Złomowanie aut

• ~samochodzikk
    27.05.2014, 21:41 | Zgłoś nadużycie

Witam,

Jak w temacie, co sądzicie, czy oddajecie Wasze maszyny na złom czy jednak próbujecie sprzedać za wszelką cenę? A może macie do polecenia jakiś komis, który skupuje samochody?

• arnold
    arnold
    28.05.2014, 14:38|Zgłoś nadużycie

Zezłomowałem kiedyś auto:
    Może to zabrzmi dziwnie ale kupiłem go z założeniem że go zezłomuję.
    Po kolizji, w której moje auto zakończyło żywot, miałem duże kłopoty z odebraniem odszkodowania gdyż jej sprawca był ubezpieczony w firmie " krzak" (ale to już temat na inny wątek).
    Długo się to przeciągało a że do pracy potrzebuję auta więc je nabyłem (mocno używane w trochę opłakanym stanie).
    Niestety - "służba" samochodu u mnie nie należy do lekkich (ok. 200 km dziennie po różnych drogach i niedrogach), dla tego po trzech miesiącach nie nadawało się już, według mnie do niczego.
    Wolałem go zezłomować niż sprzedać (narażając się na choćby cień podejrzenia o chęć "naciągnięcia" kogoś) gdyż moja praca w dużej mierze zależna jest od mojego " wizerunku", który jest dla mnie cenniejszy niż te parę złotych, które mógłbym za niego dostać.

Intrygują mnie ogłoszenia malowane na stojących przy drogach wrakach KUPIĘ TWOJĄ STARĄ TOYOTĘ.
    Ciekawe co to za firma ?

• ~agencik07
    30.05.2014, 12:34|Zgłoś nadużycie

Witam,

Nie mam pojęcia co to za firma :( Aczkolwiek Toyoty są bardzo dobre, i ludzie zazwyczaj nie chcą ich sprzedawać firmom skupującym ;)

Co do złomowania, pewnie w końcu trzeba dbać o środowisko, a w każdym mieście można znaleźć jakis skup, czy szrot ;)

• paddingtton
    paddingtton
    25.06.2014, 12:20|Zgłoś nadużycie

Zawsze uważałam, że złomowanie to ostateczne wyjście. Moim zdaniem warto jest najpierw jednak spróbować jakoś samochód sprzedać.

• tollek
    tollek
    09.07.2014, 19:42|Zgłoś nadużycie

A ja ostatnio sprzedałem samochód, mimo iż miał już sporo aut. Kolega polecił mi pewien oddział skupu aut i opłacało się, bo gotówka zawsze się przyda. Zastanówcie się zanim oddajcie auto na złom- może komuś ono jeszcze posłuży :D

• ~adm
    14.01.2015, 20:27|Zgłoś nadużycie

Jeżeli masz wątpliwości czy sprzedać czy na złom, to powinno trafić na złom.

Ja osobiście bym nie chciał, by z powodu złego stanu auta, które sprzedałem doszło do jakiejś niebezpiecznej sytuacji na drodze. Mało prawdopodobne, że osoba, która kupuje samochód za mniej niż 2000 wymieni wszystko, co jest wymagane ze względów bezpieczeństwa :)

• ~Keo
    18.01.2015, 16:03|Zgłoś nadużycie

A skąd jesteś? Najlepiej podzwonić o popytać o cenę. Wpisz w google "skup aut miasto" i będziesz miał. Ja tak znalazłem dobrą firmę wpisałem "skup aut Wrocław" i miałem już na pierwszym miejscu propozycje.

• ~Boberek
    23.01.2015, 11:46|Zgłoś nadużycie

Oddanie samochodu na złom to chyba dla wielu z nas ostateczność. Zawsze mamy takie poczucie, że możemy coś jeszcze na aucie zarobić.

• ~Czaja
    14.02.2015, 18:51|Zgłoś nadużycie

też miałem wątpliwości czy korzystać z tzw. złomowania. Starałem się sprzedaż auto i niestety przez pół roku nic się nie udało... Straciłem tylko czas i pieniądze na kontaktowanie się, spotykanie, wystawianie ogłoszeń... Jakaś masakra z tymi ludźmi są mega niezdecydowani. Wkońcu oddałem samochód na złomowanie, zadzwoniłem do firmy (nie piszę nazwy żeby nie robić reklamy) powiedzieli co przygotować za dokumenty, przyjechali dali pieniądze i odebrali samochód, a ja mam kilkaset złotych w kieszeni bez wysiłku. Dobre rozwiązanie jak nie ma się możliwości sprzedania samochodu....

• ~Kasper
    21.03.2015, 17:05|Zgłoś nadużycie

~Czaja
    też miałem wątpliwości czy korzystać z tzw. złomowania. Starałem się sprzedaż auto i niestety przez pół roku nic się nie udało... Straciłem tylko czas i pieniądze na kontaktowanie się, spotykanie, wystawianie ogłoszeń... Jakaś masakra z tymi ludźmi są mega niezdecydowani. Wkońcu oddałem samochód na złomowanie, zadzwoniłem do firmy (nie piszę nazwy żeby nie robić reklamy) powiedzieli co przygotować za dokumenty, przyjechali dali pieniądze i odebrali samochód, a ja mam kilkaset złotych w kieszeni bez wysiłku. Dobre rozwiązanie jak nie ma się możliwości sprzedania samochodu....

Możesz podać jakiś namiar...? Szukam kogoś sprawdzonego z wysokimi stawkami jestem z woj. opolskiego może to niedaleko...?

• ~Albert
    01.04.2015, 07:21|Zgłoś nadużycie

Jak sie ewidentnie nie nadaje no to niestety trzeba się z nim pozegnać. Ja swój oddałem do kasacji jakieś dwa miesiące temu. Smutno, bo smutno, ale niestety po wypadku się tylko do tego nadawał.

• matiste87
    matiste87
    03.04.2015, 11:36|Zgłoś nadużycie

Jasne, w skupach przyjmują takie auta. Jestem z Gdyni i ostatnio swoje wysłużone auto oddałem do skupu na Staffa. Dołożyłem co miałem i kupiłem nowsze auto.

• micheal.iz
    micheal.iz
    13.04.2015, 22:02|Zgłoś nadużycie

ale to już ostateczność, bo ciężko pożegnać się ze swoim ukochanym autkiem :( mnie by serce pękło chyba

• ~zbyszek
    05.05.2015, 14:53|Zgłoś nadużycie

Złomowanie auta to zawsze smutny proces, szczeólnie jak ma się z nim dobre wspomnienia i sentyment.

• ~Czaja
    20.05.2015, 20:11|Zgłoś nadużycie

~Kasper

Możesz podać jakiś namiar...? Szukam kogoś sprawdzonego z wysokimi stawkami jestem z woj. opolskiego może to niedaleko...?

Sry dopiero maila zauważyłem- Wigmet

• ~dowejko
    27.05.2015, 10:01|Zgłoś nadużycie

jeśli chodzi o skupy, które biorą stare auta to jakaś opcja jest na selcar.pl

• Iwonka25
    Iwonka25
    27.05.2015, 10:12|Zgłoś nadużycie

Jak samochód jest już nie do sprzedania to na złom.
    Ale nie mogę uwierzyć, że nie da się znaleźć jakiegoś naiwniaka na starego gruchota.

• ~Kasper
    31.05.2015, 00:26|Zgłoś nadużycie

Iwonka25
    Jak samochód jest już nie do sprzedania to na złom.
    Ale nie mogę uwierzyć, że nie da się znaleźć jakiegoś naiwniaka na starego gruchota.

Uwierz, że ciężko... Miałem duży problem, ale Czaja mi pomógł z tego forum i auta już nie ma została po nim tylko kasa hehe...

• ~grzes
    03.11.2015, 15:16|Zgłoś nadużycie

hej powiem tak jesli auto jest warte wystaw lepiej 1,5tyska zawsze lepsze niz 300zł choc przy ost cenach zlomu to niewiem czy tyle dostaniesz:P zerknij na mojego bloga cośniecos popisalem tam o tych sprawach http://autozlomek24h.blogspot.com/
    pozdrawiam

• ~igaduda
    19.11.2015, 13:44|Zgłoś nadużycie

Witajcie, ja swoj samochod sprzedalam na skupie. Nie bylo sensu juz go naprawiac i inwestowac kolejnych pieniedzy. Mialam wrazenie, ze to wyrzucanie ich w bloto. Pewnego dnia moja skoda nie chciala odpalic i wtedy moje nerwy siegnely zenitu. Zadzwonilam do panow ze skupu we Wroclawiu http://skup-aut-we-wroclawiu.pl/. Przyjechali po niego, zapakowali na lawete i gotowke otrzymalam od razu do reki.
    Powiem wam, ze dla mnie to bylo bardzo wygodne, dolozylam gotowke i kupilam uzywanego forda. Teraz mam spokoj i mam nadzieje, ze juz wiecej nie bede miala takich przygod jak z moja skoda :D

• monika.kow79
    monika.kow79
    27.11.2015, 12:30|Zgłoś nadużycie

Witam . Mogę śmiało polecić firmę U Nikosia. Zajmują się skupem jak i złomowaniem samochodów. Możesz u nich liczyć na szybka realizację zlecenia. Przyjeżdżają do klienta, dokonują wyceny. Załatwiają wszelkie formalności. Polecam kontakt z nimi jeśli chcesz się szybko pozbyć swojego starego samochodu http://www.unikosia.pl/