Nowy Opel Astra (2015) 1.4 Turbo - test [AMA]

• marcin.lobodzinski
    23.02.2016, 18:42 | Zgłoś nadużycie

Do pełnego testu otrzymaliśmy po raz pierwszy nowego Opla Astrę z silnikiem 1.4 Turbo o mocy 150 KM. W wyposażeniu są niemal wszystkie elementy, którymi Opel chwalił się podczas premiery. Jeżeli macie jakieś pytania, czekam na nie do poniedziałku.

Relacja z pierwszej jazdy nowym Oplem Astrą z dieslem:
    https://autokult.pl/26402,nowy-opel-astra-k-1-6-cdti-test-opinie-spalanie-cena

• th_nowy-opel-astra-1-4-turbo-test-ama_1544.jpg
  • ~tlepki
    24.02.2016, 14:02|Zgłoś nadużycie

Witam!
    Złożyłem zamówienie na Astrę K tyle że ST, jestem bardzo ciekawy takiego prawdziwego średniego spalania - testowanego przez was autka przy normalnej jeździe. Nie jak dziadek i nie jak wariat:) Dzięki za szczerą odpowiedź

• marcin.lobodzinski

Wersja testowa spala:
    W trasie na drodze krajowej - 4,8 l/100 km
    W mieście dużym i małym - 6,5-7 l/100 km

Na autostradzie jeszcze sprawdzimy. Generalnie, jeżdżąc normalnie, zgodnie z przepisami, chyba trudno przekroczyć w tym samochodzie 7 l/100 km.

• ~RobertKRK
    02.03.2016, 11:45|Zgłoś nadużycie

Witam, mnie generalnie interesuje porównanie dwóch dostępnych w Astrze K silników 1.4 o mocy 125KM i 150KM.
    W tym samochodzie mamy do czynienia z tym samym silnikiem o dwóch różnych mocach, przy czym moment obrotowy obu silników jest taki sam. Z opisów jazd testowych dostępnych w internecie, wynika, że silnik 125KM - przynajmniej w mieście - zachowuje się w zasadzie tak samo jak silnik 150KM. I tutaj moje pytanie, czy warto kupić silnik 150KM, czy też lepiej zdecydować się na silnik 125KM - przynajmniej jeśli decydujemy się na kompromis pomiędzy osiągami i ekonomią. Wydaje się także, że silnik 125KM pod względem wysilenia powinien dłużej "wytrzymać" niż silnik 150KM.

• korab77
    korab77
    05.03.2016, 11:55|Zgłoś nadużycie

Witam.Jestem zainteresowany zakupem Opla Astry 1.4 Turbo,150KM w wersji Elite jednak okazuje się według informacji jaką otrzymałem w salonie Opla w wersji tej od 2016 samochód nie będzie posiadał drążków Watta, tylko z silnikiem 200KM je otrzyma.W związku z tym mam pytanie czy w testowanej przez was Astrze one występują i czy nie macie żadnej informacji na temat zmiany w zawieszeniu od 2016r.

• ~henio
    05.03.2016, 23:13|Zgłoś nadużycie

Witam. Zamierzam kupic nowa astre V. Mam pytanie odnosnie swiatel led intellilux. Mianowicie przegladajac rozne testy i informacje na jej temat w internecie (pomimo iz nikt nigdzie o tym nie wspomnial) zauwazylem ze te reflektory tak jakby zaparowywaly od srodka?? Czy to mozliwe?? Nie pamietam adresu strony ale na jakims niemieckim forum tez cos juz o tym wspominali? Prosze o odpowiedz czy znany jest Wam taki problem.

Pozdrawiam

• marcin.lobodzinski

~henio
    Światła w naszym samochodzie zachowywały się bardzo dobrze i nie spotkałem się z takim zjawiskiem o jakim wspominasz. Może być to tylko złudne wrażenie.

korab77
    Drążki Watta są we wszystkich astrach poprzedniej generacji i nie widzę żadnego sensu, żeby usuwać je z zawieszenia nowej Astry, a pozostawiać tylko w wersji 200-konnej.

~RobertKRK
    Podobnie jest w silniku EcoBoost Forda. Polega to na tym, że silnik ma do średniego i lekko powyżej zakresu obrotów identyczną charakterystykę, tylko słabsza wersja ma "obciętą" górę. To dlatego często silniki różnią się mocą maksymalną, ale momentem maksymalnym już nie. W realiach drogowych brak mocy w słabszej wersji odczujesz dopiero rozkręcając silnik powyżej 4000 obr./min. Przy normalnej eksploatacji nie ma to żadnego znaczenia, ale podczas intentensywnego przyspieszenia możesz odczuć spadek przyspieszenia w górnych partiach obrotów. Silnik 1.5 EcoBoost z "uciętą górą" powyżej 4000 obr/min zachowywał się tak, jakby stracił oddech - przyspieszał, ale mniej intensywnie.

~tlepki
    Autostrada 7,3 l/100 km

• ~tlepki
    10.03.2016, 18:46|Zgłoś nadużycie

autostrada 7.3? ale z jaką prędkością 120-140 czy wyższą??:)

• ~tlepki
    10.03.2016, 18:47|Zgłoś nadużycie

kiedy będzie opublikowany jakiś artykuł z testu w/w astry

• ~tlepki
    10.03.2016, 18:51|Zgłoś nadużycie

i jeśli można to jakie było średnie spalanie z całego testu?
    przesiadam się z focusa 2 1.6 tdci 90km i pogodziłem się z wyższym spalaniem, liczę tylko na lepsze wrażenia z jazdy:)

• marcin.lobodzinski
    marcin.lobodzinski
    11.03.2016, 16:25|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Na autostradzie oznacza zawsze, w każdym MOIM artykule jazdę ze stałą prędkością 140 km/h na tempomacie jeżeli auto jest w niego wyposażony i bez tempomatu, jeżeli go nie ma. Spalanie jest mierzone na odcinku autostrady przejechanym w obie strony, więc nie uwzględnia się w nim wiatru czy ukształtowania terenu. To samo dotyczy zużycia paliwa na drogach krajowych, z tym że tu trzymam się przepisów dotyczących prędkości i zawszę utrzymuję prędkość na takim poziomie jaki dopuszcza prawo. Pytanie więc z "jaką prędkością?" na autostradzie to zwykłe nieporozumienie, bo prędkość inna niż 140 km/h zupełnie wyklucza sens takiego pomiaru. Jeżeli ktokolwiek, w jakiejkolwiek redakcji robi to przy innej prędkości, to dla mnie jest to absurd. Potem wychodzą takie bzdury, że komuś na autostradzie Kia Soul spaliła ponad 10 l/100 km. Takie wyniki wychodzą rzadko.

Co do spalania w trakcie testu to nie podaję takich wartości, bo według mnie jest bez sensu. Należałoby najpierw odpowiedzieć na pytanie gdzie jeździłem i jak jeździłem tym samochodem podczas testu. Po to podaję zużycie paliwa w trasie, na autostradzie i w mieści, żeby czytelnik sam sobie wyliczył średnią uwzględniając w jaki sposób użytkuje auto.

Co do daty publikacji testu, to na razie nie jestem w stanie określić, kiedy pojawi się test.

• marcin.lobodzinski

~tlepki

przesiadam się z focusa 2 1.6 tdci 90km i pogodziłem się z wyższym spalaniem, liczę tylko na lepsze wrażenia z jazdy:)

Mogę Ci tylko pogratulować wyboru, bo Opel Astra jest lepszy od nawet najnowszego Focusa o klasę

• ~Qba
    18.04.2016, 18:33|Zgłoś nadużycie| wpis edytowany

Niezłe bzdury wypisujesz, niby od kiedy jest lepsza od Focesa RS?

Na jakiej podstawie twierdzisz w teście że prowadzi się najlepiej w klasie i jest najlepszym kompaktem?

W czym jest lepsza od Audi A3, BMW 1 czy Subaru WRX?

Bo już sam niewielki wybór silników i brak wersji 4x4 skazuje ją na porażkę z konkurencją.

• ~Qba
    18.04.2016, 18:54|Zgłoś nadużycie

Nawet z taką jak Golf 4Motion, GTi oraz R, Leon 4Drive i Cupra czy Octavia 4x4 i RS 4x4.

• ~Nazgul
    24.06.2016, 20:48|Zgłoś nadużycie

Witam.
    Od miesiąca jeżdże astra 1.4 150 KM - niestety nie potwierdzam spalania. U mnie pierwszy bak: w jeżdzie mieszanej 25% autostrada reszta miasto spalił na 9,2l , przy drugim baku tylko miasto spalił 10,2 l - narazie jeżdze bardzo mało dynamicznie bez najmniejszych szaleństw - nigdy w życiu nie jeździłem tak wolno i ekonomicznie - to spalanie jak narazie to totalna porażka !!!

• ~Bogusław
    30.08.2016, 17:16|Zgłoś nadużycie

Astra V 1.4 125 KM , przejechane 900 km, z tego na autostradzie 300km z prędkościa do 150km/h , średnie spalanie ( komp)=6.2

• ~Nazgul
    12.01.2017, 23:44|Zgłoś nadużycie

To spalanie 6.5 - 7l w mieście to ściema. Mam przejechane 7.400 i nie udało mi sie jesczcze zejść poniżej 9l jeżdżąc tylko w mieście, bez klimy i mało dynamicznie. No chyba że autor przejechał nocą rozpędzonym samochodem na 6 biegu kilka kilometrów i odczytał wskazanie z komputera który dodatkowo zaniża wskazania zużycia o 0,5l do 1,3l . Nie spotkałem się z informacja żeby chociaz jednej osobie komputer zaniżył wskazanie zużycia. Jak dla mnie test zupełnie nie wiarygodny!

• ~Marconik
    20.09.2017, 07:24|Zgłoś nadużycie

~Nazgul
    Witam.
    Od miesiąca jeżdże astra 1.4 150 KM - niestety nie potwierdzam spalania. U mnie pierwszy bak: w jeżdzie mieszanej 25% autostrada reszta miasto spalił na 9,2l , przy drugim baku tylko miasto spalił 10,2 l - narazie jeżdze bardzo mało dynamicznie bez najmniejszych szaleństw - nigdy w życiu nie jeździłem tak wolno i ekonomicznie - to spalanie jak narazie to totalna porażka !!!

Zgadzam się z tym panem w 100% spalanie w astrze 1.4 turbo to masakra, gdy jadę natomiast na obrotach pow. 3tys ilość benzyny do tankowania zwiększa się... WTF

• export
    export
    07.10.2017, 20:03|Zgłoś nadużycie

Witam .Może nie koniecznie na temat spalania astry .Jestem użytkownikiem astry5 rocznik2016 .Zrobiłem 22000km (dopiero). Zauważyłem wyciek oleju od odpowietrzacza sprzęgła(informacja od mechanika serwisowego opla) .Byłem w serwisie opla już 3 razy . Uzyskałem informacje ze tego typu "upocenie" musi być.Czy ktoś z użytkowników Astry5 K ma lub miał podobny problem??