Konserwacja podwozia

• Majster
    21.06.2012, 23:34 | Zgłoś nadużycie

Chcę w tym roku zabezpieczyć podłogę mojego samochodu. Czy wystarczy samodzielne wyczyszczenie i zamalowanie tego barankiem w sprayu, czy lepiej oddać samochód do warsztatu. W warsztacie chcą za to 600 zł.

• Adam Szczęsny

Ja robiłem to samodzielnie. Najlepiej mieć do tego najazdy, myjkę ciśnieniową, szczotki na wiertarkę i środek konserwujący na pistolet. Najwygodniej oczywiście robi się to na podnośniku. Jeżeli nie masz odpowiedniego sprzętu, to lepiej skorzystać z usługi warsztatu blacharskiego. zamalowanie źle oczyszczonej powierzchni tylko pogorszy sprawę.

• ~mutra
    23.06.2012, 00:30|Zgłoś nadużycie

bez kanału albo podnośnika bym się nie zabierał za to. Jakby co, to odpuść sobie najtańsze środki (boll itp) kup coś porządniejszego np. wurth. I nie konserwuj bezpośrednio po myciu. Podwozie musi najpierw porządnie wyschnąć

• Maniak
    Maniak
    23.06.2012, 20:14|Zgłoś nadużycie

Kolega tak zakonserwował podłogę i progi, że po roku była do robienia...czasem nie warto oszczędzać.

• Adamus
    Adamus
    23.06.2012, 22:05|Zgłoś nadużycie

Dziś trochę zaoszczędzisz, a za jakiś czas poniesiesz wielkie koszty. Więc nie warto. Od razu zrób wszystko jak należy i będziesz miał spokój.

• Majster
    Majster
    24.06.2012, 22:32|Zgłoś nadużycie

Chyba macie rację - podjadę na wycenę do innego warsztatu. Zobaczymy ile sobie policzą...

• Majster
    Majster
    18.07.2012, 22:13|Zgłoś nadużycie

Oprócz podłogi mam do wymiany również lewy próg. Za sam próg liczą sobie 650 zł :(

• ~kiper
    03.10.2012, 19:50|Zgłoś nadużycie

Maniak
    Kolega tak zakonserwował podłogę i progi, że po roku była do robienia...czasem nie warto oszczędzać.

Też jestem takiego zdania. Ja trochę zapłaciłem, dokładnie 1230 zł za zabezpieczenie antykorozyjne podwozia, ale porządna robota z 5-letnią gwarancją. Możecie sami ocenić czy ubiłem dobry interes:) Tu oferta, z której skorzystałem: antykorozja

• ~Jędrek
    07.05.2013, 22:46|Zgłoś nadużycie

Ja konserwowałem w auto-klinika w Katowicach. Na stronie mają filmik jak konserwują a koszt wyniusł mnie 350zł za całość.

• Kamil Kobeszko

Można to zrobić oczywiście samemu. Wystarczy odpowiedni pistolet i dobry środek (warto poczytać i nie żałować na niego pieniędzy, bo różnice są ogromne w jakości, a niewielkie w cenie).
    Warsztaty samochodowe mają na takie usługi ogromne przebitki i bardzo się cieszą jak ktoś to bierze bo to czysty zysk.
    Jest to glównie pracochłonne, a i nie bardzo zdrowe. Znam przypadek człowieka, który miał naprawdę dość po zatruciu oparami tych preparatów.

• Dymrond
    Dymrond
    08.05.2013, 13:22|Zgłoś nadużycie

Uważam, że nie warto bawić się w konserwację samemu chyba, że się ma pewność co się robi. Ja w tamtym roku zaprowadziłem samochód do warsztatu www.auto-klinika.pl - tam specjaliści zrobili za mnie wszystko. Teraz byłem na przeglądzie i podwozie jest w bardzo dobrym stanie.

• ~bebeto
    08.05.2013, 20:56|Zgłoś nadużycie

@Dymrond - za ile ci to zrobili?

• ~Gosc
    09.05.2013, 14:20|Zgłoś nadużycie

A c0 sądzicie o tym? - Rust check Ktoś ma jakieś doświadczenia?

• ~borys
    10.05.2013, 13:25|Zgłoś nadużycie

Po co konserwować? chyba, że jest to stare auto. W dzisiejszych czasach zabezpieczenie antykorozyjne wystarcza spokojnie na 10-15 lat. Chyba, że zamierzacie jeździć samochodami 30 lat. Wtedy ma to sens. Po każdej zimie warto umyc podwozie.

• ~Michał2
    10.05.2013, 21:35|Zgłoś nadużycie

@Dymrond dziś tam podjechałem moją hondą prelude i powiedzieli 350zł, bo jest trochę nalotów już. Jak pojadę na wakacje to pozostawię ją i na spokojnie odbiorę po urlopie.

• ~maroo
    10.05.2013, 21:36|Zgłoś nadużycie

Ja ostatnio przy myciu dałem ciśnienie od spodu nadkoli (nie ma osłon na tyle) i niestety - oderwało mały kawałek lakieru. Okazało się że na samych krawędziach jest troszkę brązowo, poza tym progi poobijane od spodu i zaraz za przednimi nadkolami - auto ma 9 lat. Chyba czas na konserwację. Co ciekawe ocynk jest praktycznie zdrowy i generalnie nawet na tych krawędziach przy zerwanym lakierze jest tylko minimalnie przybrązowione.

Podajcie koszty - kto jakie miał i gdzie. Może ktoś poleci coś w okolicach Bielsko-Biała, Czechowice, Pszczyna?

Pozdrawiam
    Maroo

• ~Pajero
    10.05.2013, 22:48|Zgłoś nadużycie

Witam, orientuje się ktoś jakie sa koszty takiej konserwacji w Pajero 9 letnim. ogólnie stan dobry, tylko pojawiły się ogniska rdzy na zawieszeniu, osłonach, różnych drążkach ze spodu. Co obejmuje taka konserwacja i za ile. DZięki wszystkim

• ~patrolowiec
    11.05.2013, 11:56|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

~Pajero
    Witam, orientuje się ktoś jakie sa koszty takiej konserwacji w Pajero 9 letnim. ogólnie stan dobry, tylko pojawiły się ogniska rdzy na zawieszeniu, osłonach, różnych drążkach ze spodu. Co obejmuje taka konserwacja i za ile. DZięki wszystkim

Zależy czy chcesz to zrobić tanio, czy dobrze. Najlepiej jest zdjąć budę z ramy, tą wypiaskować, uzupełnić braki (bo jak to w pajero już jakieś pewnie będą ;), przygotować powierzchnię, na to ze cztery warstwy epoksydu, np. Interplus 356, na to jakiś poliuretan, np. InterThane 990. I powinieneś mieć na jakiś czas spokój ;)

• Lucky_Boy
    Lucky_Boy
    13.05.2013, 09:13|Zgłoś nadużycie

Jak robić to raczej w warsztacie, sam jak nie masz odpowiedniego stanowiska, żeby auto postało i poschło w odpowiednich warunkach to strata czasu i kasy.

• ~Michał2
    14.05.2013, 23:33|Zgłoś nadużycie

Nie ma co się oszukiwać, pędzlem nie zrobisz jak pistoletem, który dojdzie w każde zakamarki. Zobacz film

image

• ~patrolowiec
    15.05.2013, 19:15|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Pięknie pięknie - najlepiej zapaćkać biteksem jak leci. Kosmiczna technologia...
    Jak nic nie rdzewieje, to się zostawia to w spokoju i nie nakłada żadnego badziewia.