Przyciemnianie szyb - Wasze doświadczenia

• Adam Szczęsny
    18.07.2012, 22:08 | Zgłoś nadużycie

Zastanawiam się, czy da się dobrze samodzielnie przyciemnić szyby, najlepiej bez ich wyjmowania z auta? A może znacie dobry i tani zakład w okolicach Warszawy przyciemniający szyby?

• Maniak
    Maniak
    19.07.2012, 12:42|Zgłoś nadużycie

Znajomy próbował sam oklejać. Boczne szyby wyszły w miarę, ale tylna nie dała się okleić - podłaziło ciągle powietrze. W końcu oddał do oklejenia samą tylną szybę i zapłacił 100 zł. Za całe auto krzyczą sobie 300 zł więc opłaca się chociaż boczne samemu okleić...

• ~Corsiarz
    23.07.2012, 22:00|Zgłoś nadużycie

Mi za 3-drzwiow a Corsę zaśpiewali 250 zł. Za takie pieniądze nie opłaca się samemu bawić...

• Maniak
    Maniak
    01.08.2012, 16:19|Zgłoś nadużycie

Tanie folie szybko robią się fioletowe i wygląda to kiepsko..

• ~michal_andy
    01.08.2012, 20:04|Zgłoś nadużycie

Albo tanio, albo dobrze. Kompromisem może być kupno większej ilości dobrej folii i samodzielna zabawa- jeśli ktoś ma dużo cierpliwości, czasu i trochę zdolności. Przyda się specjalna packa i spryskiwacz z wodą. Jeśli się tylko da, lepiej szyby wyjąć z samochodu.

• ~abccc
    01.08.2012, 23:25|Zgłoś nadużycie

a jak takie szyby się sprawują, gdy przyjdzie zima i trzeba jakoś zeskrobać lód?

• ~Maras
    01.08.2012, 23:42|Zgłoś nadużycie

Folie przykleja się od środka

• ~lola
    02.08.2012, 00:25|Zgłoś nadużycie

LOL to żeś teraz dowalił hahahaha

• ~Tuner
    02.08.2012, 11:09|Zgłoś nadużycie

heh :P

najlepiej i najłatwiej okleja się szyby wyjęte z auta. Przy 3-drzwiowym hatchbacku jest trochę gimnastyki oklejając na aucie..

• Adam Szczęsny

Dlatego często ludzie myślą, że folie przykleja się na zewnątrz, ponieważ na "jutubie" jest pełno filmików jak goście rozkładają folię na zewnątrz i grzeją ją opalarką. Ma to na celu dopasowanie folii do kształtu szyby. Później folia jest wklejana od środka.

• cronoseek
    cronoseek
    03.08.2012, 14:13|Zgłoś nadużycie

Ja sam robiłem. Boczne bez wyjmowania to troche lipa bo pozniej uszczelka na dole odrywa folie. Akurat u mnie nie było problemu z wyjęciem (Mazda 323f BA) bo nie ma ramek. Z tylnią zmarnowałem dwa wieczory i dwie rolki folii:D a i tak nie jest dobrze. Jeszcze jedna rolka i by sie dało zrobić dobrze bo to kwestia nabrania wprawy. Aha a folia najtańsza z allegro:D Efekt poniżej

• th_przyciemnianie-szyb-wasze-doswiadczenia_736.jpg
  • Adam Szczęsny

Fajnie...i Fajne autko :) A co jest największym problemem? bąbelki, kurz?

• cronoseek
    cronoseek
    03.08.2012, 15:33|Zgłoś nadużycie

Najtrudniej poradzić sobie z marszczeniem folii. Najlepiej mieć drugi komplet rąk do pomocy atomizer z wodą, plastikową szpachelkę i gume do fugowania Przykładowa guma. O umyciu i odtłuszczeniu szyby chyba nie muszę wspominać:) Trzeba obficie zrosić szybę wodą we dwóch folie ułożyć na szybie i od środka w stronę brzegów wypychać wodę gumą ciągle napinając tak ułożyć całość. Gumą dlatego że jeśli coś pójdzie nie tak powiedzmy powstanie zmarszczka łatwiej jest oderwać (guma nie usunie całej wody) dopiero jak wszystko leży i jest ok plastikową szpachelką porządnie dociskając wycisnąć resztę wody, też od środka. Szyba po oklejeniu powinna poleżeć 1-2 godziny i montaż do auta. Najgorzej jest z tylną szczególnie w sedanach, u mnie najłatwiej było zdjąć klapę.

• Adam Szczęsny

Mam chęć się pobawić tylko boję się efektów :P W Clio jest baaardzo mocno zaokrąglona tylna szyba :(

• Maniak
    Maniak
    07.08.2012, 12:06|Zgłoś nadużycie

A folia termoplastyczna? Kosztuje około 50 zł za rolkę, ale daje się formować.

• Zulik
    Zulik
    19.08.2012, 16:47|Zgłoś nadużycie

Ja zaplacilem 450 zl za oklejenie wszystkich szyb (poza przednia) + zdjecie starej folii (jakis marketowy badziew. ktory szybko zrobil sie fioletowy...) Poki co minely dwa lata, folia caly czas wyglada dobrze i jestem z tego megazadowolony ;)

• Majster
    Majster
    20.08.2012, 00:08|Zgłoś nadużycie

Czyli lepiej dać auto do warsztatu...na pewno nie opłaca się w to bawić jeśli do oklejenia jest jedno auto

• ~Marianex
    10.09.2012, 20:57|Zgłoś nadużycie

sama dobra folia to koszt ~100 zł

• ~M-GARAGE
    12.12.2012, 23:26|Zgłoś nadużycie

Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Jako doświadczony instalator folii podpowiem, że jeżeli chcemy sami okleić jedno auto bez większego doświadczenia, to lepiej jednak taką usługę zlecić specjalistom. Efekt końcowy przy samodzielnym oklejaniu, jeśli nigdy tego nie robiliśmy, nie będzie zadowalający. Możecie mi wierzyć, wiem co mówię. Ale oczywiście jeśli ktoś chce samemu spróbować, nie widzę przeszkód. Zapraszam na mojego bloga jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej http://przyciemnianieszyb.blogspot.com/

• ~q-ku
    13.12.2012, 00:35|Zgłoś nadużycie

nie znoszę idi..otów którzy zaciemniają swoje pojazdy po to by wyglądały jak busy z blaszanymi "szybami".

Specjalnie chyba po to żeby kierowcy nie widzieli przez samochody co się dzieje dalej na drodze. Jesteście kret..nami. pozdrawiam.

• ~rajdowiec
    13.12.2012, 21:02|Zgłoś nadużycie

sam jesteś idiotą ! zobaczyć możesz sobie wychylając się lekko w lewo swoim paściem !