "specjalistów" dobrze znanych na forum Lancii, dosyć tanich, ale ani jeden ani drugi mnie nie zachwycił - wręcz mocno się zawiodłem.

• ~Szaki
    31.08.2012, 21:54|Zgłoś nadużycie

W kielcach przy Poleskiej jest dobry mechanik. Bardzo dużo gada, ale się zna. Można mu patrzeć na ręce, nie ma nic przeciwko. Przy jagiellońskiej/krakowskiej jest spory zakład, tam można jechać z poważniejszymi naprawami. Nie jest tak kolorowo jak w przypadku tego pierwszego mechanika, ale zazwyczaj robią dobrze.

• JAR
    JAR
    21.09.2012, 07:52|Zgłoś nadużycie

Ja nadal szukam kogoś kto ogarnia stare BMW, Bo narazie to porażka na całej lini. Dopóki miałem zwykłe auto to było ok, ale odkąd posiadam e32 mam strasznego pecha, każdy po kolei pieprzy robote jaką mu zlece. Lakiernik zniszczył mi chrom listwe na zderzaku, elektryk skasował kase a nic nie zrobił, w po serwisie autoryzowanym BOSCH BMW musiałem poprawiać, o tym że pogubili trudno dostępne części takie jak przełącznik el. kanapy nie mówiąc. Tragedia

• ~kijeck
    21.09.2012, 08:27|Zgłoś nadużycie

KONIN - And-Gum, ul. Torowa

• ~adam
    21.09.2012, 09:01|Zgłoś nadużycie

Ja mieszkam w Kędzierzynie- Koźlu. Polecić żadnego warsztatu z okolic miasta nie mogę, ale mogę odradzić korzystanie z usług firmy Auto Części Księżarek, która mieści się na osiedlu Blachownia. Mają bardzo, ale to bardzo nieuprzejmą obsługę. Nie polecam.

• ~Collison
    21.09.2012, 22:18|Zgłoś nadużycie

Ja mogę polecić:
    Wieliczka ul. Krakowska vis a vis stacji Orlen
    Miechów, ul. Topolowa, na rogu z Prusa
    Korzystałem niejednokrotnie i jestem bardzo zadowolony

• ~PUG307
    22.09.2012, 04:34|Zgłoś nadużycie

Gdańsk - serwis Hukałowicz, na Orunii, przy ul. małomiejskiej. Szczerze polecam fachowca, robiłem u niego turbinę w peugeocie 307 1.4 HDI i kilka innych pierdół. Strasznie łebski facet do samochodów, super terminowy. Jeśli chodzi o pieniążki to tak jak wszędzie, ale szczególnie drogi nie jest.

• ~fhdh
    22.09.2012, 17:54|Zgłoś nadużycie

nie polecę, żadnego wszyscy ch*** specjaliści jak z koziej d trąba, naciągacze i filozofowie...

wiem jedno lepiej jeździć oszczędzać na aucie, bo mechanicy karzą sobie słono płacić, a i tak spier*** wszystko, no na bezpieczeństwie tylko nie wolno oszczędzać reszta? Niech sobie będzie nikt mi za remont samochodu nie zwróci, a ja jakoś przeboleje, że nie wszystko trybi tak jakbym chciał

• Adam Szczęsny

Niestety do tej pory również takiego nie znalazłem.

A próbowałem wszędzie - tanio, drogo, blisko, daleko i jeszcze nigdy nie wyjechałem z warsztatu zadowolony.

• ~Maciek
    23.09.2012, 21:30|Zgłoś nadużycie

Znacie może dobry warsztat w Piasecznie?