Kredyt czy leasing?

• ~Bunek
    16.02.2014, 20:19 | Zgłoś nadużycie

Mam firmę - chciałbym skorzystać z możliwości odliczenia 100% VAT-u. Jak myślicie - kredyt czy leasing?

• arnold
    arnold
    16.02.2014, 22:35|Zgłoś nadużycie

GOTÓWKA !
    VAT odbierasz w całości jednorazowo a cenę netto amortyzujesz przez 60 miesięcy dodatkowo odliczasz go od kosztów użytkowania.
    Kredyt czy leasing przeznacz lepiej na inwestycje nie na wydatek ( chyba że autem zarabiasz ).
    Auto traci na wartości a z inwestycji będziesz miał dodatkowy dochód.
    Jeżeli samochód nie zarabia to lepszy tańszy a za swoje niż droższy za pożyczone.

• ~Alfredzio
    17.02.2014, 13:31|Zgłoś nadużycie

Bardzo ciekawe podejście do tematu. Generalnie to się z Tobą zgodzę - samochód tylko za gotówkę. Leasing czy kredyt to 110% wartości a czasami nawet więcej. Ale nie każdy z nas ma tyle wolnej gotówki. Sprawdź sobie tutaj - jest to witryna na której możesz wyliczyć sobie koszta związane z kredytem samochodowym.

• arnold
    arnold
    17.02.2014, 15:15|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

~Alfredzio
    Ale nie każdy z nas ma tyle wolnej gotówki

Przede wszystkim musisz rozeznać się ile Ci brakuje pieniążków.

Jeżeli brakuje Ci ok. 23% to weź kredyt z możliwością wcześniejszej spłaty. Po odzyskaniu VAT-u ( do 3 m-cy ) spłacasz i masz czyste konto. Amortyzacja itd jak przy zakupie gotówkowym.

Jeżeli brakuje Ci dużo więcej rozważ Leasing bez pierwszej wpłaty ( bez wpłacania części wartości auta na początku jego użytkowania ).
    Po okresie leasingu zdecydujesz czy auto zostawiasz sobie ( wpłacając pozostałą część jego wartości ) czy oddajesz np. biorąc następne. Nie angażujesz wtedy swojej gotówki a i auto masz co 3 lata nowe. Przecież po tym czasie może już być zużyte lub najnormalniej możesz mieć ochotę na inne.
    VAT odbierasz, rata leasingowa i koszty użytkowania wchodzą w koszty uzyskania przychodu.
    Warunek : Auto musi na siebie zarabiać .

• ~Gonzo69
    18.02.2014, 09:54|Zgłoś nadużycie

Arnold - widzę, że nieźle ogarniasz temat, możesz trochę więcej napisać mi o zakupie i późniejszych odpisach i amortyzacji samochodu? Od paru miesięcy mam DG i w sumie nie zgłębiałem jeszcze tematu.

• getruck.pl
    getruck.pl
    18.02.2014, 10:56|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Jeżeli rozpatrujesz leasing, to pewnie prowadzisz działalność. Przy niewielkiej skali działalności rozważ raczej kredyt. Dostaniesz zwrot VATu i, jeżeli to ciężarowy, możesz jednorazowo amortyzować.
    Gotówka w firmie zawsze jest potrzebna a kredyt samochodowy, ze względu na to, że jest dobrze zabezpieczony, jest jedną z tańszych form finansowania. Więcej o jednorazowej amortyzacji przeczytasz tutaj

• arnold
    arnold
    18.02.2014, 16:11|Zgłoś nadużycie

getruck.pl
    Dostaniesz zwrot VATu i, jeżeli to ciężarowy, możesz jednorazowo amortyzować.

Mam wrażenie że jednorazowo można amortyzować jedynie auta ciężarowe i tylko przy zakładaniu firmy. Mogę się mylić i lepiej to sprawdzić ( może być jakiś kruczek ).
    Normalnie amortyzacja jest 60 m-cy dla aut nowych i 36 m-cy dla używanych.

@Gonzo
    Jeżeli tylko będę w stanie to chętnie pomogę ale wolałbym odpowiadać na konkretne pytania bo temat jest szeroki i dość indywidualny.
    Ogólnie auto w firmie jest narzędziem pracy i tak jest traktowane przez fiskus - czyli koszt jego zakupu i eksploatacji jest kosztem uzyskania przychodu.
    Trochę Cię zmartwię. Jeżeli prowadzisz działalność od niedawna to możesz mieć drobne kłopoty z wiarygodnością kredytową.

• ~belewap3
    07.03.2014, 20:03|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Proponujemy współpracę albo w formie leasingu albo w formie kredytu. Ofertę wyliczamy indywidualnie, dlatego nie ma na naszej stronie żadnych liczb :)
    Zapraszam po ofertę dla firm.

• ~Mazurek8
    18.06.2014, 11:10|Zgłoś nadużycie

Trochę sobie pluję w brodę, że nie skorzystałem z możliwości odliczenia 100% podatku VAT ;/ Z tego co wiem, to obecnie można odliczyć jedynie 50%. 100% VATu mogą odliczać jedynie przedsiębiorcy prowadzącą firmy stricte przewozowe (np kurierzy, spedytorzy, przedstawiciele handlowi itd). Czytam sobie na http://www.forum-kredytowe.pl/f137/ na temat leasingu i to tez nie jest do końca taka opłacalna opcja. Z tego względu, że firmy leasingowe pobierają zwykle 110% wartości auta - dla wielu jest to odrobinę za dużo.

• ~yayature
    20.06.2014, 19:46|Zgłoś nadużycie

Chyba leasing lepszy jednak ;) A najlepiej faktycznie porównaj sobie różne oferty, tutaj też znajdziesz ciekawe info: comperia

kredyt lepiej zarezerwować sobie na inne okazje typu mieszkanie ;)

• klakly
    klakly
    21.06.2014, 10:46|Zgłoś nadużycie

Oczywiście, że leasing. To najlepsza opcja dla osób, które chcą kupić samochód a prowadzą działalność.

• ~notinek
    26.06.2014, 08:14|Zgłoś nadużycie

Wszystko ma swoje zalety. Czasami lepszy jest kredyt czasami lepszy leasing. Myślę,ze mogłaby pomóc rozmowa z niezaleznym doradcą kredytowym.
    zajrzeć sobie na tę stronę: http://www.comperia.pl/kredyty_samochodowe - znajdziecie tam zestawienie ofert oferowanych przez poszczególne banki.
    Pozdrawiam.

• Delmian
    Delmian
    26.06.2014, 17:35|Zgłoś nadużycie

leasing to zdecydowanie najlepsza opcja!

______
    Stylowe żyrandole mosiężne

• ~jasnooki
    26.06.2014, 21:42|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Witam,

Ja również wybieram opcję kredytu niż leasing i polecam zajrzeć po więcej informacji na forum: Comperia

Jak przedmówcy, znajdziecie tam naprawdę dużo sensownych porad :)

• autolea99
    autolea99
    29.07.2014, 15:56|Zgłoś nadużycie

ja proponuję ofertę tej firmy leasing samochodu ponieważ sam z niej korzystałem. Doradcy dokładnie wiedzą co robią, potrafią dostosować oferty do naszych możliwości finansowych tak żeby każdy był zadowolony. Ponadto możesz wszelkie formalności załatwić u nich przez internet albo telefonicznie, więc to dodatkowy plus że nie trzeba tracić całego dnia na umawianie i czekanie. Polecam bo sprawdzone.

• klakly
    klakly
    31.07.2014, 16:30|Zgłoś nadużycie

Rozmowa z doradcą to podstawa tylko trzeba pamiętać, żeby nie dać się zmanipulować. Najlepiej porównać kilka ofert, nie brać pierwszej lepszej.

• viduka
    viduka
    16.09.2014, 13:29|Zgłoś nadużycie

A co w sytuacji kradzieży, lub zniszczenia auta z leasingu? Tu czaka nas pułapka?

• ~Istans
    06.11.2014, 06:21|Zgłoś nadużycie

Chciałbym kupić nowego Forda Mondeo w leasing. Orientujecie się może gdzie obecnie można znaleźć to auto w dobrej cenie? No i w jakim banku zaciągnąć leasing?

• ~Kerry
    06.11.2014, 08:42|Zgłoś nadużycie

A pytałeś bezpośrednio u dealera? Bo często jest tak, że u dealera dają lepsze warunki leasingu samochodowego niż w bankach.

• ~author
    16.11.2014, 13:05|Zgłoś nadużycie

jak masz firmę to zastanów się nad zakupem samochódu z dopłatą 9% z UE. dzisiaj dowiedziałem sie o tym w salonie toyoty

• Rzecznik-Idea-Expert

Leasing często bywa tańszy, zwłaszcza dla nowych pojazdów, które mają służyć do celów zarobkowych. Opłacalność takiej inwestycji zależy przede wszystkim od kalkulacji i priorytetów jakimi kieruje się dana firma. Wybranie konkretnej formy finansowania powinno się rozpocząć od obliczeń i kalkulacji.