Jaki rejestrator jazdy?

• jarecki
    14.01.2014, 23:03 | Zgłoś nadużycie

Hej!

Szukam rejestratora jazdy do auta, ale nieszczególnie się na tym znam.

Mam parę wymagań "must-have":

- rozdzielczosc nagrywania 720p (jesli wszystko inne bedzie sie
    zgadzac, moge zejsc do 480p)

- ekran min. 3-3,5 cala

- dosc szybki procek

- otwarty system (WinCE? Android? co w tym w ogóle siedzi?)

- mozliwosc podlaczenia kamery z doswietlaczem przez bluetooth/WiFi/kablem (czym mozna podlaczyc? jak kablem to jaki port?)

- milo byloby, gdyby mozna bylo wrzucic jakas navi

Budzet - nie mam pojecia, wazniejsze sa dla mnie powyzsze cechy.

Co polecacie?

• th_jaki-rejestrator-jazdy_1079.jpg
  • Dziekan
    Dziekan
    20.01.2014, 16:13|Zgłoś nadużycie

Nie wiem czy schodziłbym do 480 pikseli. W krytycznej sytuacji może Ci zabraknąć rozdzielczości do odczytania numerów z tablicy rejestracyjnej.

• ffffff
    ffffff
    20.01.2014, 19:04|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Kup GoPro HD 3, do niej karte 64 GB, LCD backpac(wyświetlacz) i kabelek do ładowania w trakcie nagrywania. Cena będzie wysoka, ale jakoś obrazu cud miód

Tyle, że to będzie sprzęt tylko do nagrywania

Jeśli chcesz multimedialne centrum rozrywki to może warto pomyśleć nad tabletem 6-7 cali który nagrywa filmy w HD

• dr_kamil
    dr_kamil
    20.01.2014, 19:35|Zgłoś nadużycie

Na pewno mogę ci odradzić "Prestigio RoadRunner 300" - często się wiesza i gubi ustawienia.

Przy 720p zapomnij o odczytaniu tablic chyba, że z bardzo bliska.

Może coś z Mio?

• arnold
    arnold
    20.01.2014, 21:35|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

dr_kamil
    Na pewno mogę ci odradzić "Prestigio RoadRunner 300" - często się wiesza i gubi ustawienia.

Używałem takiego - również odradzam
    wiesza się na kartach HC ( a nie-HC mają zbyt małą pojemność ) , o nagrywaniu w nocy zapomnij, ma zbyt szeroki kont widzenia.

• ~dupa2
    20.01.2014, 22:27|Zgłoś nadużycie

Najważniejsza kwestia, do jakiej kwoty?

• ~maienikkrk
    20.01.2014, 22:54|Zgłoś nadużycie

Szczerze polecam rejestratory mio mivue mam tego co nagrywa 1080p i wszystko jest do odczytania!

• Dziekan
    Dziekan
    20.01.2014, 23:38|Zgłoś nadużycie

Niestety Mio do tanich nie należą, ale chyba są jednymi z nielicznych w miarę markowych urządzeń na rynku.

• Piorun
    Piorun
    22.01.2014, 10:32|Zgłoś nadużycie

Skoro już jest temat. Moze ktoś sie orientuje Czy smart galaxy S3 to dobra baza pod rejestrator?

• ~Jerzy
    22.01.2014, 23:21|Zgłoś nadużycie

Dobre recenzje zbiera DOD LS400W lub starsza wersja LS300.

Co do Galaxy 2 czy 3 - też będą dobrze spełniały funkcje. Odpowiedni program ze sklepu i gotowe.

• ~Ryku
    23.01.2014, 15:04|Zgłoś nadużycie

~Jerzy
    Dobre recenzje zbiera DOD LS400W lub starsza wersja LS300.

Co do Galaxy 2 czy 3 - też będą dobrze spełniały funkcje. Odpowiedni program ze sklepu i gotowe.

a Jaki program polecacie, by przerobić Galaxy S3 na taki rejestrator ? :)

• ~Jerzy
    23.01.2014, 21:48|Zgłoś nadużycie

przetestuj dailyroads voyager.
    jak nie ten to w google play znajdziesz inne.

• Dziekan
    Dziekan
    04.02.2014, 09:01|Zgłoś nadużycie

Pozostaje jeszcze kwestia uchwytu. Większość uchwytów do telefonów z jednej strony zasłania, więc w zależności od ustawienia - albo nie widzimy ekranu, albo nie da się nagrywać, bo zasłaniamy obiektyw. Chyba trzeba poszukać specjalnego uchwytu pod takie zabawy.

• ~HTC.DesireS
    18.04.2014, 18:56|Zgłoś nadużycie

Całkiem dobrze spisuje się niżej wymieniony Daily Roads Voyager, sporo możliwości ustawień jakości nagrywania i kilka domyślnych trybów pracy, które ułatwiają nagrywanie w różnych warunkach pogodowych. Nie wiem jak to będzie w Samsungu, ale w HTC przy zastosowaniu oryginalnego uchwytu widać niewielki kawałek przyssawki. Trochę przeszkadza, ale drogę widać dobrze:

image

• ~Jerzy
    23.04.2014, 21:51|Zgłoś nadużycie

Nie znam tych modeli ale znalazłem coś co zbiera niezłe recenzje, jest małe i tanie jak na swoje możliwości - Mobius ActionCam

tutaj więcej na ten temat:
    http://rc-fpv.pl/viewtopic.php?t=14479

• Lech40
    Lech40
    24.05.2014, 10:21|Zgłoś nadużycie

Używam rejestratora Prestigio 520 http://sklep-seko.pl/?pages=rejestratory_jazdy/rejestrator_pcdvrr520gps od roku, przy wyborze zwracałem uwagę przede wszystkim na jakość nagrania i kąt widzenia kamery. Jakość nagrania powinna dawać możliwość odczytania tablic rejestracyjnych poprzedzającego samochodu. Spokojnie polecam, ja na ten rejestrator nie narzekam.

• ~Andryejek
    21.10.2014, 05:55|Zgłoś nadużycie

Też właśnie chcę kupić sobie jakiś niezawodny wideorejestrator jazdy. Tylko taki, aby sam się uruchamiał.

• ~Kamilos
    21.10.2014, 12:36|Zgłoś nadużycie

Mam Ferguson Eye Drive SHD100 i muszę powiedzieć, że daje radę. Obecnie mam tam 32GB pamięci a to wystarcza na kilkadziesiąt godzin zapisu. Poszczególne pliki zapisują się cyklicznie. Gdy zabraknie miejsca na karcie pamięci - najnowszy zapisywany jest na tym najstarszym. Fajne jest też to, że sama się uruchamia gdy tylko wykryje ruch.

• ~rram
    08.11.2014, 14:30|Zgłoś nadużycie

dr_kamil

Może coś z Mio?

szkoda pieniedzy na to , tansze rejestratory sa ciut lepsze albo identyczne,
    testowalem gocleaver titanum ten bez gps, daje sobie dobrze rade, w dzien zyleta obraz w nocy jak kazdy rejestrator, diody podczerwienie nadaja sie jak chcesz sobie w nogi poswiecic, jest to glupota , nie ma co brac w rejestratorach tych diod bo to nie uzyteczne nie zaleznie od ceny w zakresie sredniej polki nie wiem jak te powyzej 800zl

polecam tez prestigo roadrunner 520 , 519

zastanawiam sie nad testem peiying kamerki

• HenrykJ
    HenrykJ
    16.11.2014, 08:41|Zgłoś nadużycie

Ja bym polecił coś takiego:
    www.ferguson-digital.eu/pl/rejestratory-samochodowe/464-ferguson-eye-drive-shd100.html Jest to wg mnie jeden z lepszych obecnie wideorejestratorów, sam korzystam z tego urządzenia od kilku miesięcy i muszę powiedzieć, że miażdży jakością nagrań konkurencję. Ma wbudowane nowinki technologicznie w zakresie poprawy jakości obrazu i muszę powiedzieć, że to się sprawdza. Ja korzystam osobiście i jak najbardziej polecam.

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    17.11.2014, 10:57|Zgłoś nadużycie

U nas w redakcji były 4 Mio, w tym jeden z wbudowaną nawigacją i jeden z samym GPS nanoszącym dane na film. Mój egzemplarz 568 Touch był wręcz idealny. Łatwy w obsłudze, działał bardzo dobrze i mogę polecić z czystym sumieniem. Popełniłem tylko błąd przy zakupie karty. 8GB to za mało. Lepiej włożyć do rejestratora minimum 16 GB.

Więcej w teście:
    https://autokult.pl/3560,mio-mivue-568-touch-test-wideorejestratora