Jak jedzie Civic VIII

• ~Damian
    24.04.2014, 09:25 | Zgłoś nadużycie

Chcę kupić Honde Civic VIII 1.8 i-VTEC. Zastanawia mnie kilka rzeczy. Jak ten samochód jedzie? Słyszałem, nie raz opinie, że jak na 140KM to ma słabe przyspieszenie, nie od 0 do 100, ale przy wyprzedzaniu. Jak jest naprawdę. Raz jechałem tym samochodem, i mi się naprawdę podoba, ale nie miałem okazji wypróbować jego osiągów. Druga sprawa to lpg. Chciałbym albo kupić z lpg, albo założy dobrą instalację lpg. Ile na taką muszę wydać aby nie było czuć spadku mocy? Żeby na gazie jechał tak jak na lpg. Teraz jeżdżę samochodem, z silnikiem o mocy 60KM, i na benzynie przyspieszenie ma 16s, a na gazie 20-21s, więc spadek mocy jest ogromny. Nie chciałbym mieć czegoś takiego w Civicu. I jeszcze jedna sprawa, jak już go kupię i okaże się że chciałbym trochę więcej mocy, to jest jakaś możliwość aby z niego więcej wycisnąć?

• dr_kamil
    dr_kamil
    24.04.2014, 13:19|Zgłoś nadużycie

Na tym sprzęcie będzie dobrze śmigać na LPG:
    Komp: Stag 300
    Reduktor: KME Silver
    Wtryski: Hana zielone lub Keihin żółte
    Jednak najważniejsze to dobry fachowiec, który to założy.
    Wynalazki typu Vialle czy BRC bym odpuścił bo może być kiepsko z serwisem.

Odczuwalnego przyrostu mocy rozsądnym kosztem w tym aucie nie uzyskasz, taniej wyjdzie od razu kupić Type R.

• ~Damian
    25.04.2014, 09:40|Zgłoś nadużycie

To może zrezygnuję z dalszych modyfikacji, jeśli będzie ciężko coś wycisnąć.
    Byłem ostatnio na badaniu butli lpg z innym samochodem , i gazownik polecał tylko BRC. Spotkałem tam klienta co ma BRC w Mitsubishi Lancer, i mówił, że na gazie samochód, jedzie mniej dynamicznie.
    Czy taka instalacja jak zaproponował dr_kamil, będzie trochę "zamulała" samochód? Ile bym musiał wydać na naprawdę dobrą instalację, aby samochód jeździł tak jak na benzynie?

• emgie
    emgie
    26.04.2014, 11:30|Zgłoś nadużycie

Jedze takim civicem o jakiego pytasz. Przyspieszenie jest bardzo dobre. elastycznosc tez jest zadowalajaca. Testy ktore mowią ze auto nie jedzie albo trzeba krecic pod czerwone pole zeby wyprzedzic to mozna miedzy bajki wlozyc. czesto nawet redukowac nie trzeba z 6 na 5. Ja ogolnie gazu nie montuje i wydaje mi sie ze to sie mija z celem w tym samochodzie. spalanie na trasie przy jezdzie tak do 115km/h na trasie wychodzi 5.8-6.0l/100km. w miescie jeszcze nie udalo mi sie przekroczyc 8l/100km. auto jest wybitnie oszczedne jak na 1.8benzynke. zaznaczam ze mam 26lat i lubie "depnac" czasami ;) prowadzi sie tez bardzo dobrze. chociaz na koleinach na seryjnych laczkach 225/45 R17 jest nerwowo ale wiadomo jakie sa u nas drogi. na dobrych nawierzchniach jedzie elegancko. Auto polecam z czystym sumieniem jako wlasicicel a nie ktos kto slyszal w supermarkecie jak inni gadali. A co do gazu to ogolnie nie polecaja do hondy bo tam luz zaworowy sie recznie ustala. no i jak mowie przelicz koszty bo auto smiesznie malo pali. Wnetrze tez swietnie przemyslana, przestronne itp. Jedyna wada przy zakupie tego auta to ze trzyma ceny, wiec jest drogie. ale ja nie zaluje ani zlotowki. a kupilem to auto w zeszlym roku, rocznik 2007, 130tys przebiegu za 34tys zl. ale auto kupione w polskim salonie i jestem drugim wlasicicelem. Bedziesz bardzo zadowolony z tego samochodu mowi Ci to szczesliwy wlasciciel :)

• emgie
    emgie
    26.04.2014, 11:47|Zgłoś nadużycie

Jedze takim civicem o jakiego pytasz. Przyspieszenie jest bardzo dobre. elastycznosc tez jest zadowalajaca. Testy ktore mowią ze auto nie jedzie albo trzeba krecic pod czerwone pole zeby wyprzedzic to mozna miedzy bajki wlozyc. czesto nawet redukowac nie trzeba z 6 na 5. Wiec ogolnie mowiąc nie ma zadnych problemow z wyprzedzaniem- null, zero :) Ja ogolnie gazu nie montuje i wydaje mi sie ze to sie mija z celem w tym samochodzie. spalanie na trasie przy jezdzie tak do 115km/h na trasie wychodzi 5.8-6.0l/100km. w miescie jeszcze nie udalo mi sie przekroczyc 8l/100km. auto jest wybitnie oszczedne jak na 1.8benzynke. zaznaczam ze mam 26lat i lubie "depnac" czasami ;) prowadzi sie tez bardzo dobrze. chociaz na koleinach na seryjnych laczkach 225/45 R17 jest nerwowo ale wiadomo jakie sa u nas drogi. na dobrych nawierzchniach jedzie elegancko. Auto polecam z czystym sumieniem jako wlasicicel a nie ktos kto slyszal w supermarkecie jak inni gadali. A co do gazu to ogolnie nie polecaja do hondy bo tam luz zaworowy sie recznie ustala. no i jak mowie przelicz koszty bo auto smiesznie malo pali. Wnetrze tez swietnie przemyslana, przestronne itp. Jedyna wada przy zakupie tego auta to ze trzyma ceny, wiec jest drogie. ale ja nie zaluje ani zlotowki. a kupilem to auto w zeszlym roku, rocznik 2007, 130tys przebiegu za 34tys zl. ale auto kupione w polskim salonie i jestem drugim wlasicicelem. Bedziesz bardzo zadowolony z tego samochodu mowi Ci to szczesliwy wlasciciel :)

JUz nie wpomne o tym ze to jeden z ostatnich normalnych silnikow. zero turbo, bezposredniego wtrysku itp. klasyczna jednostka z lancuchem rozrzadu z ktorym nie ma problemow.

• ~Damian
    28.04.2014, 08:42|Zgłoś nadużycie

Dzięki, za wyczerpującą wypowiedź.
    Jeśli chodzi o mnie to nie wiem, ile km będę jeździł rocznie. Jeżeli by to było mało, to może zostać sama benzyna, Jeżeli więcej to diesel, a jakbym miał dojeżdżać do pracy kilkadziesiąt km, to tylko benzyna+lpg, tak będzie najtaniej. Zacząłem się teraz zastanawiać na Dieslem, bo też to chyba jest dobry silnik, a i spalanie nie jest za duże.

• ~AdamB
    30.04.2014, 18:35|Zgłoś nadużycie

Opinie na temat osiągów (i szczególnie elastyczności) jakiegokolwiek Civica są często demonizowane przez ludzi, głównie przez takich, którzy nigdy Civicem nie jeździli, bądź też należą do popularnej grupki anty-hondowych płaczków, więc takimi niepochlebnymi opiniami nie ma co się przejmować, ponieważ są wyssane z palca.

1.8 VTEC jedzie sprawnie, elastyczność jest dobra, porównywalna do niektórych rywali z mocniejszymi silnikami 2.0, o podobnej masie.

Sprawdź takie przykładowe porównania:
    http://www.zeperfs.com/en/duel1453-1038.htm (vs Renault Megane 2.0)
    http://www.zeperfs.com/en/duel1453-1153.htm (vs Audi A3 2.0)
    http://www.zeperfs.com/en/duel1453-2398.htm (vs Alfa Romeo 147 2.0 - skrzynia 5-biegowa)
    http://www.zeperfs.com/en/duel1453-475.htm (vs Fiat Stilo 1.8 - skrzynia 5-biegowa)

• ~Rabszok
    04.05.2014, 22:20|Zgłoś nadużycie

Mam Civica Type-S z 2008 roku i zamontowane BRC Sequent 24. Nie widać za bardzo różnicy w mocy po przesiadce na gaz. Instalację mam już pół roku, ok. 25k km przejechałem i bezproblemowo. W poprzednim aucie (Civic VI 1.4i) też taką miałem i bez przygód póki co jest 100k km do tej pory jest w nim zrobione. Także instalacja dobra, ale z LPG wszystko się sprowadza do tego, żeby go zamontował i przeglądów dokonywał warsztat co się zna na rzeczy. Myślę, że instalacja polecona przez kolegę powyżej też pewnie będzie dobra. Mój tata ma Civica VII i ma podobną instalację, która się u niego sprawdza.

Co do autka, to jest świetne. Gadki, że brakuje mocy przy wyprzedzaniu to bujdy na resorach opowiadane przez hejterów co nie siedzieli w tym aucie. Kręcić pod czerwone pole musiałem przy 75km w poprzednim aucie, w tym wyprzedzasz z każdego biegu w zależności od potrzeby. Np. 60-100km/h na trójce to dynamicznie idzie, a na dwójce wciska w fotel wydając miłe dla ucha mruczenie. Co na mnie poza tym zrobiło wrażenie, to kontrola nad pojazdem. Nigdy, nawet w zimie nie wpadłem w poślizg, nawet drobny. Auto trzyma się drogi jak przyklejone nawet przy dość dużych prędkościach. Nie wiem ile w tym zasługi zawieszenia, VSA czy bardzo czułego układu kierowniczego ale to szczególnie odczułem w hondzie VIII. No i fajne wskaźniki od ekonomicznej jazdy i od sportowej zmiany biegu ( zaświecają się diody przy dojściu do czerwonego pola ) - mały bajer a cieszy.

Z drugiej strony, gdybym nie miał tak daleko do pracy (jeżdżę codziennie po 140km), to rozważałbym też dozbieranie do Type-R lub s2000.

Pozdrawiam :)

• ~Mati9502
    18.05.2017, 21:54|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Mam pytanie do was następujące: czy honda civic VIII 1.4 83km byłoby dobrym wyborem na pierwszy mój samochód? Raczej będę jeździł w mieście, ale też napewno samochód będzie użytkowany na autostradzie. Z tego co słyszałem na pierwsze autko nie poleca się mocnych silników z wiadomych przyczyn :) Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Wiadomo mogą się również zdążać wypady ze znajomymi gdzieś dalej, ale to raczej sporadycznie. Czy ten silnik 1.4 poradzi sobie? Proszę was o dokładne wytłumaczenie bo wiadomo ja nie mam żadnego doświadczenia na ten temat:)