Dobry alkomat do 600 zł

• crass
    09.08.2015, 18:28 | Zgłoś nadużycie

Witam, ostatnio dostałem od szefa zadanie kupienia alkomatu do firmy transportowej. Budżet tak do 600 zł, nie więcej. Jak na razie mam kilka typów np Alkohit X50 ale chodzi mi o to czy pomiary takim alkomatem są miarodajne i mogą służyć np jako dowód w sądzie? Czy ktoś może korzysta z takich alkomatów i miał już doświadczenia jak to wygląda w praktyce? Z góry dziękuje za odpowiedzi

• rwakpl
    rwakpl
    10.08.2015, 09:23|Zgłoś nadużycie
  • crass
    crass
    12.08.2015, 19:40|Zgłoś nadużycie

OK, dzięki za link

• ala101
    ala101
    06.01.2016, 20:37|Zgłoś nadużycie

Nie znam się na firmach. Mimo wszystko zakup alkomatu postrzegam jako znakomity pomysł.

• ~Alko-maty_pl
    27.09.2017, 09:31|Zgłoś nadużycie

Modele Alkohit x50 oraz wyższe to bardzo dobry pomysł dla przeciętnego kierowcy. Akurat są one mało awaryjne i bardzo dokładne w kwestii pomiaru. Poszukaj w sklepach internetowych gdzie będzie zdecydowanie taniej.

Alko-maty.pl

• ~janek968
    06.10.2017, 19:16|Zgłoś nadużycie

Ja sam zaopatrzyłem się w alkomat XBLITZ ALLCONTROL, cenowo bardzo przystępnie i sprawdza się już drugi rok. Dla przeciętnego kierowcy w sam raz. Ma pamięć do dziesięciu pomiarów. Zakup warto rozważenia.

• ~dysek
    10.10.2017, 11:32|Zgłoś nadużycie

Niedawno w rankingu alkomatów Motoru alkohit x60 wygrał, dla mnie to najlepszy sprzęt w tych widełkach cenowych, szybko mierzy, wynik ma dokładny i też ma dobry sensor, nie jakiś tani badziew co po paru dmuchnięciach oszaleje

• crass
    crass
    15.10.2017, 20:02|Zgłoś nadużycie

Właśnie przypadkowo wpadł mi spam z forum. Alkomat już dawno kupiony i w użyciu. Ostatecznie szef dołożył trochę kasy i kupiliśmy Alkohita X100 w wersji z drukarką. Koszty do odliczenia. Sam alkomat używany jest od przeszło 2 lat codziennie kilka razy. W okresach urlopowych odsyłany na kalibrację. Przez 2 lata nie było żadnej wpadki. Żaden z kierowców kontrolowany po naszym badaniu przez policję nie miał nic na liczniku. Także inwestycja okazała się trafiona, a dzięki niej też kilku panów na całe szczęście do pracy nie zdążyło przystąpić.

• alineczka
    alineczka
    25.10.2017, 12:43|Zgłoś nadużycie

My mamy alkomat Xblitz AlControl. Ma wbrew pozorom bardzo precyzyjny pomiar, bardzo poręczne , łatwe w obsłudze urządzenia i cena ok

• Alko-maty_pl
    Alko-maty_pl
    07.11.2017, 09:15|Zgłoś nadużycie

I jak kwestia alkomatu, zdecydowałeś się w końcu na jeden model? Jeżeli tak to daj znać na forum, teraz w promocji można znaleźć np Alkohita x60 który jest bardzo chwalony i popularny.

Alko-maty.pl

• ~kubek
    08.11.2017, 13:31|Zgłoś nadużycie

Trochę o nim czytalem. Zauważyłem, że ma coś takiego, jak specjalny lejek, który można użyć zamiast zwykłego ustnika. Czy to jest użyteczne? Czy tylko fajny bajer, którego potem się nie używa?

• Frips
    Frips
    20.11.2017, 18:42|Zgłoś nadużycie

Hm... A może by tak popytać znajomych w tym obszarze tematycznym? Moim zdaniem to jest naprawdę dość dobre rozwiązanie :)

-- 

Świat to bardzo dziwne miejsce. Chociaż pragniesz tylko zupełnie zwyczajnego kotleta, zdarza się, że możesz go dostać tylko w formie kotleta po hawajsku ze zdjętymi kawałkami ananasa.

• toots
    toots
    22.11.2017, 16:57|Zgłoś nadużycie

Kompletnie nie rozumiem, dlaczego temat jest dublowany. Jasno i wyraźnie było napisane, że taki temat już był. Nie umiecie czytać?

-- 

W wielu przypadkach prawdzie towarzyszy silny ból.

• ~nekosto
    19.12.2017, 09:25|Zgłoś nadużycie

kubek - jak alkomat będzie używany przez więcej osob to na pewno warto lejek mieć, wtedy nie musisz przy każdym pomiarze zmieniać ustnika, napewno to wygodniejsze jest

• ~kubek
    20.12.2017, 13:38|Zgłoś nadużycie

Coś w tym jest, chociaż ludzie nie zawsze zmieniaja ustniki przy pomiarze. Cóż, niezbyt to higieniczne. Może taki lejek to jednak dobre wyjscie.
    Jak wygląda kalibracja tego typu alkomatów?

• MotoLedy_pl
    MotoLedy_pl
    09.01.2018, 09:53|Zgłoś nadużycie

Co do lejka to pełna zgoda, również uważam że przyda się szczególnie wtedy kiedy z alkomatu korzysta kilka osób. Do 600zł chyba jednym z lepszych modeli, a przynajmniej zbierającym dobre opinie jest Alkohit x60.

MotoLedy.pl

• ~Maciek85
    12.01.2018, 09:33|Zgłoś nadużycie

Ja mam roczną bezpłatną kalibrację bez limitu. Alkomat AF-35 PREMIUM, kosztuje 349zł, można znaleźć np w http://alkomaty-sklep.eu/ w tej cenie. Odlicza dni do kalibracji, po 365 dniach nie blokuje się tylko informuje o koniecznej kalibracji, inne alkomaty się po prostu blokują, juz miałem taki kiedyś. Alkomat polecam, warto zaznaczyć też, że ma platynowy bardzo wytrzymały sensor.

• Pawcio
    Pawcio
    12.01.2018, 15:04|Zgłoś nadużycie

czy ma atest? jakiś dokument potwierdzający kalibrację?
    wydaje mi się że jest to podstawowa sprawa jeśli miałby być wykorzystany w sądzie

• ~Maciek85
    12.01.2018, 20:41|Zgłoś nadużycie

Po kalibracji otrzymujemy Certyfikat potwierdzający wykonanie usługi, o ateście niestety mi nie wiadomo, spróbuj poszukać informacji na ten temat, np tutaj: LINK

• ~martys
    17.01.2018, 13:32|Zgłoś nadużycie

Ten alkomat jest w dobrej cenie, myślę, że warto kupić :) od alkomaty.sklep.eu mam inny model alkomatu, ale z tą kalibracją darmową to fajna opcja u nich, nie każdy sklep dołącza coś takiego do alkomatu