Motocykl pod blokiem?

• Dziekan
    14.01.2014, 01:45 | Zgłoś nadużycie

Od kilku lat chodzi za mną myśl o zrobieniu prawa jazdy na motocykl. Niestety mam jeden, podstawowy problem. Mieszkam w bloku w środku Warszawy i nie mam dostępu do żadnych garaży. Jakie są Wasze doświadczenia? Można bezpiecznie trzymać w sezonie motocykl przed blokiem np. pod pokrowcem? W zimę miałbym gdzie go trzymać. Problem tylko w codziennym użytkowaniu.
    Boję się, że ktoś go nie tyle ukradnie, co np. zniszczy.

PS Fajnie, że ruszył dział motocyklowy :)

• ~Robak
    14.01.2014, 07:32|Zgłoś nadużycie

ja nie mam swojego motocykla, ale wiem, że znajomi trzymają normalnie pod blokami na chodnikach, czasami nawet nie pod pokrowcem. to wszystko zalezy od rodzaju motocykla. nówkę z salonu to chyba strach stawiać "luzem". duzo zalezy tez od okolicy.

• ~Mariusz
    14.01.2014, 09:36|Zgłoś nadużycie

Jak miałem motocykl w centrum miasta i stawiałem go na chodniku to mi pomalowali. Pewnie dlatego że miałem nie-warszawską rejestrację :)

• Dziekan
    Dziekan
    14.01.2014, 13:41|Zgłoś nadużycie

No właśnie czegoś takiego się boję :|

• ~p11k
    15.01.2014, 15:43|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Jak masz w pokrowcu, najlepiej jeszcze jakimś zapinanym(Przypinasz taki do kół, albo innych części motocykla żeby nie dało się podnieść) to mało komu będzie się chciało męczyć z przecinaniem go. Oczywiście nie działa to na tych, których czymś wkurzyłeś:P

• Dominika Dragun
    Dominika Dragun
    15.01.2014, 22:13|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Nie działa to również, jeśli masz super wypasiony motocykl. Co planujesz kupić?

Ja swój motocykl stawiałam pod pod kamerą miejską (uprzedzam pytania: działała, sprawdziłam) - jest to dobre rozwiązanie jeżeli boisz się o jakieś zniszczenia. Nie ma gwarancji pełnego bezpieczeństwa. Tak, jak ktoś pisał powyżej - żeby nie przykuwać uwagi potencjalnego złodzieja, można przykryć moto pokrowcem. O innych sposobach pisałam tutaj: http://autokult.pl/200,najpopularniejsze-sposoby-zabezpieczania-motocykla-przed-kradzieza-poradnik, zapraszam do lektury.

• viduka
    viduka
    27.02.2014, 20:12|Zgłoś nadużycie

Na wandali nie ma recepty, tak samo jest narażony samochód. Co prawda, musisz mieć lepsze zabezpieczenie, żeby go na dostawczaka nie załadowali. Jest takie ryzyko.

• ~orlik
    02.03.2014, 12:34|Zgłoś nadużycie

Jak motocykl nowy i atrakcyjny to nie ma siły, jest zawsze spore ryzyko, że mozna się z nim pożegnać. Najwięcej chyba kradną motocykle sportowe z "młodych" roczników, więc albo zainwestuj w strzeżony parking albo kup sobie jakiegos repecia, na ktorego nikt nie będzie zwracać uwagi.

• Drevins
    Drevins
    07.07.2017, 13:04|Zgłoś nadużycie

Generalnie nie ma jakichś większych przeciwwskazań poza podanymi powyżej. Ewentualnie metalowe elementy mogą się szybciej pokryć rdzą. Można je zawczasu poddać galwanizacji żeby je przed tym uchronić. Na przykład ta firma http://www.tegal.pl/ się czymś takim zajmuje i pewnie by coś takiego zrobili.

• pawello098
    pawello098
    12.07.2017, 11:56|Zgłoś nadużycie

Mój kolega normalnie trzyma pod blokiem na parkingu, pod swoim oknem. Jak jest brzydka pogoda, to zakłada pokrowiec.