Samochody używane z pewnej ręki

• fanhunter1
    10.09.2013, 21:39 | Zgłoś nadużycie

Coraz rzadziej decydując się na zakup samochodu, sprowadzamy pojazd zza granicy czy też szukamy na własną rękę, a coraz częściej decydujemy się na samochody używane z salonu dealerskiego. Co jest powodem tej tendencji?

Odpowiedź jest prosta - pojazdy używane, oferowane w salonach muszą odpowiadać wielu wytycznym. Brane pod uwagę są takie parametry jak: wiek pojazdu, przebieg, parametry techniczne oraz udokumentowana historia pojazdu. „Klientom coraz częściej zależy na tym, aby ich samochód pochodził przede wszystkim z pewnego źródła, a stan auta był zgodny z rzeczywistym. Przed sprzedażą pojazd przechodzi u nas dokładną kontrolę. Samochody marki Ford, można zakupić na gwarancji, jeśli spełniają określone wytyczne. Bez problemu jednak możemy do każdego pojazdu dokupić Gwarancję12. Rynek wtórny nie jest w stanie utrzymać tak wysokich standardów, dlatego klienci coraz częściej poszukują samochodów używanych poprzez sieci dealerskie. Sprowadzanie na własną rękę, pochłania dużo czasu. Nasza oferta - dobreużywane, skierowana jest właśnie do klientów, którzy chcą kupić samochód pewny oraz mieć pewność, że posłuży im wiele lat.” - mówi Dariusz Błaszczyk Specjalista ds. Samochodów Używanych, firmy Auto-Boss.

W przypadku pojazdów skupowanych przez dealera nie mamy żadnych wątpliwości wobec rzeczywistego pochodzenia pojazdu. „Najczęściej samochody odkupujemy od naszych klientów. Do zasobów samochodów używanych trafiają również auta demo.” – dodaje Dariusz Błaszczyk.

Chociaż ceny pojazdów używanych w salonach są nieco wyższe od cen oferowanych w komisie, to mimo wszystko warto dopłacić różnicę, biorąc pod uwagę korzyści jakie w zamian otrzymujemy. Oprócz rzetelnej informacji o stanie technicznym auta, mamy pełną dokumentację oraz historię serwisową. Pamiętajmy - aby móc z niej skorzystać, musimy przestrzegać warunków zapisanych w książce gwarancyjnej otrzymywanej przy wydaniu auta. Zapisany jest w niej obowiązek serwisowania auta zgodnie z zaleceniami producenta.

Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest również pełen wachlarz usług począwszy od przeglądu pojazdu, po ubezpieczenie, a nawet źródło finansowania – na miejscu załatwimy wszystkie te formalności. Wizja częstych odwiedzin w warsztatach coraz częściej nas przeraża, dlatego warto zainwestować w sprawdzony pojazd, by w pełni cieszyć się naszym nowym nabytkiem.

• Amadesz
    Amadesz
    13.09.2013, 23:07|Zgłoś nadużycie

W moim rozumieniu nie ma takich samochodów z pewnej ręki. Ktoś kto sprzedaje, chce wywindować cenę jak najwyżej i tyle. Trzeba poczytać na co zwracać uwagę. Kupno samochodu używanego to taka gra, jak nie zauważysz jakiejś usterki to przegrasz i wpakujesz się na minę.

• ~donkamo
    14.09.2013, 11:28|Zgłoś nadużycie

Z tymi sieciami dealerskimi to też podobno różnie bywa. W teorii powinni mieć auta sprawdzone itd, ale w praktyce różnie to bywa. Kiedyś czytałem o przypadkach, że dealer oferował auto bezwypadkowe i niby sprawdzone, a w rzeczywistości okazało się że auto trafiło do niego z jakiegoś zwyczajnego komisu i było po kolizji.
    Czytałem gdzieś w necie o tym, a utkwiło mi to w pamięci bo sytuacja miała miejsce na śląsku, a sam mieszkam właśnie w tym województwie.
    Nie chcę generalizować, ale wydaje mi się że mimo wszystko auta od dealera w przeważającej większości są w lepszym stanie niż te z komisu, no i chyba są sprawdzone, poza sporadycznymi przypadkami. Jednakże nic nie zastąpi zdrowego rozsądku przy kupnie auta. Wydając kilkanaście-kilkadziesiąt tysięcy złotych warto chyba dmuchać na zimne i nawet auto od dealera dokładnie sprawdzić, a nie brać w ciemno bo "auto od dealera więc po co sprawdzać". Klient płaci to klient wymaga.
    Zaznaczę jednak, że to co opisałem to wiedza typowo internetowa, gdyż nigdy nie miałem okazji kupować auta od dealera. Wiem na ten temat tyle co wyczytałem.

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    14.09.2013, 23:22|Zgłoś nadużycie

Auto bezwypadkowe z komisu przy salonie? Ja już w to nie wierzę. Honda Civic, rocznik 2002. Kupiona używana z komisu przy salonie Auto Witolin w (jeśli mnie pamięć nie myli) 2004 roku. W trakcie sprzedaży do salonu Auto West (który jako serwis mogę polecić wszystkim właścicielom Hond) 2 lata temu, okazało się, że cały prawy bok był robiony. Niespodzianka!

• ndv
    ndv
    16.02.2014, 12:55|Zgłoś nadużycie

Biorąc pod uwagę jajca z fikcyjnymi gwarancjami aut nowych aż strach się bać co obejmuje taka gwarancja na używany. Nie ma się co czarować, salon chce zarobić, więc w każdą dziurę i tak nie będą zaglądać.

• ~zainteresowany
    19.04.2014, 19:50|Zgłoś nadużycie

Mam pytanie, trochę z innej beczki, bo musze kupić samochód używany i boję się wycieczki 300km po to aby się przekonać, że kolejny sprzedawca mija się z prawdą w swoim opisie, a znalazłem ciekawą firmę, która podobno rzetelnie sprawdzam samochody na miejscu u sprzedawcy, czy ktoś miał już styczność z nimi, tzn. sprawdzamyoferty.pI ?

• ~tomek38
    04.11.2014, 11:11|Zgłoś nadużycie

Z AutoOrder można kupić pewne auto, w ciągu 10 lat kupiłem u nich już kilka aut prywatnie i do firmy i tylko z nimi współpracuję, bo jednak są najuczciwszą firmą, zawsze dostaję gwarancję, ale w sumie i tak jest niepotrzebna, bo nic się z autami nie dzieje.

• Zulik
    Zulik
    07.11.2014, 11:19|Zgłoś nadużycie

Samochód używany z pewnej ręki ? Szukaj na forach miłośników danej marki czy modelu. Dużo osób tworzy cały temat o swoim aucie, uzupełnia wpisy i masz cały wgląd na historię tego - co i jak zmienione i wymienione ;)

• Klick
    Klick
    05.02.2015, 21:25|Zgłoś nadużycie

Trzeba uważać kupując auta używane, ale uważam, że 3-5 letnie to dobra decyzja. Sam jestem od paru miesięcy w posiadaniu 3 letniego Forda Focusa. Oczywiście nabyłem z pewnego źródła, na dodatek z dofinansowaniem, od J&J Group. Co prawda samochód jest oklejony reklamą, ale mnie to nie przeszkadza w ogóle. taki jest właśnie warunek aby koszty pokryła firma. Moim zdaniem znacznie lepsza opcja niżeli miałbym kupić zagazowanego grata za przysłowiowe grosze od sąsiada:D

• ~marshal
    03.06.2015, 11:47|Zgłoś nadużycie

w chwili obecnej coraz ciężej o samochód z pewnej ręki jeśli mówimy o autach używanych... wszyscy coś knują i nawet ciężko zaufać osobie prywatnej przy zakupie. Ja miałem taką sytuację że wygrałem przed sądem sprawę o ukrycie wad auta które kupiłem od niby to prywatnej osoby - zwrot kosztów za auto, rozprawy i kosztów takich jakich chociazby dojazdy. W chwili obecnej postawiłem na auto z salonu, najpierw wybrałem się na jazdę próbną nową Mazdą 6 do Bołtowicza w Warszawie - a później to już tylko formalność. Nie martwię o to czy jakaś część jest uszkodzona, czy ktoś to wcześniej wymienił czy nie bo wiem że auto jest od początku moje i jak o nie dbałem.

• ~Kamoo
    29.12.2015, 15:09|Zgłoś nadużycie

Ja ostatnio kupowałem używany samochód w salonie BMW. Wiem że nie każdego stać na samochód z rocznika 2013 bądź 2014. Ale dzięki takim zabiegom mam gwarancję na samochód i wszystkie książki serwisowe. Pojazd jest z małym przebiegiem i jeździ bardzo dobrze. Jeśli ktoś poszukuje aktualnie modelu BMW to warto odwiedzić http://www.bmw-autopremium.pl/sprzedaz_pojazdow/pojazdy_uzywane/samochody_bmw i sprawdzić te samochody.

• Volder
    Volder
    01.01.2016, 22:31|Zgłoś nadużycie

Pewne używane to można kupić od kogoś uczciwego z rodziny albo znajomych, a nie u handlarza czy w komisie.

• pawello098
    pawello098
    12.01.2016, 11:12|Zgłoś nadużycie

Zgadzam się z powyższymi odpowiedziami. W dzisiejszych czasach zakup używanego pojazdu to loteria - nieważne, czy będzie on od sąsiada Mietka, z ogłoszenia czy z salonu dealerskiego. Każdy chce sprzedać pojazd za jak najwyższą cenę i jeśli się wszystkiego nie sprawdzi samemu, to nie ma co liczyć, że sprzedawca poinformuje nas o każdej usterce.

• domin89
    domin89
    02.02.2016, 11:43|Zgłoś nadużycie

Bez względu na to skąd pochodzi auto warto prześledzić jego historię i się upewnić jaki jest jego faktyczny stan.

• ~Traveler
    24.02.2016, 13:16|Zgłoś nadużycie

Zgadzam się z kolegami, że ciężko o używane autko, które będzie pewne. Dlatego jak zacząłem się bawić w biznes związany z transportem skorzystałem ze współpracy z autoryzowanym dealerem Forda (Ursyncar w Warszawie). Muszę przyznać, że współpraca przebiega bardzo dobrze :) Jak to wygląda w innych miastach to nie wiem, ale w stolicy znajdziecie coś takiego bez problemu. Przydatne dla MŚP

• kappo58
    kappo58
    08.03.2016, 10:49|Zgłoś nadużycie

Nie jest żadną filozofią, że bez względu, gdzie decydujemy się zakupić auto, czy w komisie czy autoryzowanym serwisie, musimy zawsze wszystko sprawdzić po kilka razy, zanim dokonamy zakupu. Przecież i tak i tak wydamy niemałą kasę więc to jasne, że będziemy dopytywać, doszukiwać się kruczków itd.
    Nie wiem, jak można kupować samochód w ciemno, bez sprawdzenia parametrów czy opinii o danym punkcie sprzedaży - w każdym razie ja bym tak nie mógł.
    A z komisami to już w ogóle bez zabawienia się w detektywa się nie obędzie ze względu na ich tendencję do posiadania błędnych informacji o stanie technicznym danego modelu. Nawet moi rodzice się na tym kiedyś przejechali i teraz się męczą ze swoim autem.
    Także sprawdzać, sprawdzać, a po sprawdzeniu jeszcze raz sprawdzić, żeby potem nie żałować zakupu.

• ~Razmel33
    18.03.2016, 14:49|Zgłoś nadużycie

Szczerze to nigdy nie kupiłem używanego auta, gdyż wolę pewny i nowy samochód, fakt, że nowy samochód to duży wydatek, ale po to są leasingi czy kredyty samochodowe aby móc sobie pozwolić na auto z wyższej półki :) W tym przypadku należy być uważnym, z jakiej firmy korzystamy i dobrze zapoznać się z wszystkimi kosztami. Swoje auto brałem w leasing przez platformę finansową to koszty były przyzwoite.
    Warto sprawdzić trochę opinii na temat samochodu jaki się kupuje, szczególnie jeżeli już kupujecie używany.

• anndrzej
    anndrzej
    21.03.2016, 09:37|Zgłoś nadużycie

Zdecydowanie najpewniej jest kupować auto od kogoś komu ufamy, np. rodzinie. Oczywiście są różne historie :) Są miejsca w których auta są wystawiane, dopiero po sprawdzeniu przez serwisantów i myślę, że takich miejsc warto też szukać :)

-- 

Dobra auto giełda nie jest zła :)

• ~Liukanq
    22.03.2016, 12:42|Zgłoś nadużycie

Jeśli kupuje się od kogoś znajomego, zaufanego to nie ma się co martwić, kupowałem od kumpla z pracy samochód to był w dobrym stanie mimo paru ładnych lat. Razmell33, używane auta też można wziąć w leasingu, kiedyś brałem też w i-leasing poprzez te firmę co ty, ale auto potem oddałem synowi gdy zdał prawo jazdy.

• ~miras
    04.04.2016, 17:57|Zgłoś nadużycie

Ja swoje auto kupowałem w salonie samochodowym Prestig-e w Sopocie. Gwarancja bezwypadkowych, ekskluzywnych aut, małe przebiegi, młode roczniki, zadbane, elegankcie, i można wziąć na kredyt albo w leasingu. Ja jestem bardzo zadowolony z zakupu.

• ~kserus
    28.04.2016, 12:50|Zgłoś nadużycie

Bez względu na źródło radzę auto dokładnie sprawdzić. Słyszeliśmy o tym, że samochody z komisów są takie i takie, a prawda jest inna - 3 auta z komisów, w tym 2 ostatnie od PawełCar z Ostrzeszowa i nie ma żadnych problemów. Pewnie, że wszystko zależy od danego przypadku, ale nie dajcie sobie wciskać głupot, że gdzieś są tylko złe, albo tylko dobre samochody.

+ rozpocznij nowy wątek

NAJCZĘŚCIEJ ODPOWIADAJĄ