Kalkulatory kredytowe a ich wiarygodność

• ~Barbados
    27.05.2015, 06:30 | Zgłoś nadużycie

Mam tutaj na myśli kalkulatory kredytowe - jaka jest ich wiarygodność? Czy to co mi wyliczą rzeczywiście później zostanie mi zaproponowane w banku? Pytam, bo prowadzę własną DG i wyliczenie mojej zdolności kredytowej wcale nie jest takie oczywiste.

• arnold
    arnold
    27.05.2015, 11:44|Zgłoś nadużycie

Kalkulatory te nie są ofertą w rozumieniu prawa handlowego (podobnie jak różne foldery reklamowe) i ostateczną decyzję o Twojej zdolności kredytowej zawsze podejmuje bank na podstawie danych zawartych we wniosku (indywidualnie).
    Sprawdzą również Twoją historię kredytową i nieraz pomimo jakichś "niedostatków" udzielą Ci kredytu na jej podstawie (np. jeżeli rzetelnie spłacałeś u nich poprzedni kredyt).

Cytuj Odpowiedź eksperta
  • ~klems
    27.05.2015, 12:52|Zgłoś nadużycie

Dokładnie, banki biorą tak naprawdę kilka czasami kilkanaście czynników przy wyliczaniu zdolności kredytowej. Najważniejsze to zarobki, wiek, historia w BIK, posiadane nieruchomości itd.
    Kalkulatory kredytowe dają jako taki obraz tego co później usłyszymy w banku. Tu masz jak coś linka http://www.kredyt-mieszkaniowy.info/ do portalu o tematyce kredytów mieszkaniowych. Patrz tam zakładka "kalkulatory". Kiedyś się sprawdzałem i wynik był bardzo bliski prawdzie.

• marcin.lobodzinski

Przy kredytach nigdy nie ufam ani kalkulatorom, ani ludziom. Poproś o harmonogram spłat i wykaz wszystkich kosztów kredytu - to dopiero można nazwać wiarygodnym.

• racionale
    racionale
    16.07.2017, 18:25|Zgłoś nadużycie

Ale zdajesz sobie sprawę, że ten wykaz robi człowiek i kalkulator? Aczkolwiek rozumiem, że chodzi Ci po prostu o papier i posiadanie czarno na białym co i jak. prowadzenie ksiąg rachunkowych lublin też musi się później zgadzać.

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ