Gaśnica samochodowa przepisy

• ~franek85
    21.04.2017, 12:25 | Zgłoś nadużycie

Jakie obowiązują najbardziej aktualne przepisy dotyczące gaśnic w samochodach? Mam na myśli wszystkie - i dla osobówek i dla ciężarówek itp, jesli są jeszcze jakieś inne kategorie. Podejrzewam, że moglibyście mi wysłać treść ustawy, ale błagam, oszczędźcie mi tego :D Chcę tylko wiedzieć konkretnie, ile kg środka gasniczego musi mieć każdy samochód i do jakiego typu pożaru.

• ~larson
    23.04.2017, 23:23|Zgłoś nadużycie

Dla osobówek gaśnica musi mieć przynajmniej 1kg środka gaśniczego i aktualne badania techniczne. Warto się wykosztować, bo mandat może być nawet 500 zł.

• Thrill
    Thrill
    26.04.2017, 12:33|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Ja zapytam o coś innego; Czy gaśnice trzeba przewozić tak żeby mieć do niej łatwy dostęp czy może być w bagażniku?

• ~larson
    18.05.2017, 22:35|Zgłoś nadużycie

No i to jest kolejny mini-absurd prawny. Gaśnicę musisz mieć, ale możesz ją trzymać w bagażniku, gdzie dostęp jest mocno utrudniony. Może nie pomoże Ci to w razie pożaru, ale przynajmniej mandatu nie dostaniesz :/

• ~Sonkol
    23.05.2017, 16:25|Zgłoś nadużycie

Zupełnie poważnie - są dostępne uchwyty na gaśnicę do aut. Montuje się je na przykład pod sufitem, nad miejscem pasażera. Wtedy dostęp jest o wiele łatwiejszy i możesz korzystać, bo łatwo po gaśnicę sięgnąć i kierowcy, i pasażerowi.