Nowa Honda Jazz 1.3 i-VTEC - test [AMA]

• rwakpl
    04.12.2015, 13:25 | Zgłoś nadużycie

Nową Hondę HR-V 1.5 i-VTEC (130 KM) wymieniliśmy po tygodniu na nowego Jazza z jedynym dostępnym silnikiem 1.3 i-VTEC (102 KM) sprzężonym ze skrzynią manualną. Jeśli macie jakieś pytania dotyczące naszego egzemplarza Jazza to piszcie. Wersja wyposażenia to Comfort (środkowa).

Pierwsza jazda Jazzem:
    https://autokult.pl/26415,honda-jazz-1-3-i-vtec-i-honda-hr-v-1-6-i-dtec-test-opinie-spalanie-cena

• th_nowa-honda-jazz-1-3-i-vtec-test-ama_1502.jpg
  • zorro12
    zorro12
    26.08.2016, 20:14|Zgłoś nadużycie

Jestem mało doświadczonym kierowcą, co prawda prawo jazdy mam od 1992 r. ale maiłem ponad 20 lat przerwy w prowadzeniu auta. Tak więc każde nowe auto będzie robiło na mnie pozytywne wrażenie. Chcę kupić nowe auto, honda jazz jest jednym z tych nad którymi się zastanawiam. Po głowie chodzi mi jeszcze kia venga, citroen c3 picasso. Wydaje mi się że jesteś doświadczonym kierowcą, i tu pytanie: Co radzisz jakie auto kupić? Któreś z tych co wymieniłem czy może jeszcze coś innego? Dodam że interesuje mnie nie za duże auto najlepiej z segmentu B.

• rwakpl
    rwakpl
    31.08.2016, 16:28|Zgłoś nadużycie

Cześć,

Biorąc po uwagę auta, które wymieniłeś zakładam, że po szybkim przejrzeniu rynku wpadły Ci w oko więc raczej byś wybierał coś z pośród nich.

Honda Jazz jest bardzo, bardzo fajnym autem i według mnie dużo fajniejszym niż przytoczona obok Kia Venga czy Citroen C3 Picasso. Za to droższym. Jeśli natomiast Twój budżet pozwala na zakup Jazza to polecam go jak najbardziej:
    https://autokult.pl/27387,honda-jazz-1-3-i-vtec-comfort-test-opinia-spalanie-cena,all

Jeśli jednak chcesz coś trochę tańszego, to warto też rozważyć Citroena C4 Cactus (jeśli Ci się podoba).
    https://autokult.pl/24256,citro-n-c4-cactus-1-6-e-hdi-etg6-shine-test,all

• zorro12
    zorro12
    31.08.2016, 18:24|Zgłoś nadużycie

Dzięki za odpowiedź. Wcale nie jestem przekonany czy c4 cactus wyjdzie taniej niż jazz , biorąc pod uwagę wyposażenie może wyjść nawet drożej. I tu kolejne pytanie: Posiadasz hondę jazz comfort. Jeśli zdecyduję się na jazz-a, a wszystko na to wskazuje, to myślałem o wersji elegance, więc tej najdroższej. Powiedz czy warto dopłacać, czy wyposażenie dodatkowe w stosunku do comfort jest tego warte. I czy nie okaże się zbędne tzn. jak to się mówi i bez tych dodatków jeździ się ok.

• zorro12
    zorro12
    31.08.2016, 18:38|Zgłoś nadużycie

No i dodam jeszcze że to nie jest tak że widzę tylko te auta wymienione przeze mnie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Jedyne kryteria to ma to być nowe auto z salonu za ok 70 tys zł .

• ~Karavan
    01.09.2016, 09:11|Zgłoś nadużycie

Żeby było wiadomo co polecić, to przydałoby się wiedzieć co sprawiło, że akurat te auta Ci się spodobały. Dlaczego akurat Jazz czy Venga?

• ~Qba
    03.09.2016, 01:17|Zgłoś nadużycie

zorro12
    No i dodam jeszcze że to nie jest tak że widzę tylko te auta wymienione przeze mnie. Jestem otwarty na wszelkie propozycje. Jedyne kryteria to ma to być nowe auto z salonu za ok 70 tys zł .

Spokojnie starczy na kompakta w rodzaju Astry, Focusa, Golfa, Octavii, 308, Megane, Auris, Corolla, Civic, Mazdy 3.

• ~Qba
    03.09.2016, 14:11|Zgłoś nadużycie

Przy czym weź pod uwagę że wkrótce premiery nowych generacji Focusa, Auris, Civic, i30.

• rwakpl
    rwakpl
    06.09.2016, 16:47|Zgłoś nadużycie

Zależy czego oczekujesz od samochodu, wszystkie różnice są w sumie wylistowane na stronie modelowej Hondy, na pewno droższa wersja jest bardziej opłacalna niż dokładanie dodatków za dopłatą, pytanie tylko czego w tej tańszej wersji Ci brakuje. Na pewno w Jazzie warto dołożyć do akcesoriów bagażnika, których jest sporo do wyboru.

• ~Qba
    08.09.2016, 12:33|Zgłoś nadużycie

Kompletnie nie jest opłacalna bo płaci się w niej za bajery których kosztu nie odzyska przy sprzedaży.

Kosztujący tyle samo Civic w bazowej wersji straci na wartości znacznie mniej.