Nowy egzamin na prawo jazdy - pytania

• Bartek1995
    18.02.2013, 23:01 | Zgłoś nadużycie

Witam bardzo serdecznie. Obecnie zdaję prawo jazdy i mam dość nietypowe pytania związane z nowymi testami na prawo jazdy. Z racji, że odpowiedzi nie mogę nigdzie znaleźć proszę o pomoc... pytanie które mnie zastanawia ... tramwaj wyjeżdża z zajezdni a ja przejeżdżam przez tory wcześniej widzę znak " uwaga tramwaj" czy tramwaj wyjeżdżający z zajezdni ma pierwszeństwo? Następne : Jak należy przewozić dziecko do lat 12 jeżeli samochód wyposażono w aktywną poduszkę powietrzną: Na przednim siedzeniu ale w podstawce czy foteliku? A co jeśli dziecko ma powyżej 12 lat? Od czego najbardziej zależy długość hamowania
    a) od nawierzchni
    b) od szybkość reakcji kierowcy
    c) od sprawności hamulców
    Od czego najbardziej zależy długość drogi hamowania?
    A) od nawierzchni
    od reakcji kierowcy
    C) od sprawności systemu ABS
    Która z kategorii uprawnia mnie do kierowania czterokołowcem innym niż lekki?
    a) AM
    b) A
    c) B1
    pokazana jest wiadukt: piękna droga, słońce, wiosna i znak oznaczający : uwaga oszronienie jezdni. Pytanie czy w tym wypadku można spodziewać się gołoledzi?
    Są to pytania z nowych testów, które mnie zastanawiają. Proszę o pomoc. Pozdrawiam i liczę na Was, z góry dziękuję!

• ~dareme1989
    19.02.2013, 18:42|Zgłoś nadużycie

Te pytania to straszny debilizm... Od czego zalezy droga hamowania.... jezeli od sprawnosci hamulcow to zalezy czy chodzi im cyz masz amulce, czy w ogole nie dzialaja, a moze czy kocek ma 4 czy 5 cm grubosci.... co za debil pisal te pytania.... teraz jezeliu codzi o reakcje to czy jedziemy 120km/h czy 20? wspolczuje tym co musza teraz zdawac prawko, mam nadzieje ze mi nigdy nie zabiora.

• ~kev
    19.02.2013, 22:05|Zgłoś nadużycie

dwa razy robiłem z ciekawości te testy i nie zdałem :) tak głupie pytania wymyślili tylko po to aby jak najwięcej osób nie zdawało.

• ~mark
    19.02.2013, 22:14|Zgłoś nadużycie

Od czego najbardziej zależy długość hamowania ? odp A

Która z kategorii uprawnia mnie do kierowania czterokołowcem innym niż lekki? odp C

pokazana jest wiadukt: piękna droga, słońce, wiosna i znak oznaczający : uwaga oszronienie jezdni. Pytanie czy w tym wypadku można spodziewać się gołoledzi? NIE (ale pewny na 100 % nie jestem )

tramwaj wyjeżdża z zajezdni a ja przejeżdżam przez tory wcześniej widzę znak " uwaga tramwaj" czy tramwaj wyjeżdżający z zajezdni ma pierwszeństwo? jesli nie ma znaku ustap pierszenstwa to ty masz pierszeństwo

a z tym dzieckiem do 12 lat to chyba wgl nie można przewozić dziecka na przednim siedzeniu z aktywna poduszka powietrzna dlatego producenci aut oferuja dezaktywacje tej poduszki powietrznej .. a jesli nie ma innej odpowiedzi to w foteliku

jak sie gdzies pomyliłem to niech ktos poprawi :)

• Dziekan
    Dziekan
    21.02.2013, 00:54|Zgłoś nadużycie

Jakiekolwiek by te pytania nie były, to widać po statystykach, że nie jest to egzamin niezdawalny. Owszem, jest idiotyczny i niełatwy do zaliczenia, ale skoro ktoś go przechodzi, to widocznie się da.

• Bartek1995
    Bartek1995
    23.02.2013, 12:51|Zgłoś nadużycie

Dziękuję pięknie za pomoc! :)

• ~Grass_Olkusz
    25.02.2013, 01:39|Zgłoś nadużycie

KEV - sory, ale na komputerze na testach z internetu to praktycznie zdaje caly czas. Ale nie zastanowiłeś się nad jednym. Dlaczego ludzie nie zdają. Bo większość pytań które widzisz na oficjalnych testach są tak je....te, że nie spodziewałbyś się od nikogo takiego pytania. Przykładów na forach jest pełno, wię nie będę spamował.
    Ja mam za 6 godzin 21 minut egzamin na Dąbrowie Górniczej.
    Pozdro dla zdających też tak wczas :)

• ~Grass_Olkusz
    25.02.2013, 01:42|Zgłoś nadużycie

I dla parapetów którzy ni e muszą już zdawać ale cwaniaczą co do nowych testów - CIEKAWE JAK ZAREAGOWALIBYŚCIE GDY BYŚCIE DOSTALI JAKIES PYTANIA Z KTORYCH SA PRAWIDLOWE ODPOWIEDZI WSZYSTKIE 3 ALE MUSISZ WYBRAC TA CO JEST NAJBERDZIEJ ODPOWIEDNIA WG, TYCH CO ROBILI TE PYTANIA.

• after
    after
    25.02.2013, 10:58|Zgłoś nadużycie

> czy tramwaj wyjeżdżający z zajezdni ma pierwszeństwo?

Nie ma.

>Następne : Jak należy przewozić dziecko do lat 12 jeżeli samochód wyposażono w aktywną poduszkę powietrzną: Na przednim siedzeniu ale w podstawce czy foteliku?

Na przednim siedzeniu w foteliku lub w podstawce, przodem do kierunku jazdy.

> Od czego najbardziej zależy długość hamowania

a) od nawierzchni

>Która z kategorii uprawnia mnie do kierowania czterokołowcem innym niż lekki?

c) B1

> pokazana jest wiadukt: piękna droga, słońce, wiosna i znak oznaczający : uwaga oszronienie jezdni. Pytanie czy w tym wypadku można spodziewać się gołoledzi?

Nie, znak o oszronieniu stosuje się w okresie zimowym.

Przed zadawaniem takich pytań warto się jednak zapoznać z kodeksem drogowym, prościej jest.

• ~Karlosss
    25.02.2013, 11:05|Zgłoś nadużycie

Pyt. 1: Ty masz pierwszeństwo, tramwaj który wyjeżdża z zajezdni lub pętli tramwajowej jest włączającym się do ruchu.

Pyt. 2: Dziecko do 12 roku życia lub poniżej 150cm wzrostu może być przewożone na przednim siedzeniu TYLKO w foteliku ochronnym (z przodu nie można przewozić na podstawce). PRZODEM do kierunku jazdy można przewozić nawet gdy pojazd jest wyposażony w poduszkę powietrzną i nie można jej dezaktywować. TYŁEM do kierunku jazdy można przewozić dzieci gdy pojazd nie posiada poduszki powietrznej lub można ją dezaktywować.

Pyt.3 Czy jesteś w 100% pewny że tak było zadane pytanie i takie były odpowiedzi???

Pyt.4 Cztorokołowcem innym niż lekki można poruszać się po otrzymaniu prawa jazdy kat. B1

Pyt.5 Pytanie na 100% dotyczy znaku ostrzegawczego "oszronienie jezdni" znak ten ostrzega o oszronieniu lub gołoledzi.

• ~Piotrek
    25.02.2013, 23:27|Zgłoś nadużycie

Pytania o długość drogi hamowania były już w starym prawku, a przynajmniej jak ja zdawałem trzy lata temu. W dodatku było to pytanie o długośc drogi hamowania przy danej prędkości. JAKI KRETY TO WYMYŚLIŁ?????????
    Przecież różnica w skuteczności hamulców między nowoczesnym samochodem a starym trupem, którym zapewne będzie się w najbliższym czasie poruszał zdający może wynosić spokojnie 50-70% co oznacza, że wszystkie odpowiedzi były złe i dobre jednocześnie.
    Ale ogółem było i tak nieźle, bo teraz to jest jakiś dowcip

• ~Pakosław
    02.03.2013, 09:55|Zgłoś nadużycie

z zajezni tramwajowi nie ustepujesz...

na tym portalu sa testy online bardzo podobne do tych z word:

Tekst linka

• ~janek
    21.04.2013, 23:07|Zgłoś nadużycie

ja proponuje wszystkich ktorych czeka egzamin na nowych zasadach patrzenie sobie do tej ksiazki. Kolega mi polecil zebym poczytal te zasady zamiast robic testy i egzamin zdany za 1-szym razem ;)

• ~ola
    25.05.2013, 18:25|Zgłoś nadużycie

[quote="~janek"]ja proponuje wszystkich ktorych czeka egzamin na nowych zasadach patrzenie sobie do tej ksiazki. Kolega mi polecil zebym poczytal te zasady zamiast robic testy i egzamin zdany za 1-szym razem

A jak taki ta książka ma tytuł???

• ~zdajacy
    04.06.2013, 13:13|Zgłoś nadużycie

Dziekan
    Jakiekolwiek by te pytania nie były, to widać po statystykach, że nie jest to egzamin niezdawalny. Owszem, jest idiotyczny i niełatwy do zaliczenia, ale skoro ktoś go przechodzi, to widocznie się da.

Jeśli ok. 90 % ludzi nie zdaje, tzn. , że egzamin jest do niczego, przy tej ilości zdających to trudno oficjalnie powiedzieć, nie prawda, że 20 % albo więcej zdaje. Jeśli ktoś zdaje kilka razy i nie trafi na "idiotyczne" dwa pytania, które nie są z kodeksu o ruchu drogowym, to może się właśnie chwalić, że zdał? Tam są pytania nie logiczne i często błędnie sformułowane, a odpowiedź gdzie znaleźć?

• ~zdający
    04.06.2013, 13:15|Zgłoś nadużycie

~dareme1989
    Te pytania to straszny debilizm... Od czego zalezy droga hamowania.... jezeli od sprawnosci hamulcow to zalezy czy chodzi im cyz masz amulce, czy w ogole nie dzialaja, a moze czy kocek ma 4 czy 5 cm grubosci.... co za debil pisal te pytania.... teraz jezeliu codzi o reakcje to czy jedziemy 120km/h czy 20? wspolczuje tym co musza teraz zdawac prawko, mam nadzieje ze mi nigdy nie zabiora.

kolejne pytanie
    "czy alkohol zawęża pole widzenia?" odpowiedź tak, lub nie.
    Ja nie wiem, nie jestem lekarzem, nie badałem reakcji tak dokładnie, wiadomo, że zwalnia percepcję, a więc reakcję i co? Ale pytanie jest i kto wie jakie jeszcze takie pytania są.

• ~Instruktor Janusz
    02.07.2013, 12:22|Zgłoś nadużycie

Masz problem z odpowiedzią na to pytanie? Można go rozwiać, strona: http://combc.pl/ Tylko tutaj sprawdzisz i znajdziesz najlepszą dla siebie Szkołę Nauki Jazdy. Dodatkowe lekcje jazdy? Dodatkowa teoria? Nie ma problemu! Wybierasz szkołę dla siebie z najlepszych możliwych opcji! Sprawdź!

• Dziekan
    Dziekan
    02.07.2013, 13:46|Zgłoś nadużycie

Wystarczy pogooglać - tak, zawęża.

• eleonora
    eleonora
    04.07.2013, 22:08|Zgłoś nadużycie

Ja miałam wątpliwą przyjemność zdawać już nową teorię, i to dosłownie kilka dni po wprowadzeniu, więc nie było jeszcze dostępnych testów, które byłyby chociaż podobne, więc w sumie nie do końca wiadomo było, czego się spodziewać. Raz oblałam, zabrakło 3 pkt (nie pamiętam już dokładnie, ale miałam chyba 60-kilka, więc nie to, że dno). Za drugim razem się udało, ale miałam refleksję, że w sumie to nie wiadomo, po co wprowadzili filmiki. Na większość pytań z filmikami dałoby się odpowiedzieć bez oglądania wizualizacji, no a poza tym, filmik zatrzymuje się na kluczowej klatce - np. na tej, na której widoczny jest znak itp. No chyba, że to mi się akurat tak trafiło, że te filmiki były zbędne? Ktoś z Was też zdawał już po zmianach?

• ~neciaa
    11.07.2013, 20:36|Zgłoś nadużycie

Miałam podobne pytania ..i tez mnie zastanowiło jedno z pytań natomiast co powinno znajdować sie w aucie gaśnica koło zapasowe lub apteczka i Weź tu wybierz jedno

• hmm
    hmm
    12.07.2013, 01:42|Zgłoś nadużycie

Tu oczywiście gaśnica, za brak apteczki nic nie grozi, a obecnie dużo aut standardowo posiada zestaw naprawczy zamiast koła zapasowego.
    Ja na ciężarówkę miałem źle tylko dwa pytania i to za 1pkt, ale w każdym razie dostałem pytanie, które znałem wcześniej, ale nie wiedziałem jaka jest poprawna odpowiedź.
    A więc z jakiego biegu się rusza (oczywiście nie mam na myśli osobówki)? Większość kierowców rusza z 2. Ja się uczyłem zaczynać z jedynki, dodatkowo w podręcznikach pisało o jedynce, a jaka jest interpretacja ludzi którzy wymyślają te testy, nie mam pojęcia.