Auto na TAXI

• Jot.
    12.04.2013, 20:26 | Zgłoś nadużycie

Cześć wszystkim, ostatnio noszę się z zamiarem wstąpienia do grona taksówkarzy ( wiem, nie mają zbyt dobrej opinii) i zastanawiam się czym podbić rynek. Wydaje mi się że, trzeba uderzyć w luksus. Jak myślicie jakie auto byłoby najlepszym rozwiązaniem na taksówkę? Moim marzeniem jest BMW 735i e65! Myślałem też o MB S W220 albo Audi A6 C6 (2,4benz). Myślę nad autem z silnikiem benzynowym z instalacją LPG, wydaje mi się że, to lepsze rozwiązanie niż silnik diesla który, jest droższy w eksploatacji, naprawie oraz średnio nadaje się na krążenie po mieście (filtr cząstek stałych itp.). Chciałbym samochód ten wykorzystywać dodatkowo do obsługi wesel oraz mam nadzieję na współpracę z klientami biznesowymi. Co Wy o tym myślicie?
    Ewentualnie zastanawiałem się nad busikiem 9-cio osobowym typu MB Vito , VW Transporter T5 lub Fiat Scudo. Proszę Was o opinię na ten temat. Czy w dobrym kierunku myślę?

• ~Miś
    12.04.2013, 20:57|Zgłoś nadużycie

BMW 735i e65 po FL może być bardzo okej.

• ~motofan
    12.04.2013, 22:21|Zgłoś nadużycie

Sądzę, że każdy z tych samochodów będzie robił wrażenie w roli taksówki. Po Krakowie można spotkać bardzo często audi a6 c6, czy bmw serii 5 e60, zdarzy się zobaczyć mb s w220, jednak bmw serii 7 e65 nie widziałem, za to jest sporo bmw 7 e38. Myślę, że rodzynkiem była by BMW e65, ewentualnie a8 D3 też prezentowało by się dostojnie w roli ekskluzywnej taksówki. Polecałbym poszukać wersji z 3.0 R6, z racji zarobkowego charakteru samochodu, osiągi na przyzwoitym poziomie 7,8s. do 100, a koszt instalacji gazowej na 6 cylindrów znacznie mniejszy niż na 8. Można by również poszukać autka bez pneumatyki, co również obniży koszty utrzymania. Ewentualnie audi ale z silnikiem 3.0 bez FSI, wtedy przełknie gaz. Co do ciekawych limuzyn to chrysler 300C, niestety nie miałem styczności z nim żeby coś powiedzieć. Kupowałbym auto bez LPG i sam zakładał u dobrego specjalisty na Twoim miejscu, żeby uniknąć problemów. Daj znać jak już będziesz miał jakąś odlotową taksówke i w jakim mieście to chętnie zamówię kurs. Pozdrawiam

• Kramon
    Kramon
    13.04.2013, 00:22|Zgłoś nadużycie

Jak w luxus i naprawdę coś wow to :D

http://www.gieldaklasykow.pl/mercedes-w126-500-brabus-1984-25000-pln-bilgoraj/

Brabus S klasa V8 za 21500

• ~zxc
    13.04.2013, 12:36|Zgłoś nadużycie

jakiekolwiek auto ale niezapomnij synu o klimatyzacji !

a może citroen C5........

• Jot.
    Jot.
    13.04.2013, 12:39|Zgłoś nadużycie

Też nigdy nie spotkałem się z e65 na taksówce, poza tym jetem w niej zakochany. Silnik 3.0 myślę że, to dobry pomysł choć ciężko znaleźć taki model ( na allegro nie widziałem) :/ Sugestia co do instalacji gazowej żeby montować ją samemu jest jak najbardziej słuszna :)
    MB w126 wydaje mi się zbyt oldschoolowy na taksi, poprostu byłoby mi go szkoda na taksówkę ale do ślubów to dobry pomysł :)

• Jot.
    Jot.
    13.04.2013, 12:47|Zgłoś nadużycie

Co to tańszych zamienników to myślałem nad Renault Vel Satis 2.0T :)

• ~motofan
    14.04.2013, 21:03|Zgłoś nadużycie

W Niemczech można znaleźć 730i polecaam mobile.de od 8000e się zaczynają. Vel Satis również niszowe auto, choć ja do ślubu nim jechać bym nie chciał.

• ~p11k
    14.04.2013, 22:13|Zgłoś nadużycie

Do ślubu ostatnio modne się robią duże fiaty i polonezy. Mówię tu oczywiście o modelach z początku produkcji. Chromowane zderzaki itp. Myślałeś może o Saabie? Raczej mało tego na ulicach, a jako taksówka to jeszcze nigdy tego nie widziałem. Z bardziej ekstrawaganckich to np. Cadillac CTS, lub jakiś starszy model. Na pewno bardziej się będzie rzucać w oczy niż BMW.

• after
    after
    15.04.2013, 11:55|Zgłoś nadużycie

BMW czy Mercedesy to oklepany temat. Jeśli chcesz taksówkę, którą będzie się chciał przejechać prawie każdy, to celuj w jakiegoś starszego amerykana. Lincoln Town Car, Chevrolet Caprice, Cadillac DeVille itp. Co z tego, że auta proste jak budowa cepa i technologicznie gdzieś w latach 60-tych, wyglądają dobrze, są egzotyczne w mniemaniu przeciętnego klienta, komfort jazdy i gabaryty wnętrza bez zarzutu (większość europejskich limuzyn się chowa), auta dodatkowo są proste w serwisowaniu i długowieczne.

• ~Arek
    16.04.2013, 19:55|Zgłoś nadużycie

Merceds Vito,

• Lucky_Boy
    Lucky_Boy
    17.04.2013, 11:55|Zgłoś nadużycie

albo kup i odpicuj WARSZAWĘ! To będzie lans nie tylko na taxi, ale też do ślubów

• Lucky_Boy
    Lucky_Boy
    17.04.2013, 11:59|Zgłoś nadużycie

O taka! Szkoda tylko, że nie Garbatka:
    http://otomoto.pl/warszawa-223-C28708254.html

• Jot.
    Jot.
    17.04.2013, 17:01|Zgłoś nadużycie

Samochody amerykańskie to chyba nie moja bajka, eksploatacja takich aut u nas jest raczej uciążliwa przez trudności ze znalezieniem chociażby części zawieszenia, filtrów i innych materiałów eksploatacyjnych.
    Co do Warszawy , to piękne autko ale chyba płakałbym użytkująć go co w codziennym ruchu , te wszystkie dziórawe drogi i korki:)
    Mercedes Vito bardzo mi się podoba ale jedenym minusem jest rdza:)

• Kramon
    Kramon
    17.04.2013, 17:20|Zgłoś nadużycie

jakie korki ja się poruszam po mieście warszawa bez problemowo bardzo rzadko wpadam w korek. drogi też nie są takie tragiczne.

• ~p11k
    17.04.2013, 17:40|Zgłoś nadużycie

Co do nowszych Cadillaców to nie będziesz miał żadnego problemu. W warszawie masz salon i serwis.

• after
    after
    17.04.2013, 19:04|Zgłoś nadużycie

Jot.
    Samochody amerykańskie to chyba nie moja bajka, eksploatacja takich aut u nas jest raczej uciążliwa przez trudności ze znalezieniem chociażby części zawieszenia, filtrów i innych materiałów eksploatacyjnych.

Do B-Body od GMa (np. Chevrolet Caprice) i silników small block V8 Chevroleta dostaniesz wszystko praktycznie od ręki. Do innych też, zwłaszcza Forda Crown Vica, więc nie ma się czego bać.
    Ale nie namawiam, nie chcesz, to nie :-)

• Ziemniak
    Ziemniak
    18.04.2013, 09:46|Zgłoś nadużycie

p11k - ten salon i serwis to jeszcze działa? Wydaje mi się, że tam został już tylko Chevrolet+Opel.

• ~p11k
    18.04.2013, 18:02|Zgłoś nadużycie

Jakiś czas temu jeszcze działał, teraz nie byłem w okolicy i nie miałem jak sprawdzić. Strona dalej figuruję, więc myślę, że tak.

• ~Anonymous
    18.04.2013, 21:49|Zgłoś nadużycie

[quote="Jot."]"..dziórawe drogi (..)'

Wcześniej:

"Też nigdy nie spotkałem się z e65 na taksówce, poza tym jetem w niej zakochany. (..)"

W sumie to może nawet i do siebie pasujecie.. Ty i ten brzydki pojazd!

• ~PKWR
    19.04.2013, 12:52|Zgłoś nadużycie

Zastanów się nad peugeotem 508 lub citroenem c6. W czarnym kolorze robiłyby dużo lepsze wrażenie niż 8 letnie bmw czy merc - za nimi obejrzą się co najwyżej ludzie, których nie stać na to, żeby jeździć taxi, czyli nie twój target.