Przygotowanie samochodu na jesień i zimę

• ~yper
    23.09.2016, 08:06 | Zgłoś nadużycie

Jesień i zima, to trudny okres dla auta. Niskie temperatury, deszcze, śniegi - jak najlepiej przygotować samochód do jesieni i zimy?

• ~Garegor
    23.09.2016, 09:07|Zgłoś nadużycie

Umyj dokładnie samochód, zabezpiecz lakier i przejrzyj newralgiczne pod względem rdzy miejsca. Zmień opony na zimowe, gdy temperatury zaczną się utrzymywać już i w ciągu dnia na pułapie około 10 stopni. Jeśli masz diesla, wymień filtr paliwa. Warto nasmarować wszystkie uszczelki w drzwiach, szyberdachach itd. wazeliną techniczną. Można wrzucić sobie pod fotel pochłaniacz wilgoci. Coś takiego można zrobić samemu ze skarpetki uniwersalnej i żwirku dla kota. Dywaniki welurowe można wymienić na gumowe. Sprawdź stan wycieraczek - zmień pióra, jeśli nie są pierwszej nowości. Sprawdź czy działają Ci wszystkie światła - właśnie teraz będą szczególnie potrzebne.

• arnold
    arnold
    24.09.2016, 07:43|Zgłoś nadużycie

Dodałbym jeszcze:
    - Sprawdź ewentualnie wymień akumulator
    - Dolej zimowego płynu do spryskiwaczy. Gdzieś widziałem płyny przejściowe jesienno-zimowe (do - 10°C)
    - Umyj i pokryj od środka szyby preparatem zapobiegającym ich zaparowaniu. Ja używam preparatów do czyszczenia okularów (Okulan)
    Poniżej 4°C klimatyzacja nie załącza się (nawet jeżeli jest włączona) i nie pomoże Ci ich odparować.

Cytuj Odpowiedź eksperta
  • ~Miras
    28.10.2016, 13:11|Zgłoś nadużycie

Mnie się spora lista do wymiany po przeglądzie zebrała: uszczelki, płyn chłodniczy i do spryskiwaczy. Na pewno nowe wycieraczki (chyba visee synergy+) do tego jeszcze akumulator bo od 3 lat nie wymieniany. No ale dobrze zawczasu sie za to zabrać, niż by mi miał paść albo nie odpalić przed pracą albo wyjazdem :P

• Adamila021
    Adamila021
    22.02.2017, 21:29|Zgłoś nadużycie

Oponki to podstawa

• Gerius
    Gerius
    27.06.2017, 11:16|Zgłoś nadużycie

Polecam sprawdzić tą stronkę http://netium.com.pl znajdziecie tutaj wiele ciekawych informacji na wszelkie tematy motoryzacyjne. Sam korzystam od bardzo dawna i dużo się dowiedziałem, także na temat przygotowania samochodu do jazdy.

• paddingtton
    paddingtton
    04.08.2017, 09:12|Zgłoś nadużycie

Myślę, że przed zimą warto też zabezpieczyć lakier. Dobrym sposobem na to są powłoki ceramiczne.

• MotoLedy_pl
    MotoLedy_pl
    13.09.2017, 08:01|Zgłoś nadużycie

A ile kosztuje takie zabezpieczenie lakieru? Pytam z ciekawości więc podaj szczegóły. poza tym do zimy trzeba się dobrze przygotować, zmienić płyn do spryskiwaczy, opony czy też zainwestować w dobre oświetlenie do auta.

MotoLedy.pl

• Tegal
    Tegal
    22.09.2017, 13:17|Zgłoś nadużycie

Ostatnio słyszałem, że na przykład progi można galwanizować. Tutaj jest firma, która się czymś takim zajmuje: http://www.tegal.pl/
    Zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.

• ~damian
    10.10.2017, 11:27|Zgłoś nadużycie

podstawa to wymiana opon, w tym roku w końcu kupiłem nowe, w aso forda mają promocję na opony, niezła cena i n pewno jazda będzie bezpieczniejsza