[AMA] Ford Tourneo Custom 2,2l TDCi - test

• m.zmyslowski
    10.09.2013, 22:35 | Zgłoś nadużycie

W moje ręce trafił 8-osobowy Ford Tourneo Custom ze 155-konnym dieslem. Co chcielibyście wiedzieć o tym aucie, czego nie dowiecie się z katalogu?

• th_ama-ford-tourneto-custom-2-2l-tdci-test_999.jpg
  • Lucky_Boy
    Lucky_Boy
    13.09.2013, 10:52|Zgłoś nadużycie

Jak jest z miejscem na bagaż przy pełnym załadunku osób? Jak jest z dynamiką przy 8 osobach?

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    14.09.2013, 23:19|Zgłoś nadużycie

Dynamikę przy pełnym załadunku sprawdzę jutro. Miejsca na bagaż jest dużo, ale pod warunkiem, że te 8 osób nie wybiera się wspólnie na 2-tygodniowe wakacje. Dzisiaj robiłem zdjęcia Tourneo. Postaram się wrzucić zdjęcie bagażnika jeszcze w nocy.

• ~aaa
    15.09.2013, 07:12|Zgłoś nadużycie

Jak jest z ergonomią? Pokrętła od klimatyzacji wyglądają jakby były oddalane za bardzo od kierowcy.

• rwakpl
    rwakpl
    15.09.2013, 11:58|Zgłoś nadużycie

Ja jeździłem parę miesięcy temu wersją dostawczą i powiem Wam, że jeśli chodzi o wnętrze, rozplanowanie deski itp. to jest pierwsza klasa - z kabiny można poczuć się jak w osobówce.

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    16.09.2013, 01:03|Zgłoś nadużycie

Dzisiaj spędziłem dużą część dnia za kierownicą Tourneo. Trasa przyniosła spalanie 7,9 l/100 km przy aktywnej jeździe i korzystaniu również z trasy ekspresowej (odcinek obwodnicy Garwolina).
    Co do rozplanowania to zgadzam się z tym, co napisał Rafał - kabina ma bardzo dobry rozkład. Dla kierowcy wszystko jest umieszczone świetnie. Podróżuje się nim bardzo komfortowo i trudno narzekać na braki w ergonomii.
    Jedyne "ale" to trudność znalezienia złącza USB i AUX, ale przewertowanie instrukcji załatwia sprawę. Złącza te wraz z kolejnym gniazdem 12V znajdują się w schowku nad zegarami.

• FanAutokult
    FanAutokult
    16.09.2013, 11:39|Zgłoś nadużycie

Jak już testujecie transita to powiedzcie mi jak z zawieszeniem w tym aucie ? Od chłopaków z parkingów słyszałem ze wnętrze bajka spalanie tez silnik dobry ale z zawieszeniem podobno gorzej niż w poprzedniku.
    Czekam na wasza opinie :D

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    16.09.2013, 22:33|Zgłoś nadużycie

Ja niestety poprzednim i jeszcze wcześniejszym Transitem jeździłem już dawno temu, więc trudno mi tu dokonywać jakichkolwiek porównań.
    Przeciągnąłem go po dziurach dużych i małych, w trasie i po mieście i według mnie jest to zawieszenie, którego można się spodziewać w takim samochodzie. Nie powala na kolana niesamowitym komfortem, ale też trudno mu coś zarzucić.

• ~mac
    25.10.2013, 22:48|Zgłoś nadużycie

Wiecie może jaka jest różnica w spalaniu 125 a 155 konnego diesla?

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    26.10.2013, 00:58|Zgłoś nadużycie

W Tourneo Cusotm w praktyce? Nie, póki co mieliśmy tylko jedną wersję.

• ~vitex
    27.10.2013, 20:00|Zgłoś nadużycie

Mam juz 74000 km transit custom 100 KM,narazie super

• ~bunio66
    03.12.2013, 19:43|Zgłoś nadużycie

Testowałem 155-konną wersję, silnik bardzo ładnie się zbiera, a co mnie zaskoczyło, to komfort, spokojnie się rozmawia z pasażerem w drugim rzędzie, wyciszenie super. Zawieszenie jak dla mnie też super. Muszę jeszcze go wziąć na weekend i mam nadzieję na wiosnę go nabyć drogą kupna ;-). Biorę też pod uwagę VW, ale jak na razie 1:0 dla Forda, o mercedesie nie mówię, bo nie mam kasy na konserwację go co roku....
    Ha,Ha, Ha.....

• ~Traper
    19.05.2014, 23:09|Zgłoś nadużycie

Ford Custom 155km. Auto posiadam od roku , przejechałem nim 23 tyś km, jest to wersja 9 osobowa, dobrze doposażaona. Puki co nie mam z nim problemów, jeździ nim się super, szybki demontaż tylnych foteli co umożliwia wykożystanie go jako auto dostawcze. Spalanie super-poniżej 8 litów na trasie do 130kmh. Kiepski fabryczny zestaw głośnomówiący. Z auta jestem bardzo zadowolony. Brak usterek na ten moment. Zaznaczam, że głównie użytkuje w trasie jako auto prywatne

• ~bombo
    30.01.2015, 23:37|Zgłoś nadużycie

Mam 1300 km i alternator padł niby nic wielkiego ale na nowy trzeba czekać ok.14 dni

• ~Lukasz11111
    28.03.2017, 21:24|Zgłoś nadużycie

Kto mi powie coś na temat jazdy powyżej 140km /h mam 9 osobowego wersja długa i strasznie go kołysze jak się szybcbciej jedzie to normalne ???