Fotelik samochodowy dla dziecka

• jankow
    18.02.2013, 09:53 | Zgłoś nadużycie

Witam,

Muszę wybrać jakiś fotelik dla pociechy bo niedługo się pojawi, tylko nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Ostatnio dostałem zniżkę w sklepie internetowym i chyba tam go kupię, tylko jaki konkretny model wybrać. Foteliki powinny posiadać jakieś atesty i jaki system mocowania wybrać?

• Dziekan
    Dziekan
    21.02.2013, 00:51|Zgłoś nadużycie

Nie znam się kompletnie na fotelikach, ale może warto byłoby poszukać po jakichś plebiscytach bezpieczeństwa? To chyba dobry wyznacznik.

• ~bill
    21.02.2013, 21:33|Zgłoś nadużycie

jedne z lepszych dla niemowląt to maxi cosi (tzw kołyska, którą używam), są bodajże 2 modele różniące się szczegółami i systemem zapinania pasów, nadaje się do ok roku, fotelik jest solidny i ciężki co według mnie dobrze świadczy o jego bezpieczeństwie (najtańsze prawie nic nie ważą). Dopóki nic się nie stanie to nawet najtańszy rozlatujący się już na półce sklepowej jest dobry, ale myślę że to nie tutaj należy szukać oszczędności, fotelik powinien być jeden z najlepszych na rynku bez względu na cenę, a samochód też bezpieczny w miarę możliwości, pozdro

• ~Debix
    22.02.2013, 10:40|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Przerabiałem ze swoimi pociechami kilka fotelików, więc podzielę się moimi doświadczeniami.

1. Atest posiadają wszystkie sprzedawane w PL, bo taki jest wymóg.

2. Kwestia bezpieczeństwa wykazana w testach zderzeniowych to już indywidualne podejście i własne sumienie. Jak jeździsz np. 20 letnim samochodem nie spełniającym współczesnych norm, to nawet najlepszy fotelik nie uratuje dziecka w przypadku poważnego wypadku. W super-kraksie nawet najlepszy fotelik i najnowszy samochód nie uratują nikogo.

3. Dla małego dziecka do roku polecam nosidło z bazą isofix, bo bardzo ułatwia szybkie wchodzenie, wychodzenie do samochodu, a w warunkach miejskich montowanie nosidła do pasów przy presji nadjeżdżąjących aut które mogą ci walnąc w otwarte drzwi, powoduje niepotrzebny stres, pośpiech i nerwy. Wadą jest niestety cena zaczynająca się powyżej 1K

4. W zależności od dziecka (rozwoju, wzrostu i masy) w okolicach 1 roku (lub wczesniej) dziecko już musi (lub woli) jedzić w pozycji siedzącej. Odradzam foteliki odwrócone tyłem do kierunku jazdy - niby bezpieczniejsze, ale dziecko woli widziec rodzicow niż tylna szybe. Niestety foteliki z mocowaniem isofix znowu masakrycznie drogie. Na szczęście fotelik mocuje się raczej na stałe, więc jak dobrze, solidnie i poprawnie zamontujesz zwykły fotelik mocowany pasami to też będzie OK. Ale po 2 latach miałem na stałe odkształconą taśmę pasa i nie chciała się przez to chować do rolki ... ;)

5. Dla dziecka już powyżej 2.5 lat to już kupiliśmy z żoną po taniości najprostsze foteliki, bo one mają za zadanie jedynie podwyższyć siedzisko a dziecko przypięte i tak jest pasami samochodu.

6. Jeśli planujesz więcej niż jedno dziecko, to warto zainwestować w dwa pierwsze foteliki większą kasę, żeby były porządne. Jeśli planujesz tylko jedno, to zawsze dobry fotelik można spylić, ale...

7. Odradzam kupno fotelika używanego, bo jak z samochodem - nie wiadomo jak go ktoś traktował, pozatym foteliki po kilku latach nadają się do kosza ze względu na starzenie się plastiku.

A teraz konkrety: jako nosidełko miałem Emaliungę + baza isofix (głównie dlatego że wozek też emaliunga i pasował na stelaż).

Jako fotelik następny (9-18 kilo) miałem/mam (ciągle używam) maxi cosi Axiss - taki obrotowy, można go obrócić o 90 stopni w stronę drzwi w celu wsadzenia dziecka. Dość fajny bajer, ale nie niezbędny. FOtelik ma tę wadę, że mechanizm obrotu wypycha siedizsko nieco do przodu i ogólnie fotlik zajmuje wiecej miejsca - nie da się przez to cofnąć fotelu kierowcy/pasażera za bardzo to tyłu (w zależności od gabarytów auta). Marzył mi się fotelik z isofixem (np. roamer) ale kosztował chyba z 1400 więc odpuściłem.

Obecnie (dla dziecka w wieku 4 lat) kupiłem kilka tanich fotelików (w cenie 300 zł) - do mojego auta, do żony, do dziadków - bo dziecko teraz dużo jeździ w różnych autach.

• karolinafbpl
    karolinafbpl
    16.08.2014, 18:07|Zgłoś nadużycie

Witam moje propozycje: Coto Baby Cha-Cha fotelik samochodowy, druga propozycja to: Coto Baby Messina fotelik samochodowy i ostatni Concord Air fotelik samochodowy jest fotelikiem przeznaczonym dla dzieci o wadze od 0 do 13 kg (od narodzin do ok. 18 miesięcy). Konstrukcja muszli z podwójnymi ściankami daje optymalne zabezpieczenie przed skutkami zderzeń bocznych.

• ~puzon
    18.08.2014, 13:59|Zgłoś nadużycie

Z fotelikami dla dzieci to jest taki problem, że te szybko z nich wyrastają. Trzeba więc kupować na maksa uniwersalne. Poszukaj w http://www.motointegrator.pl/. Jest to jeden z większych e-sklepów z częściami (także fotelikami). Fajne jest to, że infolinię mają czynną 24h/dobę.

• ~lila
    29.10.2014, 12:08|Zgłoś nadużycie

Pierwszy fotelik to była jakiś z wózkiem kupiony ale mało go używaliśmy bo samochodu nie było dłuższy czas, problem pojawił się jak staliśmy się oboje z męzem mobilni i dla dziecka trzeba było kupić porzadny, bezpieczny fotelik. I tak jak napisał ktos wyżej jak najbardziej uniwersalny- rosnacy wraz z dzieckiem bo dzieciaki szybko wyrastaja. Wybór padł na Graco Nautilus 9-36 i jego moge śmiało wam polecić

• ~kobi
    20.11.2014, 14:39|Zgłoś nadużycie

No ten Graco Nautilus wygląda solidnie, całkiem całkiem i wydaje się być jak najbardziej uniwersalny w pełnym tego słowa znaczeniu

• ~Adam
    20.11.2014, 17:57|Zgłoś nadużycie

Tylko że fotelik ma być bezpieczny, a nie uniwersalny.

http://fotelik.info/pl/testy/

Jak widać ten Graco Nautilus zbiera mocno przeciętne oceny.

• marcin.lobodzinski

Moim zdaniem jeśli nosidełko to tylko z isofixem jeśli auto ma taki system. Przerabiałem nosidełko zapinane pasem i nie mam zaufania do tego rozwiązania, w przeciwieństwie do późniejszych fotelików

• ~gość-net
    25.11.2014, 11:57|Zgłoś nadużycie

Ważną rzeczą w przypadku fotelików mocowanych przez pasy jest to by fotelik był stabilny na kanapie (nie może wisieć w powietrzu, polecam zasadę 2 palców dla grupy 0+ - muszą wchodzić swobodnie z przodu i tyłu między podstawę fotelika a kanapę), o czym wielu ludzi zapomina. W każdym samochodzie jest inna głębokość i pochylenie siedziska kanapy, więc jest bardzo ważne by przymierzyć fotelik do samochodu przed zakupem. Może się też okazać, że do konkretnego fotelika pas jest za krótki!
    Ja mam fotelik 0+ Roamer BabySafe na pas - ISOFIX to zbędny wydatek przy tej grupie fotelików. Przy dobrze poprowadzonych mocowaniach do pasów montaż zajmuje dosłownie minutę.

• ~ona
    05.01.2015, 17:05|Zgłoś nadużycie

~Adam
    Tylko że fotelik ma być bezpieczny, a nie uniwersalny.

http://fotelik.info/pl/testy/

Jak widać ten Graco Nautilus zbiera mocno przeciętne oceny.

nie wiem czy przeciętne. Czytałam że jak na uniwersalne wiekowo foteliki to bardzo wysokie oceny. A opinie wśród rodziców ma bardzo dobre, sprawdzałam przed zakupem w necie

• ~KasiazSandomie
    09.03.2015, 14:58|Zgłoś nadużycie

Szczerze polecam jeden z najlepszych fotelików firmy Kiddy: http://www.maxi-baby.pl/p13067,kiddy-cruiser-pro-15-36kg.html

• micheal.iz
    micheal.iz
    13.04.2015, 22:06|Zgłoś nadużycie

ja to starałem się bratu pomóc wybrać fotelik i głównie sprawdzaliśmy jak się zachowuje podczas testów zderzeniowych i wydaje mi się, że to najlepsza metoda

• nowel
    nowel
    30.04.2015, 14:11|Zgłoś nadużycie

image

• micheal.iz
    micheal.iz
    03.05.2015, 23:07|Zgłoś nadużycie

zastanawia mnie jedna rzecz przy foteliku, kwestia tego jak się zachowuje przy poduszkach powietrznych (kurtynach), bo to jednak są duże przeciążenia

• ~Dorota
    12.05.2015, 18:05|Zgłoś nadużycie

Witam, mam problem z wyborem fotelika w przedziale 9-36kg. Z poprzedniego nie jestem zadowolona i właśnie muszę go wymieniać mimo że mam go stosunkowo krótko niestety dziecko szybko z niego wyrosło i wystają mu nogi, regulacja bardzo uboga i nie mogłam mu położyć fotelika nieco bardziej jak spał cóż głupia byłam

Na co jeszcze muszę zwracać uwagę?
    Coś doradzicie? Pozdrowienia!

• ~Adam99
    12.05.2015, 19:26|Zgłoś nadużycie
  • ~Bojka
    21.05.2015, 22:25|Zgłoś nadużycie

~Dorota
    Witam, mam problem z wyborem fotelika w przedziale 9-36kg. Z poprzedniego nie jestem zadowolona i właśnie muszę go wymieniać mimo że mam go stosunkowo krótko niestety dziecko szybko z niego wyrosło i wystają mu nogi, regulacja bardzo uboga i nie mogłam mu położyć fotelika nieco bardziej jak spał cóż głupia byłam

Na co jeszcze muszę zwracać uwagę?
    Coś doradzicie? Pozdrowienia!

mój fotelik Babysafe Husky ma 3 poziomy regulacji i jak dziecko rośnie po prostu dostosowuję fotelik do jego wymiarów

• Karlow82
    Karlow82
    24.05.2015, 21:35|Zgłoś nadużycie

~KasiazSandomie
    Szczerze polecam jeden z najlepszych fotelików firmy Kiddy: http://www.maxi-baby.pl/p13067,kiddy-cruiser-pro-15-36kg.html

Dopinam się do wypowiedzi. Przetestowany, sprawdzony, przebadany, nie drogi. Serio dobra rzecz.

• Iwonka25
    Iwonka25
    25.05.2015, 12:11|Zgłoś nadużycie

Poszukajcie na allegro, z tego co pamiętam to coś było w tose international (motoautko). Cena była troszkę za wysoka jak na mój gust. Ale mają fajne pokrowce na samochód .