[AMA] Ford B-Max 1,0 120 KM EcoBoost Titanium - test

• m.zmyslowski
    01.06.2013, 20:02 | Zgłoś nadużycie

Wczoraj rozpocząłem swoje tygodniowe spotkanie z Fordem B-Maxem z litrowym EcoBoostem. Zainteresowanych zapraszam do zadawania pytań, które wyjaśnią wszystko, czego nie znajdziecie w katalogach.

PS Za jakieś dwie godziny doślę zdjęcie auta.

Przy okazji zapraszam do naszych poprzednich materiałów z B-Maxem w roli głównej:

https://autokult.pl/2013/01/14/ford-b-max-14-duratec-titanium-krol-miasta-test-autokult-pl/ford-b-max-14-duratec-titanium-test/top

https://autokult.pl/2012/09/14/ford-b-max-10-ecoboost-jazdaautokult-pl/ford-b-max-10-ecoboost-16-tdci-test/top

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    02.06.2013, 01:13|Zgłoś nadużycie

Poglądowe foto mojego B-Maxa:

• P.Kaczor
    P.Kaczor
    02.06.2013, 09:01|Zgłoś nadużycie

Ciekawy kolor. To jest jakaś ciemna zieleń?

• Chlastuś97
    Chlastuś97
    02.06.2013, 15:23|Zgłoś nadużycie

W testach słabszych wersji narzekano na dynamikę, czy słusznie myślę, że ten silnik jest chyba najlepszy do B-Maxa(m.in. bo mocniejszy)??

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    02.06.2013, 16:21|Zgłoś nadużycie

Ja miałem okazję jeździć wcześniej tylko B-Maxem z wolnossącym 1,4 i... cóż, nie był to demon prędkości.

Co do 1.0 EcoBoost to zarówno w Focusie, którym jeździłem w ubiegłym roku, jak i w tym B-Maxie, sprawuje się bardzo dobrze. Swoje kosztuje, ale kulturą pracy, elastycznością, dynamiką i spalaniem zasługuje sobie na przyznany mu tytuł silnika roku, jak również na ceny, które narzuca Ford.

Paweł, to jest granatowy Ink Blue.

• ~Matii92
    03.06.2013, 11:35|Zgłoś nadużycie

Silnik jeszcze nie wybuchł? :P:P:P

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    03.06.2013, 17:04|Zgłoś nadużycie

Nie, jeszcze nie. Auto jeździ, turbina gwiżdże, aż dziwne, że to takie familijne auto.

• emgie
    emgie
    04.06.2013, 09:35|Zgłoś nadużycie

Jeżeli masz możliwość to wsadź 4 osoby + 50-60kg bagażu i pojedz jednojezdniową drogą w trasie. Jestem ciekaw jak ten silnik się spisuje w warunkach wakacyjnych. Czyli auto na makasa zapakowane + trasa najlepiej jednojezdniowa. Jak wtedy wygladą dynamika i spalanie tego auta?

Mam nadzieje że trudnego zadania nie wymysliłem :)
    Pozdrawiam :)

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    04.06.2013, 22:05|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Nawet jeśli nie znajdę 4 osób na wycieczkę, to zapakuję go w opór i zobaczymy jak sobie poradzi.
    Tak na marginesie to nie sądzę, żeby to zrobiło na nim szczególne wrażenie. W sierpniu zeszłego roku wybrałem się Focusem nad morze, z bagażnikiem zapakowanym na maxa oraz pasażerami. Pod maską nieco mocniejsza wersja tego EcoBoosta (125 KM) szła jak przecinak - i po jednopasmówkach i po autostradzie.

• ~Sajmek
    06.06.2013, 09:25|Zgłoś nadużycie

Ja jestem bardzo ciekaw jak wygląda porównanie przestrzeni z kompaktem w wersji hatchback np. Focus.
    Wiem że to nie temat testu ale mam taką propozycję do testu : porównanie takiego mikro vana jak B-Max z zwykłym kompaktem i małym crossoverem (Renault Captur). Wszystkie 3 zazwyczaj mają zbliżoną cenę. W takim teście sprawdziłbym jak spisują się w mieście i w czasie wyjazdu 4-osobową rodziną na weekend. Czy w ogóle do tego się nadają.

• ~nieruchomosci-gil.pl
    06.06.2013, 10:25|Zgłoś nadużycie

Jak wygląda realne spalanie? Ale przy normalnym spokojnym użytkowaniu a nie jeździe "jak przecinak".

• ~gtr
    06.06.2013, 10:49|Zgłoś nadużycie

silnik 1.0 ecoboost znów zdobył tytuł international engine of the year. ja się zastanawiam ile km ten silnik wytrzyma przy dynamicznej jeździe. ile realnie pali w cyklu mieszanym? rzeczywiście, silnik 125 km w focusie daje radę. jakiś czxas temu jeździłem i byłem pod wrażeniem

• ~Mglisty
    06.06.2013, 11:09|Zgłoś nadużycie

Ford mówi o przebiegach rzędu 240.000 km, źle nie jest.

• ~nieruchomosci-gil.pl
    06.06.2013, 12:40|Zgłoś nadużycie

pewnie naprawa takiego silnika nie będzie droga. 3 cylindry, mała ilość części. Nawet jak padnie po 250 tyś to nie ma dramatu.

• ~gtr
    06.06.2013, 20:50|Zgłoś nadużycie

pewnie tym będzie się martwił w większości drugi właściciel bo przeciętnie pierwszy tyle nie pokonuje. chociaż....

• ~andzo
    06.06.2013, 21:46|Zgłoś nadużycie

skoro o pytaniach to proszę przetestować elastyczność silnika na
    4 biegu w zakresie 60-100 km/h oraz na 5 i 6 w zakresie 80-120 km/h
    i przybliżenie nam czasów

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    06.06.2013, 22:05|Zgłoś nadużycie

Sajmek, Foka ma jednak więcej przestrzeni. B-Max jest większy od Fiesty, ale wciąż pod spodem jest zaszyty segment B. Miejsca z tyłu i w bagażniku jest przyzwoicie, ale to wszystko.

nieruchomosci, w mieście przy ekonomicznej jeździe udało mi się osiągnąć 6,4, ale sądzę, że po lepszym "zgraniu" się z autem, czyli na dłuższą metę, można zejść i do katalogowych 6,0. W trasie wyszło mi ok. 5 l, ale nie zawsze z gazem obchodziłem się delikatnie. Przy jeździe takiej, do jakiej najlepiej nadaje się ten silnik, czyli raczej dynamicznej, w mieście 9,5. Sporo, ale za to frajdy znacznie więcej, niż może sugerować wygląd auta.

gtr, to już zweryfikuje czas. Na razie można cieszyć się, że robi dobre pierwsze wrażenie. To tyle.

andzo, nie mam możliwości zmierzyć tego rzetelnie. Pomiaru stoperem nie uznawałbym tu za miarodajny, bo różnice mogą być i sekundowe, a to w tym przypadku jest dużo. Kierowca sam tegonie zmierzy, bo musi skupić się na jeździe, a nie na pomiarach, a pasażer będzie miał błąd paralaksy. Poza tym - B-Max nie ma 6. biegu :P Mogę Ci najwyżej opisać jak to wygląda według obiektywnych odczuć, w porównaniu z innymi samochodami.

• ~nieruchomosci-gil.pl
    06.06.2013, 22:23|Zgłoś nadużycie

całkiem przyzwoite te spalanie... czuję, że to może być moje przyszłe auto:)

• ~andzo
    07.06.2013, 22:24|Zgłoś nadużycie

ok. w porządku. chciałem porównać ten silnik i jego elastyczność do 1,4 t-jet Fiata Bravo również w wersji 120 KM.

• m.zmyslowski
    m.zmyslowski
    08.06.2013, 08:57|Zgłoś nadużycie

B-Max wczoraj wrócił do parku prasowego. Teraz zapraszam do AMA o Toyocie Rav4:

https://forum.autokult.pl/test-samochodu-ask-me-anything/125710,ama-toyota-rav4-d-4d-125-premium-tech-test

• ~Maciej
    05.09.2017, 11:11|Zgłoś nadużycie

Mam B-Maxa od 2015 roku, 1.0 ecoboost 100KM. Na chwilę obecną ma przejechane 60.000km. Spalanie około 5.0l a w mieście 5.8l.
    Na wakacje się nadaje dla 3 osób, ale niestety teraz sprzęgło do wymiany i to jest niefajne...