Iluletni samochód najlepiej kupić?

• ~Donkamilio
    10.09.2012, 20:15 | Zgłoś nadużycie

Wyobraźmy sobie teoretyczną sytuację: ktoś ma kilkadziesiąt tysięcy do wydania i chce zmienić samochód. Uogólniając możemy przyjąć, np. że szuka stosunkowo wygodnego sedana, marka samochodu nie gra większej roli, kręcimy się w okolicach segmentu D.
    Wiadomo, że w pierwszych latach 'życia' samochód bardzo traci na wartości ( nawet do 30% po pierwszym roku od wyjechania z salonu!), w związku z czym zastanówmy się ilu letni samochód najlepiej zakupić.

Najlepiej szukać 1-2 letniego egzemplarza czy może lepiej 5-6 letniego? Jakie są Wasze przemyślenia i doświadczenia na ten temat?

• Alnis
    Alnis
    19.02.2017, 22:31|Zgłoś nadużycie

Tak podejrzewałem. A więc zakup takiego samochodu to loteria.

• arnold
    arnold
    20.02.2017, 07:49|Zgłoś nadużycie

Alnis
    A więc zakup takiego samochodu to loteria.

Nie większa niż zakup jakiegokolwiek innego używanego - a może nawet mniejsza.
    Tu przynajmniej znasz przebieg, wiesz że były prawidłowo serwisowane. Dodatkowo, jako że prawdopodobnie były leasingowane, były również ubezpieczane AC, czyli nawet jeżeli przeżyły jakąś "przygodę" zostały naprawione (na koszt ubezpieczyciela) zgodnie z procedurami (bez "druciarstwa").
    Tak że nie skreślaj ich.
    Weź upatrzone auto do "zaprzyjaźnionego" warsztatu i sprawdź jego stan.

Cytuj Odpowiedź eksperta
  • anndrzej
    anndrzej
    20.02.2017, 15:01|Zgłoś nadużycie

Wg. mnie dobra inwestycja to max 10 lat ;)

-- 

Dobra auto giełda nie jest zła :)

• arnold
    arnold
    20.02.2017, 16:36|Zgłoś nadużycie

anndrzej
    Wg. mnie dobra inwestycja to max 10 lat ;)

Wręcz przeciwnie: Ewentualna inwestycja (bo oczywiście nie każde) to auto min 25-cio letnie.
    Max 10 lat to wydatek, a w zasadzie pasmo wydatków ;-D

Cytuj Odpowiedź eksperta
  • adamtokarski
    adamtokarski
    22.02.2017, 12:16|Zgłoś nadużycie

Zasadniczy problem polega na tym, że chyba nikto do końca nie wie, jaki auto będzie dla Ciebie najlepsze. Starsze samochody posiadają mniej elektroniki, ale za to części są bardziej zużyte i trzeba o nie bardziej dbać. Na pewno nie kupiłbym samochodu z salony, bo szkoda kasy :)

-- 

NEON CARS